şükela:  tümü | bugün
  • uzun süredir kemik dergisinde çiziyordu. bu derginin kapanması ile, sanırım şu an boşta kaldı.
  • eskiden kemik'te görürdüm, punk filan; oldukça da amatör işleri vardı, hem çizim hem de hikaye bakımından. sadece kaan'la birlikte okuduğum en ergen çizer buydu herhalde... lakin şimdi bi gözüm takıldı da, iktidarın sesi cafcaf mizah dergisi'nde çiziyormuş. çizsin tabii, boşta kalacağına. durum komik ama... punk.
  • bir süredir uykusuz'da karışıksle'de çiziyor ve uzun süredir dikkatimi çekiyor. işleri siyah-beyazdır. karikatürleri, içindeki karakterlerin bir odaya doldurulup onları izlediğim etkisi uyandırıyor her seferinde. nokta göz akımına mensup olanlardan ve güzel tespitleri var.

geçen haftaki bar karikatürü ile de biraz fazla naif olduğu söylenebilir.
  • ''ortalama bi insan, ömrünün 8 yılını tuvalette, 15 yılını uykuda, 9 yılını da yemek yiyerek geçiriyormuş. 8-10 yıl da çocukluk desen... eee ne kaldı mına koyim... skerler!!'' deyip intihar eden biri vardı mesela bu haftaki karikatürleri arasında. :))

(alpay erdem'den daha başarılı bir karikatürist olduğu da kesin. alpay erdem karikatürlerine gülmeyi bırak ne demek istediğini anlamakta bile zorlanıyorum.)
  • dikkat ediyorum da baya baya felat delibalta'dan arak işler yapıyor yada bana öyle geldi. bu hafta ki dhalsim'li karikatürü mesela, daha önce felat delibalta'nın çizdiği bir şey.
  • bazen "güçlü mizahı var ve güldürüyo baya ulen" derken, çok kötü karikatürlerine göz atmanız an meselesi oluyor.
  • kemik dergisinden punk olarak tanıdığımız 64 dergisindeki inanılmaz performansından sonra geleceğinden çok umutlu olduğum uykusuz çizeri.

aylık dergilerde performansı daha yüksektir. 12-13 yıldır mizah dergisi alan ve biriktiren biri olarak söylüyorum bir kaç yıl içinde değil belki ama uzun vadede çok başarılı olacaktır.
  • eskiden kemik'te çizerdi punk, kaykay vs.

yanılmıyorsam ya yiğit'in ya da uğur'un arkadaşıydı. çizimlerini, öykülerini genelde boktan bulurdum.

bir süre kayboldu sonra resmen bir döndü pir döndü. uykusuz'da artık bir süredir ve hiç çizmediği kadar iyi çiziyor, esprileri komik ve yaratıcı. 13 yıldır mizah dergisi okurum onun gibi geri dönüş yapanı ve kendini bu kadar geliştireni (resmen kabuk değiştireni) hiç görmedim.

umarım bir daha çizmeyi bırakmaz.
  • muhtemelen bu arkadaşın melike diye bi arkadaşı var, karikatürlerinden birinde beni de çiz diye baya ısrar etmiş. daha pro olalım lütfen.
  • uykusuz'da köşesi istikrarlı bir şekilde her hafta komik olan nadir çizerlerden biri olmayı başarmıştır.