şükela:  tümü | bugün
 • doğruluğu çok yüksek olandır. evet, futbol oyununda direktör gereksizdir. şimdi neden derseniz anlatayım, mesela ronaldinho var değil mi ? messi var falan, bu adamlar acayip güçlü yani teknik direktör mü at diyor da atıyor, direktör olmasa atamayacak mı? ya da messi direktörü kadar futboldan anlamıyor mu? keşke direktörlük kalksa futbolcular kanka gibi takılsa, yani diyelim sabri'nin bacağı uf oldu kenara gider hasan şaş'a sen gir abi der, hasan şaş sıkılınca pele'yi çağırır. böyle olması lazım. mesela kaleciler de gereksiz boşa yoruluyorlar oraya otomatik hareket eden bir nesne koysak daha etkili, böylelikle kadrolar 10 kişiye iner ve küsürattan kurtulmuş oluruz. mesela malzemeciler de gereksiz herkes eşyasını kendi getirmeli. top toplayıcı en gereksizi atanın alması lazıp gidip. mesela yani.
 • kesinlikle katıldığım önermedir.
  futbolun gereksiz olması, ile devam eder.
 • şimdi ülkede o kadar okumuş yazmış adam var. ülkeyi bir avuç siyasetçi yönetiyor. birde hala başkanlık diye yanıp tutuşuyorlar. ha bu başkalık da bildiğin direktörlük yani. şimdi başkan çalışın ulan marabalar demese kimse çalışmayacak mı? ne gerek var şimdi değil mi ?

  saçma sapan önerme. insanların doğası gereği değil futbol en ufak bir organizasyonda bile mutlaka bir yönetici olmazsa olmazdır.
 • --- spoiler ---

  mesela kaleciler de gereksiz boşa yoruluyorlar oraya otomatik hareket eden bir nesne koysak daha etkili, böylelikle kadrolar 10 kişiye iner ve küsürattan kurtulmuş oluruz.
  --- spoiler ---

  stada gelen küsuratlı seyircileri kovalım. ne öyle 38.753 ler falan. 38bin olsun , düz yani.
 • teknik olarak doğru önerme.