şükela:  tümü | bugün
  • fantastik hatalardır. sanırım şimdiye kadar ki en korkunç hatayı çocukken yapmıştırım. o zamanlar mahalle maçları olurdu ve mahallenin büyükleri kimse yok diye bir maçta beni kaleye almışlardı. kalenin ortasında dikili taş gibi bekliyordum, sonra bir kontratak esnasında rakip oyuncu bomboş yakaladı bizim takımı... defansta kimse yok, rahat rahat ilerliyor. onun arkasından da bizim takımdan biri yardırıp, bana bağırıyor "kaleden çık! kaleden çık!"

ben de daha çocuğum, böyle tabirlere ve kaleciliğe alışkın olmadığımdan, bağıran kişinin "topu almak için çık" demek istediğini anlayamadım. o an "sanırım maç bitti, bunlar da pozisyonu ciddiye almamak için kaleden çıkmamı istiyor" diye düşündüm. sonra yana çekilip kaleyi öylece bomboş bıraktım. rakip takımdaki oyuncu bu hareketimi görünce birden kancık gibi gülmeye başladı ve sonra da gelip boş kaleye golünü attı.
  • ismail köybaşı isimli şahsa pas vermek bunların ilkidir.
  • premier lig'deki gol sevinçlerine özenip, sentetik halı sahada diz üstü kaymaya çalışmak bunların başında gelir. bir hafta evde yanık kremiyle gezersiniz.
  • kafa kafaya giden bir maç oynuyorduk çocukken. pek iyi futbol bilmeyen stoper arkadaşımıza tam ceza sahasının önünde iki kişi baskıya geldi ve biz de kaptıracağından emin olduğumuz için can havliyle " kaleciye ver "diye bağırdık. o da müthiş rahat hareketlerle eğildi topu eliyle tuttu ve kaleciye verdi. sonrasını hatırlamıyorum. maça devam edemedik gülmekten.
  • 6. sınıfta falandım. okul bahçesinde maç yaparken bir faul oldu ve her zamanki gibi faulun kabul edilmesi için "faul lan şerefsiz nasıl girdi görmedin mi vallaha faul olm!" nidalarıyla pozisyonun faul olduğuna herkes inandırıldıktan sonra frikik öncesi hazırlıklar yapıldı.frikiği kullananından barajına kadar herkes nedense frikiklerde triplere giriyordu o zamanlar. -uzun zamandır top oynamadığım için şu anı kıyaslayamadım.- neyse o sıralar sınıfın fırlamalarından biriydim. herkes frikik için hazırlanırken kaleye gittim ve doksan direğinin oraya hoplayıp tutundum. tahmin edeceğiniz üzere yüzüm tam doksanın oradaydı ve suratımda muzip bir gülümseme ile frikiğin kullanılmasını bekliyordum.tabi millet "lan napıyon lan ehüehüehe." diye yarılıyor, ben ise sabit şekilde asılı duruyorum. gözlüğüm arada kaydığı için tek elimle tutunmaya devam ederken, bir yandan da gözlüğümü düzeltiyordum. o esnada elini beline atmış ve kaleye bakan ronaldinho özentisi arkadaşımız da son hazırlıklarını yapıyordu. barajda herkes eliyle çükünü koruyor ve kalecinin talimatlarını eksiksiz yerine getirmeye çalışıyordu. bense direkte sebepsizce asılı duruyordum. sonunda ronaldinho mehmet gerildi son kez kaleye baktı ve topa bir vurdu top süzüldü süzüldü, tam suratımın ortasında patladı.-ama nasıl vurdu pezevenk ya hayatında öyle sert ve düzgün vuruş yapmamıştır.- topun bana isabet etmesiyle yere düşmem bir oldu, ama o top kaleye girmemeliydi. hızlıca topun çarpmasıyla yamulmuş gözlüğümü düzeltip, topu karambol sonrası uzaklara göndermiştim. o gün arkadaşlarım beni bir kahraman edasıyla omuzlarına aldı ve kazandığımız zorlu maçı hep beraber güle oynaya kutlamıştık.
  • amatör ligdeyken son maçta avaraja kalmıştık. hoca kimse kafasına göre uzaktan şut çekmeyecek, dikine ve sürekli arka direğe orta keseceksiniz diye tembihlemişti maçtan önce.

tamam dedik, daha 2. dakikada dayanamadım seken topa tam ortasahadan bir vurdum, top çatala vurup gol oldu, devre arasında hocadan dayak yemiştim.

o maçı kazanıp sivas'ta türkiye turnuvasına katıldık. maçtan önce trabzonspor eşofmanlarıyla sokakta gezerken madımak'ın önünden geçiyorduk. burası insan yakılan otel değil mi diye sorunca yine hocanın hışmına uğramıştım. yaş 9-10 falandı.
  • ortaokulda boş derste sınıflar arası maç yapıyoruz ve en önemlisi kızlar da bizi izliyor. dünya kupasından daha önemli* ilgili maçın skorunu, gollerini, hiçbir şeyi hatırlamıyorum ama hatırladığım tek şey; kızlara artistlik olsun diye bir hareket yapayım dedim. topun üstüne sağ ayakla basıp sonra sol ayakla topun üstünden dönme hareketi yaparken rakip cebimden tutunca hem pantolonum yırtıldı hem de düşüp bileğimi incittim.

pantolon yandan 10-15 cm yırtıldı. çengelli iğneyle tamamladım günü. eve sekerek gittim. lisede aynı ortaokuldan olan arkadaşlarım vardı. dalga geçmeye lisede bile devam ettiler.

edit; bahsetti hareket şu videonun 16. saniyesinde var. ben harekete sağ ayakla başlamıştım, çocuk sol ayakla.
  • lyon maçındaki fabrimizin yaptığı hatadır
  • amatör oynarken,deplasmanda sattığınız maçta 90'da gol atmak.
    adamı,öyle böyle dövmüyorlar,dinlenip dinlenip dövüyorlar.