şükela:  tümü | bugün
  • nasil secildigini anlamadigim rutbe.

misal, 2 subat 2012 samsunspor fenerbahce maci'nda ugur boral samsunspor kaptaniydi. yahu bu adam samsunspor'a 10 gun once geldi. kimi taniyor takimda, neye gore veriliyor bu rutbe. yas desen, ugur'dan yaslisi vardir samsunspor'da.
  • takımın yaşça büyüklerinden, tecrübelilerinden, takım içinde pozitif etkisi olanından, sevilip sayılanından, takım ile teknik ekip/yönetim arasında başarılı bir iletişim köprüsü kurabileninden, hatta rakip takımlar tarafından da saygı duyulanından, soğukkanlısından, takım için varını yoğunu ortaya koyanından seçilmesi gereken mevkii.
  • o eski forsundan eser kalmamış unvan. takım kaptanı karakterli futbolcular azaldı. yetenek olarak daha az yetenekli olabilirler ama eski futbolcular amiyane tabirle daha taşaklıydı. özellikle mazideki ünlü ve az ünlü italyan futbolcular ı düşününce sanki hepsi takım kaptanı, hepsi gladyatör gibi geliyor insana. hepsi uzun metraj bir filmin başrol oyuncusu gibi.
    film deyince çocukça salak hayallere dalıyorum. futbolcuların rol aldığı bir mafya, suç filmi gibi bir film olsa messi, neymar, göbeksiz ronaldo vs vs'ler totti, maldini, puyol, ünal karaman, recep çetin gibi patronların emir erleri olurdu sanki. ismail güldüren bile daha kıdemli olurdu. hadi ismail güldüren neyse de ivan campo falan. tümer metin fenerbahçe formasıyla beşiktaş takımına karşı oynayınca benim için pek de bir anlamı olmuyor ama batistuta fiorentina takımına karşı oynayınca hatta gol atınca çok sevdiği bir dostunu öldürmek zorunda kalan adamın dramını izliyorum adeta.
    bu salakça hayallerimin nedeni eskinin hep daha iyi olduğunu düşünmek gibi bir hastalıklı düşünce mi acaba diye de düşünüyorum. yoo adamım yoo. kabul ediyorum ki şimdiki oyuncular hakikaten çok yetenekli adamlar. ama bu taşşak dediğimiz olaya bir türlü açıklama getiremiyorum. arda'dan kaptan mı olur ya hu. sindiremiyorum.