şükela:  tümü | bugün
 • fanatik futbol taraflarinin agresif tavirlarinin medyadaki yeni adi. terorle mucadele yasasina bagli olarak yargilanirlar herhalde.
 • medyanın diline doladığı terim. futbol sahasında yaşanan en ufak bir arbedeyi bile terör olarak yorumlayan medyanın abartısı.
 • her derby sonrası olduğu ve nasıl önleneceği konusu günlerce ana haber bültenlerinde masaya yatırılan ve türkiye'de her zaman olduğu gibi 1 hafta içinde unutulup en yakın olaylı maçta tekrar hortlayan, insanları meçgul eden olgu..
 • besiktas taraftarinin oldurulmesi olayı ile yeniden gündeme gelen kavram. sözlükte bile futbol başlıklarının holiganizm seviyesinde savaşlara sahne olduğu düşünülürse, önlenmesi de pek kolay gözükmeyen ve maalesef apolitik gençliğin boşlukta bırakılması nedeniyle aidiyet duygusunun tatmin ihtiyacı ile birlikte gün geçtikçe daha tehlikeli bir hal alan olgu.
 • türk insanını uyutma yöntemi olarak kullanılan futbolun yoldan çıkmasıyla meydana gelen teror
 • 2 aralık 2004 perşembe akşamı cnn türk de yayınlanacak olan vedat yenerer imzalı belgesel..
 • cnn turk ' de yayinlanan program. sunucunun gayet net ve bomba gibi saglam sorulari kar$isinda daha programin ba$inda sayin ba$kan ozhan canaydin, sayin ba$kan yildirim demiroren ve sayin istanbul valisi nakavt olmak uzeredir. ozellikle sayin demiroren havlu atmak uzere.
  ibret-i alem bir program. sirf yayinladiklari goruntuler icin degil, yoneticilerin asil yuzlerini gormemizi saglamasi ve durumun bu kadar ciddi olmasina ragmen hala palavralarin atilmasi acisindan ibret-i alem bir programdir.
  bu arada kucuk bir ayrinti olarak sayin ozhan canaydin cok fazla kelime kullanarak hic bir $ey anlatmama ozelligine devam ediyor.
 • yazili medyanin yeni tiraj kapisi.
  ara$tirmaci gazeteciler ba$ladilar yazi dizilerini dizmeye. sormazlar mi adama, e peki karde$im nerdeydin bunca zaman, illa ki istanbul' da birinin olmesi mi gerekiyordu, diye.
 • medyamızın kulüp yöneticilerini ağır bir şekilde suçladıkları şu sıralarda sık sık kullandığı bir terim.

  sanki tek suçlu holiganlara bedava bilet dağıtıp birbirinin üzerine salan yöneticilermiş gibi...

  eğer haber bülteninden uzun spor programı yaparsan, spor programı dediğin şeyde futboldan başka birşey yoksa, abuk sabuk futbol programları yapıp sinirlenmeden iki kelime konuşamayan adamları sunucu yaparsan, sırf gazetenin tirajını arttırmak için sayfalarca boş spor haberi koyarsan, bu da yetmez gibi futbolcuların ninelerine kadar saçma sapan haberlerle dolu tonla spor gazetesi çıkarıp:

  -futbol yalnızca bir oyun değildir, ölüm kalıp meselesidir. diye bangır bangır tv'de reklamını yaparsan,

  tabi ki bu insanlar hayatta en önemli şeyi futbol taraftarı olmak sanacak ve birbirlerine gireceklerdir. bu zihniyetteki yayın grubunda olup da ah vah, nasıl böyle oldu, futboldu, terördü demek iki yüzlülükten başka birşey değildir kanımca. (bkz: sözüm sana türk medyası)
 • beşiktaş taraftarının başka bir beşiktaş taraftarınca öldürülmesi sonucu hortlayan konu...
  klasik bir türkiye klasiliği...
  olay olur. konu ortaya atılır. en fazla 1 ay tartışılır...
  konu ile ilgili bir iki mevzuat düzenlemesi yapılır...
  bu mevzuat üç-beş kez göstermelik olarak uygulanır...
  konuşulacak başka konu bulununca konu kenara itilir....
  hiç bişey çözülmez...

  neymiş....
  futbol terörüymüş...
  boşversenize ülke terör yuvası olmuş...