şükela:  tümü | bugün
 • "madem ulkedeki herkes teknik direktor ve futbol hakkinda soz sahibi, neden dag ta$ futbolcu degil" teorisi vardir metin ustundag'in. futbol muhabbetine oyle ya da boyle kari$mami$ turk genci sayisi pek azdir, hic de kolay bir management $ekli olmamasina ragmen lambricisinden luletasi eksperine kadar herkesin soyleyecek birkac bir$eyi bulunur elbet. futbol muhabbetinin raconu, bir anda ciddi tavir takinarak teknik terimler kullanmak ("- $u ru$tu'ye devre arasinda bi lokal anestezi yaparlar bi$eyi kalmaz"'dan tutun "- sol libero kademedeki adami gecemiyor, ofansif oyunda boyle taktik mi olur hocaaa!"'ya kadar) ve kesinlikle iddiali konu$mak gereklidir uyulmasi gereken instruction'lar olarak.
 • <hadileen> fener sirf seyirciyle atlayacak ilk turu aha yazdim buraya..
  <fostik> kimi yencek fener ? lazio parma liverpool mallorca barcelona ?? hangisini abicim
  <teo> barcelona'ya 5 ceker
  <kusmuk> fener'in experince cok du$uk avrupa bazında, bu sene kimse bi$i beklemesin'de israrliyim.
  <teo> efsane dondu haberin yok galiba
  <fostik> efsane geri dondu evet.. hagi romanya'ya geri dondu
 • (bkz: sux)
 • erkekler icin kurumsal bir sirkette calismaya devam etmenin onkosulu.
  hatunlar icin: (bkz: dedikodu)
 • artik eksi sozlukte iyiden iyiye boku cikarilmaya baslanmis olay,
  her mactan sonra holiganizm icerisinde yapilan tonlarca yorum arasindan objektif ve de duzgunlerini cekmek oldukca zor
 • futboldan anlamayan insanlarla kesinlikle yapılmaması gereken muhabbetlerdir. adamı çileden çıkarır vallahi. ama futbol muhabbeti yapmayan adam da boş adamdır vesselam.
 • sözlükte birbirlerine laf sokan, sözlük ortamını foruma çeviren muhabbet. yetti bitti artık futbolunuz da muhabbetiniz de hafta sonları zevkle izlenen, zevkle takip edilen futbolu sikip atan şike olaylarının sebebi bu goygoycu muhabbetleri yapan taraftarlık anlayışıdır biraz da. taraftarımız bilinçli olsa adam olsa bu yönetici tipleri olmaz böyle de şike olmazdı.
 • futbol sahada yetmeyip dışarılara taşmasıdır. oyuncuları, teknik adamları, başkanları ve kulüpleri içerir.

  ayrıca futbolu sevmeyenler için bir işkencedir. hele birde bunun başka takımları tutan bireyler arasındaki atışma şekli vardır. işte bu çok sıkıcıdır, boğucudur.
  bu muhabbetlerin edilmesi iyi hoş ancak her köşe başında, her iki kişinin olduğu yerde olunca normal olarak futboldan hoşlanmayanları sinir eden bir muhabbettir. adam maç izlemeye dayanamıyor; bir de bunun maç sonrası muhabbetlerine, hele hele şu takım şunu şöyle yenerse, bizde bunu böyle yenersek, diğer takım berabere kalırsa x takımı şampiyon olacak şeklindeki istatistiklerine girmiyorum be.
  neyse sanırım renkler ve zevkler tartışılmaz.

  (bkz: futbol muhabbetinden sıkılmak)
 • yoktur. futbol kavgaları vardır.
 • çoğunlukla hiçbir konuda muhabbeti olmayan ve herkesin futbol izlediğini zanneden gerizekalıların yaptığı muhabbet. iş yerinde bu akşam maç var dünkü maçı izledin mi gibi cümlelerle benimle bu muhabbeti açmaya çalışanlara ne maçı amınakoduğum diye ağız burun dalmak istiyorum yeminlen.

  ha istisnalar var mesela adam gibi önce futbol izliyor musun diye soran kişilere hayır dediğinde başka bir konuya geçiyor. ama bir önceki bahsettiğim tayfanın başka muhabbeti olmadığı için bazen hayır desen de hakem şöyle böyle yaptı diye bahsetmeye devam ediyor. hakem de o futbolcuların hepsi de götünü siksin artık bana ne amk.