şükela:  tümü | bugün soru sor
  • üyeliğinin neden paralı olduğunu anlamadığım oluşum.
    geleceği üyelik aidatlarıyla mı kurtaracaklar acaba?
  • derneğin başkanlığını ufuk tarhan yapmaktadır.
  • düzenledikleri futurist shuffle'ların fütürizmle çok bir ilişkisi olmadığı(olduğu kısımlar zaten microsoft reklamından öteye geçmiyor) daha çok üniversite kariyer günü tadında geçen, fütürizmden ziyade girişimcilikten bahsedildiği dernek.
  • the futurist dergisinin türkiye'de de yayınlanmasını sağlamışlardır. http://www.futuristdergi.com/ (bkz: the futurist-tr)
  • barda kafede falan biraraya gelip "kanka askerden dönünce iş şeklin olur, ondan sonra her şey rayına oturur allah'ın izniyle!" tadında konuşmak suretiyle birbirlerini gazlayan kişilerden mütevellit bir oluşum olduğu noktasında kanaat sahibiyim.
  • fütürizm'in anlamını bilmedikleri konusunda çok kuvvetli kanıtlarımın bulunduğu, birşeyler yapıp üretiyormuş gibi görünen bir başka balon. gerçekten kongre/toplantı salonunda kokteyl sosis yiyerek fütürizm yapıyorsunuz hakkıyla. zamanında bill gates servetini dağıtıyor şeklinde dolanan forward mail'lerin doğru olduğunu kim bilebilirdi ki? böyle şeylere sponsor olarak cidden de dağıtıyor adam.
  • asıl ismi "tüm fütüristler derneği" olan, başkanlığını ufuk tarhan'nın yaptığı oluşum.
    derneğin ankara şubesi de açılmıştır. büyümektedir.

sitesinde ise "gelecek sizin için nasıl gelecek?" isimli bir anket vardır ki; işte bu fütüristlere yakışmamıştır:

a) harika! b) güzel! c) eh işte! d) daha da kötü! e) keşke gelmese!

bu mudur fütürizm!?. bu mudur uzgörü!?. yaş ortalamasına hakaret olarak gördüğümü söylemeliyim.

gene de düşüncenin gücü ile üretim yapmak maharet ister. geleceğe ait olması veya geçmiş ile ilgili olması farketmez.

(bkz: başarılarınızın devamını diliyorum)
  • murat şahin ve cnn türk sayesinde hem böyle bir derneğin olduğu hem kendisinin istişare kurulu üyesi olduğunu öğrendiğim dernek.ne yaptıklarını tam olarak bilmiyorum ama cnn türkte konuşan murat bey, ilerde arabalar kendi kendine gitcek tarzında takılıyor şu anda televizyonda anladığım kadarıyla.etrafı doçent, profesör doktor ünvanlı nörolog doluyken beynimizin %10'unu kullanabiliyoruz gibi ilkokul seviyesinde bir argümanla çıkışı büyük talihsizlik oldu.