• aşırı ince basketçi, amerika'da ki liseli basketbolcular bile bu kadar ince değildir muhtemelen. zaten hız olarak baş etmesi zor en azından gücüyle üstünlük kurabilmeli. umarım gitmeden güçlenir.
  • seneye 76ers kadrosunda olacağı kesinleşen basketbolcu.

allah yolunu açık etsin. umarım süre alır ve dikkat çeker. zira hakettiğini düşünüyorum.
  • anadolu efes'e ödemesi gereken 2 milyon dolar buy-out bedelini menajerinin görüşmesi neticesinde yeniden değerlendirtmiş ve daha uygun bir buy-out bedeline sixers yolunu tutmuştur. anlaşma sağlandıktan sonra kazanacağı ücretlerle rahat rahat ödemesi için anadolu efes'in bir kolaylık sağladığı biliniyor. nba'de başarılar.
  • önümüzdeki sezon nba'de forma giyecek olan basketbolcumuz. ibrahim kutluay'ın ardından nba'e giden ikinci guard olarak da kayıtlara geçebilir. genellikle forvet ve center pozisyonu için oyuncu çıkartabilen bir ülkeyiz. kısa oyuncularımız avrupa çapında bile çok nadir ilgi görüyor.

furkan pozisyonuna göre uzun bir oyuncu aslında, keza 2 metrenin üzerinde bir boyu var. ancak pozisyonunda ciddi sıkıntıları olan 76ers'ta ne yapacağını öngörebilmek için pek bir basketbol bilgisine de ihtiyaç yok. çok verimli olabileceğini düşünmüyorum ve maksimum 2 sezon sonra avrupa'ya döneceğini zannediyorum.

yukarıda belirtilmiş, fizik olarak çok yetersiz. izlediğimiz kadarıyla nba standartlarında bir hızı da yok. geriye ne kalıyor? büyük bir oyun zekası olması durumunda, bunun en büyük örneklerinden ikisi avrupa basketbolunda llull ve spanoulis, belki farklılık yaratabilir. umarım ilk sezonunda hepimizi göt gibi bırakan bir gelişme gösterir ve kalıcı olur.
  • nba arenasında bir yan parça olacak kadar bile yeterli görmüyorum ama philadelphia kendini deneyebileceği belkide tek yer .

umarım ağzımın payını verir de ben haksız çıkarım
  • 76ers'a transferi resmiyet kazanan aslan parcasi:

https://twitter.com/…ynba/status/882325499619545088

takimi, jj reddick'e bir seneligine 23 milyon dolar verdiginden ilk senesinde muhtemelen pek dakika almadan d-league ve nba arasinda gelip gidecek. umarim ikinci sezonunda biraz kuvvetlenmis ve lige uyum saglamis olarak ciddi dakika almaya baslar.
  • çırpı gibi kollarıyla ve maalesef çok zayıf penetresi ile nba'deki performansını merakla beklediğimiz genç yeteneğimiz.

yahu furkan 2 senedir yattın, mahalle arası bir gym'ye gitsen biraz kas yapardın. lan olum an gelecek lebron karşında olacak, bir an önce güçlen yoksa seni parkeden kazırlar.
  • nba temsilcisi philadelphia 76ers ile sözleşme imzalayan 19 yaşındaki türk basketbolcu. ilk senelerde işi zor ama birkaç sene içerisinde hidayet türkoğlu gibi çok iyi bir oyuncu haline gelebilir...

http://www.ntv.com.tr/…nbade,h4kzha83kukiaozvn1gwia
  • çırpı gibi kol diyorsunuz da kevin durant'ın kollardan da pek bi farkı yok kollarının. tabi ondaki atletizmin şu an için furkan'da olmadığı açık fakat uzun vaadede başarıyı kovalayan potansiyelli bi takıma gitti. takım arkadaşlarına ayak uydurur fizik olarak da gelişirse nba'in yeni avrupalı yıldızı olabilir.
  • vakti zamanında bahçelievler'deki bir basketbol sahasında karşılıklı oynama fırsatı bulmuştuk. basketbolla pek alakası olmayan ben furkan'ın etkili oyunuyula maçı sikip atmasının ardından, "hareketlere bak sanki nba'de oynayacak" demiştim. bugün gazetede gördüm philadelphia ile sözleşme imzalamış. inanılmaz öngörü yeteneğine sahibim, türk sporu benden faydalan.
hesabın var mı? giriş yap