şükela:  tümü | bugün soru sor
  • altı üstü top oynamaktan dolayı almıyorlar o paraları. kusura bakmayın sözlük ahalisi, ama enayisi çok olduğu için alıyorlar o paraları.

insanların başaramadıkları "kazanma" duygusunu çok sık yaşattıkları için alıyorlar paraları.

hayat olarak gördüğün yaşantında "kazanmak" derken, "çok para kazanmayı veya başarılı bir iş yapmayı" kastetmiyorum.

kazanmak dediğim şey hayatı kazanmak, yaşantıyı değil. iç dünyasında kaybetmiş kişiler, iç dünyası ile barışamayanlar, iç dünyasını keşfetmemiş insanların tercihidir bana göre bir takım, parti vb. şeylerin taraftarı olmak.

bende taraftardım. hemde inanılmaz fanatik. sevgili arkadaşım alparslan dikmen kardeşimle ne maceralardan geçtik. antifenerbahçe.net gibi bir oluşum yada infaz team gibi oluşumların kurulmasında rol oynadık bir şekilde.

zamanında tribünden çıkmaz, çeşitli marşlar yazardım en ağır küfürlerle fenarbahçelilere. tabii gençlik zamanları. ama hala dilleriniz de yazdığım marşlar. en son ali sami yen de gittim maça. evim gibiydi orası bir zamanlar. sonra alparslan vefat edince keyfim kaçtı ve en sonunda da cemaat tribünü ele geçirince iyicene koptum.

orada anladım enayilik olduğunu. tek artısı tribünden arkadaşlar, kopmayacak dostluklar edinmemdi.

futbolcular mı? haberleri bile yoktu, onlar için bir zamanlar ölümü göze almış bu adamdan...

düzeltme: düzenleme
  • (bkz: endüstriyel futbol)

eskiden fakirler oynar zenginler izlerdi, artık zenginler oynuyor fakirler seyrediyor.

şenol güneş