şükela:  tümü | bugün soru sor
 • herhangi bir bilgi ve birikim gerektirmeyen,
  her gün aynı şeyleri konuşmamıza rağmen doymak bilmediğimiz,
  zaman öldürgeçi.
 • memlekette bulunan bütün avukatların, doktorların hatta inşaat işcilerinin bile yapmakta zorlanmayacağı getirisi de iyi olan meslek.
 • ''bu sonuca rağmen her şey yolunda gidiyor diyebilir miyz? tabii ki hayır'' sözünü 100.000 kez söyleyenine bir adet meşe palamutu ikram edeceğim meslek.
 • 4 büyüklerin maçları sonrası arkadaş ortamında ya da sanal ortamlarda çevirilen geyiği tv'de çevirip eşşek yüküyle para kazanma işi. en sevdiğim kısmı ise bir ofsayt pozisyonunu 4 yorumcu, görüntüyü evire çevire yorumlayıp yarım saatte ortak bi karara varıp utanmadan arlanmadan o pozisyonu 1 saniye gören hakeme salladıkları kısımdır. hele bir de erman toroğlu,ahmet çakar gibi tipler vardır ki bunlar bu işin aslında futbol yönünün değil magazin yönünün reyting yaptığının kanıtıdırlar.
 • özünde aptalların yapacağı bir meslektir, ama özünde. aptallık bir nevi.
  ama yorumların dibini görmeye çalışan aptalları görünce ne kadar zeki olduklarına kanaat getirmek lazım.
  çuvalla para var sonuçta, aptallar da karşında, saatlerce aptallık yap, doldur keseyi, zeki derler adama.

  allah' tan para kazanmak aptallık değil.

  *
  ama aptal 1 ofsayt dedi
  ama 2. aptal tertemiz dedi.
  benim aptal senin aptalı döver.
  peki.
 • istediğin kadar işkembeden sallayabileceğin, 3 saatlik bir programa hiç maç izlemeden gelsen bile ortalığı kasıp kavurabileceğin meslektir. ne var ki her ne söylersen söyle yorumların yüzünden muhakkak küfür yersin ve tehdit edilirsin.
 • son dönemlerde mesleği futbolla alakalı olmamasına rağmen futbol yorumculuğu yapan insanları görüyorum. anlaşılan futbol yorumculuğunda daha çok para var. önemli kısmı tanınır bir sima olman.

  (bkz: rasim ozan kütahyalı)
  (bkz: bedri baykam)
  (bkz: reha muhtar)
  (bkz: kaya çilingiroğlu)
 • mesleki bölüm olarak hangi üniversitede açılacağı merak edilen hobi.
 • milli sporumuz. keşke olimpiyatlarda böyle bir dal olsa.
 • dünyanın en kolay işi, diyor bu meslek için mehmet demirkol. gerçekten öyle. televizyonda onlarca yorumcu var birkaçını çıkarınca geriye kalanların hepsi futboldan anlıyormuş gibi yapma sanatını konuşturuyorlar. tırt birkça terim kullanıyorlar anlamını aşağı yukarı bildikleri. izleyince neden işsizim amına koyim diyorum çıldırıyorum.

  metin tekin'e bakıyorum, 80'lerin sonlarında maç sonlarında ve pozisyon aralarında sahaya giren ercan taner'le yaptığı röportajların tıpkısını ntvspor'da yapıyor. önder özen'le birlikte. mehmet demirkol da ne diyo lan bunlar diyor içinden kafa sallaya sallaya. arada bir doğru tespit falan diyor, ayıp olmasın diye.

  ali ece var mesela. adam futbol tarihini yutmuş. eyüpspor - alanyaspor maçını yorumlarken bile liverpool'un efsane kadrosundan söz ediyor. yine de keyifli bir muhabbeti var. ne ahmet çakar, rasim ozan kütahyalı gibi sabah akşam futbol siyaseti yapıyor, ne de metin tekin ve önder özen gibi futboldan anlıyorum sanatı.