şükela:  tümü | bugün
 • 24 sayı atarak career high yaptı az önce. hem de öyle boş değil. kafa kafaya giden maçın 3. periyotunda delirmiş gibi üçlükleri ardarda sokarak maçı kopardı. yamulmuyorsam 14 sayı attı sadece o periyotta. açık ara maçın adamı...

  bence hala eksiklikleri var. özellikle savunma konusunda çok zayıf duruyor sahada ama o da bugün zayıf chicago karşısında sırıtmadı. bir de hücumlarda takımın geri kalanına uyum sağlayamıyor gibi geliyor bana nedense. belki çizilen oyunun öyle olduğundandır ama topun aktif olduğu bölgeden uzakta kalıyor genelde. bugün şutları sokunca özellikle oyunu ona çevirdiler ama sıradan bir gününde aldığı dakikaları ileri geri giderek, neredeyse hiç topa dokunmadan geçiriyor.

  oyun zekası euroleague temelli neredeyse her oyuncu gibi nba ortalamasının çok üstünde. yapması gereken 1-2 özelliğini sivriltmek sadece. sharpshooter klasmanına tam anlamıyla geçerse yüksek kontratlar alabilir diye düşünüyorum.
 • (bkz: öve öve bitiremedikleri simmons)
  (bkz: ekşi sözlük'e bir daha gelinse alınacak nick'ler)

  milliyetçilikle aptallık aynı reseptörlerden besleniyor sanırım. çok uzun zamandır sixers'ın neredeyse tüm maçlarını izlediğim için net bir şekilde bulls'a karşı furkan'ın kariyerinin en iyi maçını çıkardığını söyleyebilirim. bunu övebilirsiniz anlarım ama 1 maç izleyip furkan'ı simmons, thybulle gibi adamlarla kıyaslayınca mevzuya kısmen daha hakim birilerine cringe yaşatıyorsunuz. devamlılık ve savunma farkındalığı konusunda hala çok çok eksiği var.

  gönül ister ki her maç bench'ten gelip 15-20 sayı atsın, hem alık milliyetçi kardeşlerimi hem sixers severleri sevindirsin.
 • bir maç iyi oynadı diye adamı allah yapacaksınız neredeyse.

  nba şartlarında vasat bir oyuncudur, takası çok yakındır.
 • şu an sixers'ın en çok ihtiyacı olan şeyi yapıyor, yani üçlük atıyor. takas olacağını sanmıyorum.
 • son maçtaki şu pzosiyonunu çok beğendiğim nba oyuncusu. kendine güvenmeye devam et, sen oradaki bir çok oyuncudan daha iyisin!

  https://streamable.com/of66h
 • sixers'ta oynamanın gelişimini kötü etkilediğini düşündüğüm top atıcı. giderek şutöre dönüşüyor, gelişmeye açık asıl potansiyeli olan diğer yönleri yerinde sayıyor. tabii furkan'ı eline kimse top verip oyna demez nba'de lakin sixers'ın şut özürlülüğü onu şutör olarak tanımlamalarına neden oluyor.

  neyse kendisi memnun olabilir tabii durumdan. bir şampiyonluk adayının rotasyonunda net bir parça sonuçta. hakkında hayırlısı olsun.
 • yazılmamış ama üçüncü periyodun sonunda takımının üst üste 14 sayısı kendisinden gelmiştir. yapılması kolay bir seri kesinlikle değildir.
 • ust uste cok iyi 2 mac. ınsallah hep boyle devam edecek
 • bulls maçında döktürmüş kardeşimiz. vurduğu smaç da ayrı güzeldi, maçın en skoreri olarak kariyer rekorunu da kırdı. başarılarının devamını diliyoruz.