• sesi,uykudan uyanmış sesime autotune'un eklenmiş hali gibi olan rapper.

ağzını oynatmaktan aciz midir nedir bilmiyorum.fuck up some commas şarkısının nakaratı şöyledir ;

let's fuck up some commas(4x)
    fourty thousand to hundred thousand
    hundred thousand to hundred thousand
    three hundred thousand to five hundred thousand
    a million,let's hava a money shower

okunuşu da şöyledir,

le fak a sı kommıs
    le fak a sı kommıs ye
    tazın ta tu hannıd ta
    hannıt ta tu hannıd ta
    hanıtt ta ta tannıt a
    milyın ya lıza mani şa

ağzının yayını sikeyim diyesim geldi de idiot amerikanlar sevmiş bu şarkıyı cidden. future'un başarılı nakaratları ve verseleri de vardır hakkını yemeyelim de bu şarkı embesil turnusolu resmen.

ayrıca future ve lil wayne gibi bu tarzda söyleyen zenci babalara ithafen hopsin rapçi kişisi no wordsisimli bir parça yaparak lirikal kalitelerini alaya almıştır.

burdan
  • şarkılarında cidden bi bok anlatmaz düz kafa ile dinlendiğinde ise gayet itici şarkılar yazmasına karşın kafalar güzelken bu adamın şarkıları ortamı güzelleştirir yerinde tutmaz adamı. değişik amk
  • bugün atlanta eğer abd'nin kültür başkenti olduysa bunu borçlu olduğu isimlerden birisi de future'dur.

hip-hop özelinde konuşmak gerekirse, abd'de hip-hop hep bir bölgenin egemenliği altında olmuştur. 90'lı yıllardan bugüne california ve new york başta olmak üzere bayrak taşıyıcı şehirler detroit, new orleans, chicago vs. sırayla değişmiştir. bugün ise hakimiyet tamamen atlanta'dadır ve çoğu rapçi sanki atlanta çıkışlıymış gibi rap yapmaktadır. öyle ki, ilk trapmüziği kimin icat ettiği hakkında dönen tartışmalar sadece atlanta'lı rapçiler arasındadır. mesela şu sıralar en çok dinlenen şarkı bile bir atlanta'lı rapçiye aittir (bkz: billboard hot 100).

future bugün migos ile birlikte atlanta'nın en önde gelen temsilcisi konumundadır. hatta bu sene dünyanın en büyük spor etkinliklerinden birisi olansuper bowlda sahne alan grup migos yada future yerine maroon 5 seçilince kriz yaşanmıştı. türkiye'de bugün popüler olan rapçilerin çoğu da atlanta'dan çıkan flow'larla rap yapmaktadır.

kendisi hakkında yapılan kariyeri düşüşte o yüzden türkiye'ye geliyor yorumlarına inanmayınız. müzik piyasasında bir kaç istisna dışında(bkz: drake) herkesin devri maksimum 5 yıl civarı sürmektedir; 50 cent-lil wayne, lil wayne-kanye west, kanye west-drake yada kendrick lamar, drake-travis scott(2019), nicki minaj-cardi b örnekleri gibi. dolayısıyla 7 yıl boyunca aralıksız mainstream kalmanız böylesine hızlı değişip gelişen bir piyasada imkansızdır.

çok değil 2 yaz önce drake ve future tarafından hip-hop tarihinin en yüksek hasılatlı turnesi yapıldı, ve konserlerin tümü sadece abd'de verildi yani bir dünya turu falan değildi. o turne drake ile çıkardıkları ortak albümün ardından yapılmıştı, geçen günlerde future albümün ikincisi çıkacağını doğruladı ve albüm muhtemelen türkiye konserinden önce çıkacak.

kendisi daha önce yaşadığım şehirde konser verecekken konser iptal olmuştu, türkiye'deki konserine de gidebilecek miyim bilmiyorum. gidecek olanlara naçizane tavsiyem; setlistlere göz gezdirmeleri ve şu şarkıya çalışmaları. geçen sene wiz khalifa kendi şarkısı olmaması rağmen bu şarkıda mosh pit kurulmasını istemişti, sahne önü hardcore fanları dahil 10-15 kişi dışında kimse anlamamıştı ne olduğunu.
  • 10 gün içinde 2 farklı albüm çıkarmış olan rapper.
  • yaptığı işlerde derinlik aranmaması gereken rapçi.

tüm albümlerini sıra sıra parti playlist'ine koyup hiç dans havasından çıkmadan saatlerce çoşabilirsiniz. zaten şarkıların çoğu birbirine benziyor ve en slow şarkısında bile dans garanti. hiç olmasa bile istemsizce kafa sallanıyor.
  • şarkılarının prodüksiyonunu kendisi mi yapıyor bilmiyorum ama kim yapıyorsa işinde çok başarılı. ilk okul seviyesi şarkı sözlerinden hit yaratıyor.

bu aralar xanny family favorim.
  • bu herifin şarkıları arka planda eriyor atmosfere karışıyor. çok başarılı.
  • içmeli sıçmalı partilerin soundtrackini yapan eleman. drake'le uyumu çok başarılı. son düetleri grammys'e bayıldım, big rings'i ilk kez dinlediğimde aklım çıkmıştı zaten. :(
  • karakter olarak pek leş ama acayip catchy parçalar yapıyor. amerika'da gittiğim her yerde bunun parçalarını duydum.
  • travis scottile birlikte rap müziğin, siyahilerin tanrısıdır.kliplerindeki o dumanlı kafayla yaptığı hareketler ise müziği dinleyeni deşip geçer özellikle şu

https://www.youtube.com/watch?v=tzxz-xlb1-0

bitiyorum sana adam.
hesabın var mı? giriş yap