*

şükela:  tümü | bugün
 • bir turk filozofu
 • bi ara böle garip bi program yapiodu
  sevgililere birbirleri hakkında sorular soruyodu, bilemiince erkek, dişi sevgili kafasına oklavayla vuruyodu (bkz: kusasim var)
 • 70 ve 80 lerin ünlü "hafif müzik sanatçısı".
  son zamanlarda kitap yazıyor, her yıl tüyap kitap fuarı imza günlerinde ortaya çıkıyor.
 • 1965 ted ankara mezunu
 • az önce imge kitabevinde adını hatırımda tutamadığım yeni bir eserini daha tespit edip, dumurlar arasında metronom gibi salınıp geldim. türkçe sözlü hafif müzikten türkçe sözlü hafif hüzün*e geçiş döneminin bu müstesna san'atçısına saygıda kusur edeceğim diye ödüm koparak bir benzeri olan sibel egemene el altından iyi niyetlerimi gönderdim.
 • bir zamanlar, 40 yaşına geldiği halde 15'liklerin giyim ve saç modelini kullanan eski popçu
 • ben sahidim ki; bu bayan bir gun bir kitabevine girdi, oncelikle yanindaki baya donup -ki serhat hacipasalioglu degildi-, naside gokturk'un yeni "tul gibi" kitabini isaret ederek gorunurde bir diyalogu, aslinda bir sureci* baslatti:
  - bak gordun mu kitap nasil on tarafta, herkesin gozu onunde..
  - aman bosver sana ne, naapicaksin?
  - olur mu ama, senin degil benim degil onun kitabi onde isteee..
  derken agir ama emin adimlarla, "acaba benim kitaplarim nerede ah nerede vah nerede?" diye diye alli, morlu, fosforlu kapaklara ve hurriyete manset olacak isimlere sahip, ancak diger pek cogu gibi sadece sirti gozuken kitaplarinin onunde durana kadar yurudu. bu sefer de, eliyle isaret ettigi tezgahtar yanina geldi, ve maalesef artik benimsenmis bir yazar tavrina tutunup konusmaya basladi:
  - neden benim kitaplarim sirttan duruyor bakayim evladim, ha?
  - eee.. zaten pek cok kitap boyle duruyor, size karsi bir davranis degil bu. sakin, musterih olun.
  - ne demek? o hanimefendininki duruyor ya? ona ne oluyor?
  - efendim o kitap yeni cikmistir.
  - yeniyse yeni, benim her kitabimi bu toplum bagrina basarken, okuyan insanlar olarak sizin bunu gozardi, kulakarkasi etmeniz ayip olmuyor mu, ha evladim?
  - tamam, peki, haklisiniz, dogru, yuzden acayim bunlari, kapaklarini gostereyim.
  (diyalog, fusun onal'in "istedigini elde etmis ama tavrindaki leylaligi farketmis biri" olarak portresi seklinde devam eder)

  bu ornek, yine maalesef fusun hanima ozgu degil, "bella" yazari stella aciman gibi baska yazarlar da ayni davranisi, ilginctir bazen 'saldirgan' bir bicimde gostermistir. insanin "yazarlar icin sokak calgicisi etigi"ni kabul edesi geliyor, ama bizimkilere 'piskin' yaftasi bile az gelir.
 • her sene bir kitap yazan ve her sene insani "neden bu kadinin kitaplarini basiyolar? ha, neden neden nedeeennn?" diye anirtan, sevimsiz, garip ve insanin yuzune "kimsin sen, ha? kimsinnn?" diye hönküresi gelen kisilik.
 • her ciktigi programda eski kocalarini anlatan hatun kisi
hesabın var mı? giriş yap