şükela:  tümü | bugün
 • anlam veremediğim olay.

  geçen gün sözlükte bir arkadaş eşinde birçok semptom olmasına rağmen sırf ateşi yok diye gittiği hastanelerde test yapılmadığını yazmıştı. medyada konuşan profesörler de her isteyene test yapma şansı olmadığını, eğer hastada kuru öksürük, nefes almada zorluk, yüksek ateş gibi semptomların tamamı veya çoğu varsa ancak o şekilde test yapılabildiğini söylüyor. hadi diyelim öyle olsun, 80 milyonluk ülkede yeterli sayıda test yok ve o yüzden bu testler sadece hasta olma ihtimali çok yüksek olan kişilerde kullanılabiliyor. iyi de o zaman ülkede kafasına esen her futbol kulübü keyfi olarak hadi bir test patlatalım deyip ortada hiçbir belirti yokken tüm futbolculara, teknik ekibe, kulüp çalışanlarına yani onlarca kişiye bir günde test yaptırabiliyor? bunu şu ana kadar başka var mı bilmiyorum ama son birkaç günde galatasaray, beşiktaş ve fenerbahçe'de gördük. üstüne üstlük beşiktaş tüm futbolculara ve teknik ekibe test yaptırmış ve hepsi negatif çıkmış. iyi de onca acil teste ihtiyacı olan hasta test beklerken ve sırf sizde bütün semptomlar yok bahanesiyle gerçekten korona olma ihtimali yüksek insanlara test yapılmazken bu adamların özelliği ne de kafalarına göre onlarca kişiye aynı gün test yaptırabiliyorlar?

  sorarlarsa sağlık bakanı süreci çok iyi yönetiyor dersiniz.
 • milyon euroluk adamlar tabi ki de test yaptırırlar isteseler hastaneyi bile satın alırlar.

  (bkz: paran yoksa istanbul sana pakistan)
 • para dünyanın efendisidir, dünya ise parasızlığın kölesidir
 • devlet herkese yapmıyor. paran varsa sen de yaptırabilirsin.
 • kardeş 1200 lira ver yaptırabilirsin amk
 • iste bunun neden boyle olabildigini soran bir gazetecin yok asil mesele bu, sorabilecek gazetecin yok daha memlekette.
  sorulabilse , bakan su rakama filanca bu rakama bu hastane yapiyor ,dileyen vatandas gidip yaptirabilir " diyebilecekmi yetkililer. diyemez.
  ne gerekiyor bu ulkeye ; yabanci hoca, futbolcu vs degil, yabanci yoneticiler transfer edilmesi lazimdi yillar once.
  muhtar dan en ust kademeye kadar. !!!!
 • "no man born equal."

  dünyanın acı gerçeği, sadece azınlık değerlidir. 8 milyarda 1 olanla 10.000 de 1 olan aynı değil. burada onemli bir husus var; baslik dışı biraz ama futbolla ilintili, yaş ve potansiyel faktorü. genç birey bir değer üretmek konusunda daha potansiyellidir, çünkü elinde zaman ve enerji vardır. bu değerin metaya ulaşmış şekli gunumuzde de gecmiste olduğu gibi para. farklı bir değer üretmeyen metaya da ulaşamaz. kaderci bir yaklaşım gibi gözükebilir zira oyledir de nitekim bu noktada istksnalar tarih boyu kaideyi bozmuştur, ki bu da liberal ekominin bir getirisi. dunya zor bir yer kimi şanslı kimi şanssız. coğrafya kader! kimi yoktan var olur kimi vardan yok. yine başlık futbol olduğu için; ronaldinho kucukken ne idi kariyerin en ustunde neredeydi, şu an nerede...

  biraz sorgulatmak istedim.
 • futbolseverlik pkk'dan tehlikelidir. futbolcuları zengin eden sistemi siz var ediyorsunuz. futbolcunun maaşını, vergi ödememesini, kulüp yönetimlerinin siyasete bulaşmasını, silinen kulüp borçlarını sorgulamıyorsan alışacaksın bunlara. fatih terim'e bir şey olur mu? diye ağlayan sizsiniz. nineni, dedeni bu kadar düşünmüyorsun p*zevenk. ligler başlasın yine birbirinizi yemeye, sistemin çarklarını döndürmeye gönüllü olacaksınız.