şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dikkatimi çeken olay, son yıllarda azalmakla beraber yıllardır futbol maçlarını takip ederim.. futbolcular 90 dakika boyunca hakemi kandırma yönünde eylemlerde bulunuyorlar ama maç sonuna baktığımız zaman hakemler eleştiriliyor, tabi sosyal platformlarda futbolculara küfürler ediliyor o ayrı ama tv programlarında da hakemi aldatan futbolcular gündeme getirilip onlar eleştirilse daha iyi oyun haline gelebilir diye düşünüyorum.. bu saye de sahtekar futbolcular bi nebze azalır tenis de ki gibi fairplay ruhuyla geçen maçlar seyredebiliriz diye düşünüyorum.. 90 dakika boyunca hakemi aldatmaya kandırmaya çalışan 22 az beyinli olunca, hakem de illa birine kanıyor bu çok normal geliyor.. en azından hakemler kadar futbolcuların sahtekarlıkları gündeme getirilip eleştirilsin..
  • nasıl ki futbolcu faul yaptığında hakem bunu görmediğinde, ofsayta kalan futbolcu gol attığında oyuncu değil hakem eleştiriliyorsa aynı sebepledir.
    hakemi aldatmaya yönelik hareketin cezası sarı karttır ve hakem nasıl faulü, ofsaytı takip etmesi gerekiyorsa bunu da takip etmelidir.