şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yalnızca türkiye'de sonu hiçbir zaman bir yere varmayacak olan tartışma çeşididir.

  20 eylül 2005 ajax cambuur maçı henüz hafızalardan silinmemişken, geçen haftasonu hollanda birinci ligi holland casino eredivisie'de oynanan az alkmaar-heracles almelo maçı, takımı 2-1 yenikken kornerde ileri çıkan ligin yeni ekibi heracles'in alman kalecisi martin pieckenhagen'in "kalecinin ceza sahasında dokunulmazlığı" kuralına nazire yaparcasına rakibi şota arveladze'ye faul yaparak attığı son dakika golüyle 2-2 biter.

  üyesi olduğum bir e-posta grubunun hollanda'da yaşayan bir üyesi, maç akşamı televizyonda izlediklerini şu cümlelerle anlatıyor:

  "bu maç hollanda'nın en önemli spor programında -ki zaten 1 tane var- tamı tamına 35 saniye tartışıldı. daha korner kullanıldığı an düdük çalınmalıydı, ama hollandalılar bizim gibi art niyet aramadıkları için pek önemsenmedi, kimse "aha, az alkmaar'ın önü kesiliyor" demedi.

  bu arada az'ın arkasında aynı puanda bulunan feyenoord'un vitesse maçında salomon kalou'nun ceza alanında kaleci tarafından düşürüldüğü pozisyonu hakem açık gözle gördü, ama ne kırmızı kart, ne penaltı verildi ve feyenoord evinde ilk puanını kaybetti. bu pozisyon sadece 10 saniye tartışıldı. maçtan sonra hakeme izlettiler görüntüyü (hakem polis koruması altında stadı terk etmedi) ve adam açık açık söyledi, şimdi gördüm vermem gerekirdi diye. aynı durumda türkiye'de gece sabaha kadar telegoller maratonlar yapılırdı..

  bu hakem hataları sayesinde psv puan farkını 3'e çıkarttı.

  acaba bizimkiler de hakem hatalarını 10-20 saniye gösterip geçiştiriverseler ortalık sakinleşir mi dersiniz?"
 • boş işler.
 • sözlük'te veya gerçek hayatta fark etmez, seviyesi genellikle şunun gibidir: (bkz: #32320342) bunun paragraf paragraf olanını düşünün. hah. işte oldu.
 • 2 farklı takımı at gözlüğü hesabı savunan holigan davarlardan ziyade,

  2 farklı takımı destekleyen centilmen taraftarlar olunca oldukça zevkli bir hale gelebilen tartışma.
 • zevkli bir tartışmaya değil genellikle holiganlığa giden tartışmalardır.

  ne kadar centilmen olursan ol bazı rekabetler için işe yaramıyor.

  ben fenerbahçeliyim senede 4-5 maçına giderim takımın 2 senedir tanıdığım ve birlikte eve çıktığımız neredeyse her anımı birlikte geçirdiğim iyide anlaştığım bir galatasaraylıyla basit bir faul pozisyonunu tartışmaya başladığımda çocukla yaka-paça kavga noktasına geliyoruz birkaç saat konuşmuyoruz.

  bundan 2 sene önce can bartu'yla şimdi adını hatırlayamadığım bir galatasaray efsanesi canlı yayında ben senin takımını avrupada desteklemem filan diye kavga ediyorlardı. adamlar gelmiş 70 yaşına can bartu italya görmüş iyi bir beyfendi karşısındakide bildiğim kadarıyla efendi bir adam hararetle sunucunun iyi niyetine ve tartışmayı yatıştırmaya çalışmasına rağmen kavga ediyorlar düşünün kafaları.
 • sözlükte gördüğüm en aptal işi şey olabilir.
 • kendisi 90 dakika tartismasi 180 dakika süren aktivite.
  90 dakikada oynanip biten bi oyunu 180 dakika tartismak buyuk bir issizlik gostergesi olsa gerek.