• leziz ntv programlarindan biri. ozellikle futbol hastalarinin kacirmamasi gereken super soccer vision....
  • fenerbahçe - galatasaray kısır döngüsünün dışna çıkmak isteyenler için belgesel tadında futbol programı..
  • her programda afrikanın bilinmeyen yerlerine götüren ama nedense yurdumun basarılı takım veya futbolcularından bir kere dahi olsun bahsetmemis program. onlara sozluk kanalıyla bir önerim olacak.
    (bkz: salvar spor)
  • televole benzeri her gittiği yerde/takımda insanlara "futbol mundial" dedirtip, jeneriğinde kullanır bu program. bazen 'fujbôl mmundiâll" benzeri öyle enterasan sesler duyulur ki, keyifle dolar insan.
  • sadece afrika değil, avrupa'da birçok takımıda incelemeye alan program. futbolu sevenleri oldukça tatmin eder..
  • bu programdaki seslendirme olayı cok farklı.konusan kisinin ses tonu,anlatıs bicimi sanki programı turkce bilen bi yabancı anlatıyomus gibi.filmlerde olayı bize acıklayan bi dıs ses vardır ya,o tadı yakalamıs herifler.niyeyse ntv'nin turkiye liginden,yada turk bi futbolcudan bahsedilen programlarında bu olay yok gibi.
  • bir keresinde nijeryadaki çocukların ailelerini kurtarmak için futbola nasıl canla başla sarıldığını anlatıyorlardı programda.çamurun içinde ,taşdan kalelerle futbol oynamaya çalışan çocukların üzerlerinde bir şey hemen dikkatceğizimi çekiverdi.
    neydi acaba o dikkat çeken şey?kafamı günlerce meşgul edicek bir sorunla daha karşılaşmışdım.acaba bu sorunu çözebilecekmiydim?
    biraz silkindikten sonra ekrana daha dikkatli baktım..ve evet cevabı bulmuştum!!!çocukların üzerlerinde fenerbahçe formaları vardı.nijeryanın futbol aşığı bebeleri nereden buldularsa emektar,vefakar ve bir okadarda cefakar uche ve özlemle beklenen adam jay jay okocha formalarıyla meşin yuvarlağı bir sağ kanada,bir sol kanada gönderiyor,yeri gelincede artistik hareketler yapıp gol atıyorlardı.o sahneleri unutmadım,unutamadım...

bir başka programda gene nijerya milli takımının sorunları tartışılırken,fener formalı veletlerin arasında galatasaray formalı bi çocuk kamera karşısında bir şeyler diyordu.
  • sanıldığının aksine vakti zamanında türkiye yi de ziyaret etmiş (hemide 2 kere) futbol programı.ilkinde toschak lı beşiktaş'ı ekranlara getirirken oktay ı genç yetenek olarak lanse etmiştir. ayrıca amokachı'dende bahsedilmiştir.ikincisi ise cumhuriyetin 75. yılı şenliklerinde oynanan bi dünya karması maçıydı sanırım.
  • çok güzel bir futbol programı. sadece futbolu tanıtmaz, önce bi bölümün geçeceği şehri tanıtırdı. morten gamst pedersenin norveç dağlarındaki halini, 2010 dünya kupası gelmeden lebohang mokoenayı göstermiş ve benzerlerini göstermeye devam etmektedir. bir de 'the european soccer show' mu ne vardı yine ntv'de -jeneriğinde bi adam rövoşata atıyordu-, o gitti; artık tek bu kaldı. olsun.
  • ister moritanya liginden, ister laos'taki bir gençler şampiyonasından, isterse de isviçre'de bir altyapı oyuncusundan bahsedilsin; bu programda gösterilen maçların görüntüleri hep klasik bir kale arkası kameradan olup zaman zaman da konu edilen oyuncunun suratına birkaç saniyelik zoom in yapılırdı. genellikle bahsi geçen futbolcunun oynadığı takım galip gelir ve oyuncuların omuz omuza vermiş maç sonrası görüntüleriyle, seslendirmelerin neredeyse tümünü yapan tiz sesli adamın ağzından "iyi olmayı sürdürmek için daha fazla çalışmalıyız" mesajı verilirdi.
hesabın var mı? giriş yap