şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ister moritanya liginden, ister laos'taki bir gençler şampiyonasından, isterse de isviçre'de bir altyapı oyuncusundan bahsedilsin; bu programda gösterilen maçların görüntüleri hep klasik bir kale arkası kameradan olup zaman zaman da konu edilen oyuncunun suratına birkaç saniyelik zoom in yapılırdı. genellikle bahsi geçen futbolcunun oynadığı takım galip gelir ve oyuncuların omuz omuza vermiş maç sonrası görüntüleriyle, seslendirmelerin neredeyse tümünü yapan tiz sesli adamın ağzından "iyi olmayı sürdürmek için daha fazla çalışmalıyız" mesajı verilirdi.
 • yıllardır denk gelemediğim program. ntv'nin kurulduğundan beri yaptığı en güzel şeylerden biri bunu yayınlamak.
 • aklıma geldiğinde boğazımı düğümleten program.

  yitip giden sadece bir futbol programı değildi; güneşli aylak bir cumartesi günü sokaktan eve gelmek; futbola dair hala bir şeylere şaşırabilmekti...

  çocukluğuma dair en çok özlediğim şeylerden birisin sen.
 • ntv'nin nerede, ne zaman yayınyacağı bir türlü belli olmayan harika program.
 • 1 nisan 2011 tarihinde ntvspor'da yayınlanan bölümünde mesut özil üzerinden futbolcuların alman milli takımını veya türk milli takımını seçme ikilemini programına taşıyan,türkiyemspor'a değinen,ilhan mansız ile de konuyla ilgili röportaj yapan,türk milli takımındaki almanya altyapılı oyuncu profilinin 2002 dünya kupasındaki etkilerine de değinen sevimli program.

  10 küsur yıl önce marmara depremi sonrasında hazırladıkları bir programda da kocaelispor ve sakaryaspor hakkında bir bölüm hazırlamışlardı.

  afrika futbolu kadar çok sık karşılaşmasak da türk futboluyla ilgili bölümler de hazırlıyorlar.
 • hiç unutmam nuri şahin'in konu edildiği programda türkiye'yi fes takan, kara çarşaflı insanların ülkesi olarak göstermişlerdi. bunun dışında en zevk aldığım futbol programı olduğunu söyleyebilirim ama ayrıldığından beri okay karacan'ın sesi aranmıyor değil.
 • fenerbahçe - galatasaray kısır döngüsünün dışna çıkmak isteyenler için belgesel tadında futbol programı..
 • bu programdaki seslendirme olayı cok farklı.konusan kisinin ses tonu,anlatıs bicimi sanki programı turkce bilen bi yabancı anlatıyomus gibi.filmlerde olayı bize acıklayan bi dıs ses vardır ya,o tadı yakalamıs herifler.niyeyse ntv'nin turkiye liginden,yada turk bi futbolcudan bahsedilen programlarında bu olay yok gibi.
 • bir keresinde nijeryadaki çocukların ailelerini kurtarmak için futbola nasıl canla başla sarıldığını anlatıyorlardı programda.çamurun içinde ,taşdan kalelerle futbol oynamaya çalışan çocukların üzerlerinde bir şey hemen dikkatceğizimi çekiverdi.
  neydi acaba o dikkat çeken şey?kafamı günlerce meşgul edicek bir sorunla daha karşılaşmışdım.acaba bu sorunu çözebilecekmiydim?
  biraz silkindikten sonra ekrana daha dikkatli baktım..ve evet cevabı bulmuştum!!!çocukların üzerlerinde fenerbahçe formaları vardı.nijeryanın futbol aşığı bebeleri nereden buldularsa emektar,vefakar ve bir okadarda cefakar uche ve özlemle beklenen adam jay jay okocha formalarıyla meşin yuvarlağı bir sağ kanada,bir sol kanada gönderiyor,yeri gelincede artistik hareketler yapıp gol atıyorlardı.o sahneleri unutmadım,unutamadım...

  bir başka programda gene nijerya milli takımının sorunları tartışılırken,fener formalı veletlerin arasında galatasaray formalı bi çocuk kamera karşısında bir şeyler diyordu.
 • bunu izleyenler bunu da izlediler : (bkz: trans world sport)