şükela:  tümü | bugün
  • kedi, köpek, tavşan gibi evcil hayvanların tüy dökülme mevzusuna savaş açmış şirket. bazı şampuan ve mama ürünlerinin yanında asıl ön plana çıktığı şey ise "deshedding tool" olarak adlandırdığı boy boy tarakları olmuş. kesinlikle fotoğraflardan ve videolardan dehşete düşmek mümkün. aslında sadece bir tarak ama diğer tarak olarak kullandıklarımızdan çok çok daha iyisin başarıyormuş gibi gözüküyor. hergün taramayı geçin haftada 1 kere 10 ila 20 dakika arası tarama sonucunda %90 tüy dökülmesini azaltabilceğinizi söylüyorlar. şu anda bu şirketin türkiye distrübitörüde bulunmakta. hepsiburada ile de anlaşmaları var. tabi her zamanki gibi fiyat açısında yurtdışına oranla 2 katlık bir fark ile. fiyatı yurtdışında bile bir tarak için fazla olsada alerjisi olan hayvan sahiplerinin ilgisini çekmeli.

http://www.furminator.com/
    http://www.furminator-turkey.com/
  • evinde dört ayaklı bir ev arkadaşı olan her insanın, edinmesini şiddetle tavsiye edeceğim fırçanın markası.

iki kedim var..ancak toplamda dört kediye yetecek kadar tüy dökme potansiyeline sahipler. furminator'ın adını hep duyuyordum ama çook pahalı bulduğum için almaya bir türlü elim gitmiyordu.onun yerine beşer onar liralık taraklardan alıp , bi halta yaramadıklarını gördüğümde onları da yenileriyle değiştiriyordum..bir gün geyiğine, bugüne kadar tarağa fırçaya verdiğim parayı hesaplayayım dedim de, iki adet furminator parasını çoktan geçtiğimi görünce şok geçirdim.

sonunda hala çook pahalı bulsam da , weblebi'den sipariş verdim fırçayı..ve benim lolipopları furminatorla tarayınca,ortaya çıkan tüy miktarına inanamadım..üstelik benimkiler taranmaktan nefret eden,fırçayı görünce evde saklanacak delik arayan hayvanlar.bir de munis,sakin bir kediniz var ise ,önünüze oturtup evire çevire tarama imkanınız var ise..tüy sorununuz ortadan kalkacak demektir.

yurtışının yaklaşık 4 katına falan satılıyor burada. dışardan temin etme imkanınız varsa,oradan getirtin derim..ama yoksa da,yine de gün aşırı düzenli taramayla evdeki tüylerin yüzde sekseninden kurtulmak için , verilen paraya değer.
  • ebay'den temin edilebilir. kedinizi taradığınızda tüylerinin arasından bir kedi daha çıktığına şahit olabilirsiniz.
  • 70-110 ytl arasında değişen bir tanecik traş bıçağımsı şey. tipine bakıp almaktan vazgeçebilirsiniz fakat verdiğiniz paraya değen alettir.
    yerlilerini almayınız asla aynı kalitede değildir.
    1 dakika boyunca kediyi furminatorle taradım yastık dolacak kadar tüy aldı.
    traş olmaktan nefret eden uzun tüylü kedi için birebir çözümdür kendisi.
  • bugüne kadar neden almamış diye kafamı dağlara taşlara vurmak zorunda kalmama sebep olan alet. normal tarakla taradığım halde kedi ortalığa deli gibi tüy bırakıyordu. 3-4 gün elektrik süpürgesi çalışmasa ortalık tüyden geçilmiyordu. aldım furminatorü. kediyi balkonda 15 dakika tarıyorum, bir hafta rahat ediyorum. uzun tüylü kedi besleyenler için en ideal alet. türkiyede pahalı satılıyor. ebay'den ucuza almanız mümkün.
  • tüy temizlemek konusunda gerçekten dahiyane bir buluş. tipine bakınca insan "bu mu?!!%^?!" diyor ama önemli olan işlev, bunu furminator'den anlıyoruz. sahibinden.com'da piyasadan daha ucuza bulmak mümkün.
  • pet shoplarda bi dünya paraya satılan nesne. kazıklanmak istemiyorsanız burayı öneririm.

(bkz: #19066520)
  • bir çeşit kaşağı gibi ama kedi köpek tüyüne göre özel yapılmış. kullanın, kullandırtın ve kesinlikle yurtdışından ortalama 25-30 tl maliyetle alın, yurtiçi'nde fena kazıklıyorlar.

kesinlikle işe yarıyor. hele kediniz beyaz ise o her yerde görülen ve bazı bazı havada uçuşan beyaz tüylerin sonu geliyor. taraktan daha iyi, kediyi rahatsız da etmiyor.

not: re login bu konuda size yardımcı olabilir.
  • ebay'dan sipariş edip amerika'nın new jersey eyaletinden kapıma toplamda 15 dolara gelen, türkiye'den almanız halinde 100-tl'yi gözden çıkarmanız gereken, elektriklenme suretiyle dört ayaklı canlınızın dökülme potansiyeli yüksek tüm tüylerini çekip çıkaran, adeta bir perukluk tüyü bir defada yolan, acayip bir tarak çeşidi.
  • benim anlamadigim, orjinal web sitesinde 40-50 dolara satilan bir aletin ,nasil ebay gibi yurt disindan alisveris yapilan sitelerden cuzzi rakamlara satin alinabildigi. biri beni aydinlatsin lutfen.