şükela:  tümü | bugün
 • gercekten kurulacak olmasi durumunda diger bakanliklarin uzerindeki yuku hayli azaltacak bakan.
 • zübük'ün eriştiği makamdır.
  ingiltere'de söz konusu olan bir benzeri için (bkz: gereksiz işlerden sorumlu devlet bakanı)
 • (bkz: hic isleri bakani) ile ayni odada oturmasi gereken bakan. gerci fuzuli de olsa bisiler cikar ama hic isleri bakanindan yardim ister o zaman da.
 • devlet bakanlarının asıl olması gereken ismi.
 • adaylığımı koyduğum makamdır.

  öncelikle tdk yardımıyla fuzuli neymiş hatırlayalım: yersiz, gereksiz. demek ki fuzuli işler bakanı memleketteki gereksiz, boş beleş işlerle uğraşacak. e süper!

  öncelikle her şehirde devlet daireleri ve bankalarda kullanılmak üzere sıra bekleme birimleri oluşturacağız. bu arkadaşlar vatandaş için sıra numaraları alıp bekleme işini gerçekleştirecekler. biliyorsunuz mevzubahis sıralar 5 dakika sürmesi gerekirken saatlerce sürebiliyor. işte birimimizdeki arkadaşlar vatandaş yerine bu sıralarda bekleyecek, sıra numarası yaklaştığında ise vatandaşı arayarak haber verecektir. endüstri mühendisi kardeşlerim "abi biz kuyruktan anlarız, gel poisson process bakalım," diye gelmesinler lütfen. her şeyden önce biz bu işle istihdam yaratıyoruz yahu. ikinci olarak memleketteki işgücünü verimli kullanmış oluyoruz. gantt chartımızı dolduruyoruz.

  yine devlet dairelerinde kullanılmak üzere evrak birimi oluşturacağız. dilekçe yazımı için ufak eğitimler vereceğiz. burada da başlığı olduğu üzere biliyorsunuz ki bu mmorpg kıvamındaki dairelerde aynı anda 5 yerde bulunup fotoğraf çektirmek, belge doldurmak, veritabanında zaten olması gereken ancak bulunmayan lüzumsuz saçma sapan işler yapılıyor. işte evrak birimindeki arkadaşlarımız bunları yapacak. yine bu birime bağlı bir de çağrı merkezimiz olacak. bir iş yapmaya gitmeden önce arayacaksınız, size yanınızda götürmeniz gereken belgeleri sırayla anlatacaklar. endüstrici arkadaşlarımız dilerlerse bu birimde görev alıp flow chart hazırlayabilirler.*

  bir diğer birimimiz sohbet birimi olacak. başlıca iki görevi var. şimdi biliyorsunuz hayat zorlaşıyor, enflasyon, kur, istanbul'daki kardeşlerimiz için trafik falan derken günün çoğunluğu iş ile alakalı yerlerde geçiyor. e böyle olunca ne oluyor? esnafımız tüm gün tek başına takılıyor. yazık değil mi? işte bu birimimizin ilk görevi gün içinde esnafı gezerek muhabbet etmek olacak. ikinci görevi ise tek başına takılan sade vatandaşa yanaşmak, onlarla "bugün de hava çok sıcak", "memleket nereydi?" gibi muhabbetlere girecek. ayrı birim mi oluşturmalıyız, yoksa sohbet birimiyle beraber mi olmalı emin olamadığım bir grup daha var. bu da iş makineleri izleyerek halkı inşaatlara çekmekle, sokak kavgalarına "beyler küfür yok" veya "tamam beyler sakin" diye karışmakla görevli olacak.

  şimdi söyleyeceğimin amatör versiyonları var sanırım ama biz resmiyete bağlıyoruz. sosyal topluluk ekipleri kuracağım. bu ekipler mevlitlere katılıp ağlayacak, stadyumunu dolduramayan takımların maçlarına gidip tezahürat yapacak, mezuniyet, müsamere gibi etkinliklere gidip alkış tutacak (sahneye kadar gidip fotoğraf ve vidyo çekmek ücrete dahildir, halkçı adamız sonuçta).

  gelişen teknolojiyle birlikte internet yaygınlaşıyor, sosyal medya her geçen gün ağırlığını arttırıyor. e sosyal medyaya el atmayan fuzuli işler bakanı olur mu? gel vatandaş gel, artık öyle 100 liraya bilmem kaç tane takipçi botu satın alıp kazıklanma derdi kalmayacak!!! sizlere, gerçek profillerle gerçek takipçiler sunacağız. twitter'da favlar ve retweetler, facebook'ta dürtmeler, instagram'da beğeni ve yorumlar eksik kalmayacak, arkadaşlarınıza karşı kendinizi ezik hissetmeyeceksiniz! ek ücret karşılığında twitter'da başlatacağınız en abudik hashtagi trending topics'e sokmaya uğraşacak, menşınlaşarak girdiğiniz laf dalaşlarına hemen atlayarak sizleri savunacağız. hadi yine iyisiniz.

  şimdilik başlangıç projelerim bunlar. seçilirsem başka icraatlarımız da olacak. fikir ve önerileriniz için demope@fuzuliislerbak.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.