şükela:  tümü | bugün
 • kalitatif arastirma sektorune taze bir soluk getirecek, yepyeni, pasparlak bir olusum. yillarini bu sektore adamis, gfk ve synovate kokenli iki arkadasin uzun ve yorucu seruveninin ortak sonucu. ha bir de sık eleyip, ince dokuyan, vizyonu genis bir ekip var bu olusumun arkasinda...

  bugun gunes daha mi parlak kuzum*?

  edit:
  http://www.futurebright.com.tr/
 • iyi insanların,
  iyi işler yaptığı,
  iyi bi' yer.

  basit gibi görünüyor formül,
  ama iş hayatında böylelerini bulmak öyle kolay diil.

  manifestoları da devrim çağrısı gibi maşallah:

  manifesto

  yaratıcılıktan uzak araştırma tasarımlarına, işlenmemiş kuru bilgiye, içgörü adı altında sunulan, aksiyona götürmeyen tespitlere karşıyız.

  gönülsüz çabadan katkı çıkmayacağını biliyoruz.

  yeni nesil araştırmada fabrikasyona yer yok.

  yeni nesil araştırmada hayattan beslenmeyen, tüketiciyi ötekileştiren, elitist yorumlara da yer yok.

  biz araştırmada, tüm bu tuzaklardan itinayla sakınan, bütün donanımını enerjisiyle katlayarak en parlak içgörüleri en parlak stratejilerle buluşturan yepyeni butik bir araştırma deneyimi vaat ediyoruz.

  çünkü…

  hiçbir ihtiyaç statik değildir. ihtiyaçlarınızla birlikte değişmek için manevra kabiliyeti gerekir.

  hiçbir proje başlamaz, hiçbir proje bitmez. her bir araştırma projesi uzun ve geniş bir marka serüveninin bütünden kopamaz bir parçasıdır. serimi bilmeden düğüm, düğümü bilmeden çözüm olmaz. bir araştırma projesi ancak bu serüvenin içinden yorumlandığında stratejik içgörü sunabilir.

  her öneri stratejik danışmanlık değildir. marka yönetimine maksimum desteği verebilmek için gerçek stratejistlerle çalışırız.

  araştırma, markanız için her zamankinden bambaşka bir rol üstlenebilir…

  israrla isteyiniz.
 • gun itibariyle 200. fokus grubunu, 177. indepth gorusmesini gerceklestirdigini twitter'da duyurmus butik ajans.
  tam gaz gidiyorlar durduramiyoruz efenim.

  onemli gun editi: bugun itibariyle de 1. yaslarini kutluyorlar. portfoylerine 25 marka eklemisler bu bir yil icinde. "arastirmada yaraticilik" bu olsa gerek.
 • araştırmaya on binlerce dolar döküp karşılığında bilmediği hiçbir şey duymayan pazarlamacıların-stratejistlerin kapısını çalması gereken bir yer.
  birbirinin aynısı araştırma şirketleri karmaşık görünerek farklılaşmak için binbir takla atarken, bu adamlar her şeyi basitleştirerek gerçekten yeni bir şeyler bulup önünüze getiriyorlar. insan doğasını, motivasyonlarını anlamak için insanı makine gibi gören eski rasyonel modelleri yıkıp kendi süreçlerini yaratıyorlar.
  kimsenin yeni bir araştırma şirketine ihtiyaç duymadığı bu dönemde bu kadar hızlı büyümelerinin sebebi de bu olsa gerek.
  şöyle bir blogları da var; http://www.unfocusedgroups.com/
 • tüad tarafından haksız bir biçimde eleştirilen hatta saldırıya uğrayan türkiye'nin en iyi araştırma şirketlerinden biri.

  ee türkiye burası; iyi olanı tebrik edecek değillerdi ya!
 • tuad'in tutumu profesyonelligin cok uzaginda o dogru, takdir kulturu olmayan bir ulkenin herhangi bir kurumu, en kolay yolu bel altina vurmakta bulanlardan, fazla beklentiye girmemek lazim.

  ama o kadar keyif aliyorum, o kadar gozlerimin ici parliyor ki 2 yil once acilmis butik bir ajans karsisinda bu denli hatali aksiyon alacak kadar panik olan bir kurumu gorunce.. hayatta her seyin basarilacagina, isteyince her seyin olacagina inaniyorum bunlari gorunce.

  uzuleceginizi zannetmiyorum futurebrightcilar ama biraz olsun kafaniza taktiysaniz, takmayin, basarinin en guzel gostergelerinden biri bu tarz hamleler.. farkli seyler yapmaya devam ettikce de benzer seyler olmaya devam eder. biz takdir etmeyi degil, taslamayi yegleriz, gelisimiz bu. fabrika ayarlarimiz degismiyor en iyi okullarda okuyup, ustune master hatta yurtdisi deneyimi cakinca.

  aman odun vermeyin (vermezsiniz ya zaten) yine bizim yaratici, butik ajansimiz olarak kalin..
 • pilavcılık ve barmenlik gibi low-tier mesleklerden sonra başladığım über alles şirketimsi. zira arkadaşlarımdan duyuyorum yok geç gelince azar, işi eksik yapınca azar ona azar buna fırça özgüvensiz insancıkların domine ettiği iş dünyasında adeta bir vaha. prost!
 • tanım: beni defalarca arayarak rahatsızlık veren şirket.

  21.10.2017, 4.11.2017, 10.11.2017 ve 11.11.2017 tarihinde +902128240363 numarasıyla arandım. listelerinden çıkmak istediğimi ve bir daha aranmak istemediğimi söyledim, "rastgele numara çeviriyoruz" yanıtı aldım.

  ne ilginç bir olasılık ki aynı rastgelelik sonucu benim numaramı tuşlamışlar, 9.12.2017 tarihinde +902129890770 numarasından yeniden arandım.
 • lise, üniversite zamanı yaptıkları 1, 2 saatlik toplantılara katılıp; 50, 100, 150 lira cep harçlığı çıkardığım firmaydı.

  kendi görüşlerine sahip olabilmiş, cümle kurma yetisine sahip biraz da topluluk içinde konuşabilen öğrenci insanlar için gayet güzel ve makul bir win-win sistemiydi.
 • biraz önce beni aradılar. 0216 212 09 73 numarasından.

  ulaştırma bilmem nesi ile ilgili araştırma yapıyoruz dediler. öncelikle aşağıda saydığımız meslek gruplarında mısınız diye bir soru sordular, reklamcılık vs.. bir sürü meslek vardı. sonra sıkı durun; yaşadığınız şehri öğrenebilir miyiz dediler, söyledim. ilçeyi öğrenebilir miyiz dediler söyledim. mahalleyi öğrenebilir miyiz dediler... hayırdır siz bunları neden soruyorsunuz bu nasıl bir araştırma türü dedim, ki şu ana kadar hiçbir ankette katılımcının mahallesinin öğrenilmeye çalıştığını görmemiştim. şaşırdım ve kızdım haliyle.

  - paylaşmak istemiyorum diyebilirdiniz, iyi günler! diyerek direkt anketi yarıda kesti temsilci. sonra sustu ve benim kapatmamı bekledi.

hesabın var mı? giriş yap