şükela:  tümü | bugün
  • 94 dakikalık, 2015 yapımı film.

8 / 10.

filmin orijinal ismi fusi. 1973 doğumlu yönetmen dagur kari hangi akla hizmet filmin piyasa ismini "virgin mountain" olarak seçti ( ya da seçilmesine göz yumdu), bilinmez. virgin mountain ismi hem koca yürekli karakterimizin kafalardaki algısını küçültüyor hem de filmin dramatik bütünlüğüne uygun değil kanımca.

her neyse, yapıma dönecek olursak basit ve sade ama başarılı bir şekilde sunulmuş bir hikaye ile karşı karşıyayız. 43 yaşında halen annesi ile yaşayan, kendine has hobileri ve ilgi alanları bulunan bir "adamın" yaşamından bir kesit sunuluyor ve sunum biçimi izleyiciyi genel olarak merak ile takip ettiren, karakterle empati ve sempati kurduran bir stile sahip. zaman zaman duygusal olarak da gerçekten etkileyici.

sonuç olarak, farklı memleketlerden güzel hikayeler izlemek isteyen sinemaseverlere kesinlikle tavsiye olunabilecek, izlerken aile, toplum, arkadaşlık ya da tercih edilmiş yalnızlık konularında da akla fikirler getirebilecek güzel bir iş.

her eve imdb

--- spoiler ---

ben fusi'yi bir loser olarak değil, becerikli, güvenilir, hamarat, güzel hobi sahibi güzel yürekli bir adam olarak gördüm. böyle adamlar dünyada daha fazla olsaydı muhtemelen daha güzel bir gezegende yaşıyorduk. neyse şimdi...

--- spoiler ---
  • müzikleri ile birlikte iyi,naif,göklerden inen bir film.
  • film içime dokundu.
    altın kalpli dev adamın hikayesi.

--- spoiler ---

sen o yaşa gel, hiç kız arkadaşın olmasın... olduğunda da depresifine denk gel!
    olacak iş değil be fusi.

çöpçü olduğunu öğrendiğinde hatun bunu kapıdan sepetledi ya. ben 2. kez zile basmazdım. işte bu saf, iyi niyetli adam hem ikinci kez zile bastı hem de sonrasında benim yapmayacağım bir çok şeyi yaptı. o yüzden sanırım benim hayatımda filme konu olacak bi skim yok! *
    --- spoiler ---
  • çok naif ve gerçek filmlerden... her şey sade, doğal, oyunculuklar iyi, müzikler şahane. son dönemde film önerisi istenince aklıma ilk gelenlerden...
  • bedeni gibi yüreği de dev gibi olan ama içinde bulunduğu toplum tarafından ezik diye yaftalanan, horgörülen bir adamın hikayesini anlatan film. bana sorsan filmdeki en erkek adam kendisi. diğerleri her gün orada burada gördüğümüz ye, iç, sıç, seviş modunda yaşayan; ne kendilerine ne çevrelerina hayrı olmayan tipler.
  • 40' ından sonra sosyalleşen fusi ilk defa yetişkinler gibi flört etmeye, sosyalleşmeye karar verir. ilk defa bunun için bir şeyler yapar ve filmde olaylar bu şekilde gelişir.

ben çok beğendim filmi, sonu istediğim gibi bitmedi ama sonradan bakınca aslında güzel kısmı da sonuydu diyorum.
  • aglayarak ve gulerek izledigim insanin icini acitacak kadar samimi ve guzel film.

--- spoiler ---

iyi ki bu filmi hollywood cekmemis yoksa fusi filmin sonunda o zorbalarla kanka olacakti o kadinla evlenecekti hatta pilot felan olurdu oyle bi gercekustu mutluluk caglayaniyla biterdi. oysa bu filmde fusi kendini gerceklestirdi ve anlayan biri icin asil katharsis budur.
    --- spoiler ---
  • kadınların; güvenilmez, yarı yolda bırakan, aşağılık birer canlı olduklarını 1 saat 30 dakika boyunca bizlere gösteren harika film.
  • canımız ciğerimiz hz dagur kari'nin 2015 filmi ancak daha yeni izleme fırsatı bulduğum film. diğer filmleri gibi gerçekten çok samimi ve içten bir film.

her filminde olduğu gibi toplum tarafından dışlanmış, garip takıntıları, beklentileri olan ama içi sımsıcak bir baş karakterle bizi özdeşleştirmiştir. kadını çok saf sevmektedir fusi. kadına yaklaşımı da, korkuları da, yaptığı planlar da gerçekten çok içten. fusicim umarım gittiğin yerde seni hak edeni bulursun. kadın yamuk yapıyor ama insan kızamıyor da çünkü o arada neler olduğu muallak. kadınla o adamın belli ki geçmişleri var. ama çok açık değil.

filmde ayrıca iskandinav ülkelerindeki çouk istismarına da dokundurmuş. iskandinav ülkelerinde son yıllarda çok fazla tartışılan bir konu ve filmde de fusi komşu kızını arabayla gezdiriyor ve babası doğal olarak aşırı tepki veriyor.
  • 2015 yılı izlanda yapımı bir film. kuzey avrupadan kötü film çıkmayacağını tekrar kanıtlar nitelikte, süresi bile sanki özellikle sıkmamak için kısa tutulmuş, öyle ürkek, öyle saf ve naif 1.5 saatlik bir film.

fusi o kadar iyi bir insan ki, gözünü onun iyiliğinden kaçırıp da bipolar karıya kurulamıyorsun bile.