şükela:  tümü | bugün
  • tam hali "anadolu futbol kulüplerinin sonunun spor ile bitmesi" olacak olan başlık.

yemin ediyorum uyuz oluyorum şu futbol takımlarının sonuna spor eklentisinin gelmesine.bi bende mi var bu takıntı bilmiyorum.tff bi yönetmelikle şu uygulamaya son verse ne güzel olur.
  • o kulüplerin futbol değil spor kulübü olmasından kaynaklanır. futbol haricinde başka branşlarda amatör de olsa faaliyet gösterirler.
  • galatasaray da fenerbahçe de spor eki ile biter ama spor eki söylenmez izmir takımlarından bucaspor ve izmirspor dışındaki takımların sonunda spor eki söylenmez.
  • (bkz: gençlerbirliği)
    (bkz: altınordu)

bu açıdan arkadaşa ilaç gibi gelecektir.
  • bunu benim gibi dert edinmiş başka psikopatlar görmek güzel.
    yıllardır kafamda ''yabancılar, bizim ligi takip etmek istese ''bu ne lan bütün takımlar aynı'' diyecek, takımları ezberleyemeyecek, takip edemeyecek, dolayısıyla ligimizin izlenirliliği azalacak, dolayısıyla daha kötü bir lig ve futbol izleyeceğiz diye kara kara düşünür dururum.
    bak sen gülüyorsun ama ciddiyim lan. bir yabancı gözüyle aç bizim lige bak. ne görüyorsun? sporrpsorsporsporsporspor iğrenç dimi. bir tane orjinal isim yok.
    bu yüzdendir adında spor olmayan türk takımlarına sempatim olması. ve süper lige hep isminde spor geçmeyen takımların çıkmasını isterim.
    mesela bir altay, göztepe, karşıyaka olsun; bir altınordu, sarıyer, ankaragücü olsun güzel takım isimleri bunlar.
  • 27 mayıs 1960 darbesinden sonra kurulan bütün spor kulüpleri spor ekiyle biter. daha önce kurulanlardan sadece bir iki tanesi bu eki almıştır.

tam nasıl oldu bilmiyorum ama muhtemelen bu askeri bir karardır. sorgulanamaz. belki de devlet sırrıdır, 25 yıldan başlar.
  • trabzon hamsileri
    fenerbahçe kanaryaları
    beşiktaş kartalları

ne bileyim daha güzel oldu sanki...

bonus:
    (bkz: topraklarını savun)
    (bkz: sayılarla güçlü)
  • los angelesbasket
    new yorkbasket
    houstonbasket
    dallasbasket
    chicagobasket
    ındianabasket...

nba böyle olsa inan bi periyod izlemezdim.

bu iş şov. önce tarz, önce hava, önce pr. sonra taraftar, başarı, güç.

sen gel bunu anadolumalspor'a anlat.
  • stadyumların isminde arena olmasına takılan ve tek fermanla tez onlarca stadyumun adını değiştirten padişahımız şunun da çaresine baksın bir zahmet.trabzon spor kulübü vs olsun.bi ara anonim şirketi modası vardı o da olur.
    trabzon sk veya trabzon as çok daha güzel durmuyor mu cidden?