şükela:  tümü | bugün
 • tabi ki de george orwell'in 1984 isimli romanında kaleme aldığı ülkedir.

  vatandaşların analarından emdikleri süt burunlarından geliyordur. ağır vergiler altında eziliyorlardır. can güvenlikleri neredeyse yoktur. yaşadıkları ülkede sürekli bir gerginlik ve savaş durumu hakimdir. insanları sürekli bağımsızlıkları tehlike altına girmişçesine gazlayarak bu duruma şükretmelerini sağlayan medya vardır.

  ancak bu ülke vatandaşları, kendi futbol takımları harnagutluk futbol takımını mağlup etti diye "işte budur bee, en büyük biziz" naraları atarak hayatlarına devam ederler.
 • futbol sonuçlarına sevinen almanları akıllara getirmiş önerge.
 • gördüğüm en aptalca başlık olabilir bu.

  dünya üzerinde her insanın bir şekilde deşarj olmaya ihtiyacı vardır. bazıları seks ile olur bazıları spor taraftarlığı ile bazıları sanatsal faaliyetlerle bazıları iki kadeh alkol ile .... diye sonsuza kadar gider. her insanın her toplumun deşarj yöntemi farklıdır ve bu onları ne ilerici ne de az gelişmiş yapar. sizin sevmediğiniz şeyleri aptallık olarak görmeniz sizin su katılmamış bir aptal olduğunuzu gösterir o kadar.

  ha futbolla avunan ülkelerin az gelişmişliği kısmına gelirsek, nüfus-para oranına göre takımına en çok para kazandıran taraftar sıralaması şöyleymiş( geçen yıla göre)

  1- liverpool / 3. dünya ülkesi! ingiltere
  2- juventus / az gelişmiş italya
  3- ajax / gelişmemiş hollanda

  diyecek başka bir şeyim yoktur