şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: #16574909)
 • genelde doğru olan durumdur. futbol seven, futboldan bahseden ve konuşan, gerektiğinde takımları için arkadaşlarıyla tartışmaya girecek derecede fanatik olan kızlar, genelde ortalamaya göre iriyarı, sıradan ve vasat bir yüze sahip, bakımsız saçları olan; kültür seviyesi vasatın altında olan kızlardır. bu gibi negatif özellikler de bir kızı ortalama bir erkeğin gözünde itici hale getirmektedir.

  özellikle benim gibi futbolu sevmeyen, daha çok sinema, tiyatro gibi kültürel faaliyetleri tercih eden erkekler için durum böyledir. oysa narin ve hoş kızlar filmler ve oyunlar üzerine eleştiri yaparlar; rock, jazz ve klasik müzik dinlerler genelde.
 • görecelidir. "futbolu sevsin, maç izlesin, hatta pes oynasın" diye ölüyodunuz hani? eeh arkadaş bi siki de beğenin be.
 • son derece doğru olan bir önermedir.

  şimdi bir kız futbolu sevebilir, futbolla ilgilenebilir ama bunu erkekler gibi fanatiklik yaparak, stat da öküzce bağırarak ve rakip takıma küfür ederek yapması son derece itici ve iğrençtir.

  kız dediğin biraz naif olur, zarif olur. erkek gibi öküzleşmesi onu daha beter yapar.
 • lise de vardı böyle bir kız. fanatik fenerbahceliydi. galatasaray-fener derbisinden şampiyon çıktığımız günün ertesi aynı masada oturuyoruz. karsımda baska bir galatasaraylı arkadasımla konusuyorum. dün gece kutlamalar güzeldi gibi bir cümle kurdum. "gönö bözö yönömödön sampiyon oldunuz rörörö" gibi bir seyler zırvalayıp kalktı gitti masadan. bak hatırladım gene sinir oldum. lan orospu nasıl bir futbol kültürün var kurduğun cümlenin sıfatsızlığını, tuttuğun takımı, attığın tribi, senin ben ağzını yüzünü sikeyim.
 • itici, değil futbol seviyorum ve takip ediyorum. küçüklüğümden beri böyleydi. hatta bir ara bahis şirketine maç anlatımı yaparak para kazandım. yukarıdaki tanımlamaların da hiçbirine uymuyorum.

  insanları kalıplaştırmaktan, yaftalamaktan bıkmadınız.

  asıl itici olan tip de sanki futbolla ilgilenen kadın uzaylıymış gibi saçma sapan sorularla test etmeye çalışanlar.

  bir de tek muhabbeti sürekli futbol olan insanlar. bunun da cinsiyeti yok. kadın için de erkek için de geçerli.
 • itici bulunabilir buna bir şey diyemem ama futbolla büyütülmüş, çocukluğu stadyumlarda geçmiş bir kadın için kullanılan yapmacık kelimesi sadece bir ön yargı olabilir. sporu kadın işi, erkek işi diye ayırmanın mantıklı yanını göremiyorum maalesef. kadını da erkeği de kalıplara sokmaya bayılıyorsunuz. futbol seven kadın iticidir. yok futbol sevmeyen erkek mi olur. aynı mantık. en doğrusunu siz biliyorsunuz değil mi? *
 • biraz yanlış bir önerme.
  çünküm;
  futbol seven kadın hiç de itici olmayabilir, ama maço ve erkeksi kadın iticidir, kastedilen de bu ise futbolla zerre alakası olmayan bir durumdur.

  yoksa şöyle listeler olmazdı değil mi?
  http://weknowmemes.com/…ns-from-the-2014-world-cup/

  gavurun da dediği gibi, i rest my case.
  öhem!
 • türkiye'de futbol seven kadınların %90'ının itici olması sebebiyle katıldığım önerme. hele bir de erkek muhabbeti yapıyorlarsa kaç kaç kaç kaç!
 • yanlış tespit. futbolu seviyormuş gibi yapan kızlar iticidir. herhangi bir şeyi -mış gibi yapan herkes iticidir kızı erkeği yok.