şükela:  tümü | bugün
 • kesinlikle katıldığım önermedir.
  futbolun gereksiz olması, ile devam eder.
 • şimdi ülkede o kadar okumuş yazmış adam var. ülkeyi bir avuç siyasetçi yönetiyor. birde hala başkanlık diye yanıp tutuşuyorlar. ha bu başkalık da bildiğin direktörlük yani. şimdi başkan çalışın ulan marabalar demese kimse çalışmayacak mı? ne gerek var şimdi değil mi ?

  saçma sapan önerme. insanların doğası gereği değil futbol en ufak bir organizasyonda bile mutlaka bir yönetici olmazsa olmazdır.
 • --- spoiler ---

  mesela kaleciler de gereksiz boşa yoruluyorlar oraya otomatik hareket eden bir nesne koysak daha etkili, böylelikle kadrolar 10 kişiye iner ve küsürattan kurtulmuş oluruz.
  --- spoiler ---

  stada gelen küsuratlı seyircileri kovalım. ne öyle 38.753 ler falan. 38bin olsun , düz yani.
 • teknik olarak doğru önerme.
 • bana da bir nebze doğru olan gelen tespit. bu adamlar oyuna nasıl üidahale edebilir ki ? basketbol da mesela mola alabilirsin, sınırsız oyuncu değiştirirsin, trilyon tane savunma-hücum seti çizersin, iş yine oyuncuya kalır. ama futbolda öyle değil, maçtan önce 11 çıkar, devre arası 15 dakika taktik, birde 3 oyuncu değiştir ee gerisi ? sen en kusursuz taktikle de en doğru 11 lede oynasan beceriksiz bir oyuncunun becerisizce bir hareketi senin başına kalır ? örnek mi ? geçen hafta serdar aziz in yaptırdığı penaltı. dünyanın belkide 1 numaralı td ü olarak gösterilen mourinho bile geldi manu ile istanbulda hamam oğlanı oldu. bu mourinho nun kötü bir td olduğunumu gösterir ? yoksa hayır. iş futbolcuda biter.

  gereksiz değildir, ama okadarda gerekli değildir. trilyonlar da ödesen iş yine oyuncunun ayağında biter.