*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • agir siklet pride fc $ampiyonu. bugun cro cop'u de yenmesiyle tahtindan cok zor inecegini belirtmektedir sanki.

  kar$ila$mayi izledikten sonra edit: oyle kazanilmi$ unvanin gotune girmesini umdugum ki$i.
 • kendisini resmi sitesindeki su fotografta gorebilirsiniz : http://fedor.bel.ru/pics/gallery2/21b.jpg
 • en son yenilgisini 2000 yilinda almis, 23 - 1 - 0 gibi bir mma skoru bulunan rus.
 • aldigi tek yenilgide de dayak falan yememistir...yanlislik la kasi acildi, hakemde maci durdurdu...daha sonra tekrar karsilastigi bu adami maymuna cevirmistir...
 • ba$ari icin her yol mubahtir felsefesini benimsemi$ insan. sevilesi bir tip degil.
 • uzun bir zamandir dana white tarafindan ufc'ye girmeye ikna edilmeye calisilan ama inatla buna yanasmayan azman. sorun su ki fedor hem mma hem k1 gibi organizasyonlarda ayni anda dovusmek istiyor. ama ufc ile sozlesme yaptiginda bu hakkin elinden alinilmis oluyor. ufc'nin pride'i satin aldigi farzedilirse ki bu sene pride iflasini acikladi, yakin zamanda ufc'de onune geleni devirecektir.

  unutmadan kendisi bir sefer judo'da sanirim kendi gibi dovuscu olan kardesiyle dovusmek zorunda kalmis ve babam bile acimam dercesine pataklamistir kendi kardesini.
 • en son tim sylvia yi hic zorlanmadan yenmistir. hong man choi gibi bir deve ikinci raund u gostermeyen belki de daha da onemlisi cro cop gibi muhtesem bir dovuscuyle yaptigi macin birkac saniyesi haric tamamini domine ederek kazanmis kisi. boy pos guc teknik bakmadan onune geleni tartismasiz sekilde yenen mağlubiyet yuzu gormemis insan. yenilmesi de pek mumkun gorunmuyor. pek iri degil hatta fit bile degil gobekli ama kanimca gucten ziyade zekasiyla isi bitiriyor. macin sonunda hong man choi nin kolunu kapmadan onceki 3 saniyeyi incelerken bu adamin yenilmesine imkan olmadigina iyice kanaat getirdim.
 • cok siki darbeler aldiginda bile sogukkanlilikla isine devam edebilen dovuscu. evet, is gibi yapiyor sanki bunu, o kadar sakin bir ifadeyle dovuyor ki karsisindakini. zaten zorlanmiyor da. simdiye kadar bir tek mirko filipovic ile uzun sure ugrasmasi gerekti. genelde dovustugu (dovdugu) adamlarla da gayet iyi anlasir. rusya'nin gururudur ve su anda en onemli sambo ustasidir. human weapon'in rusya bolumunde kendisini ev sahibi olarak gorebiliriz. buyuk peter nisaniyla onurlandirilmistir.

  amerikadaki ilk macinda tim sylvia'yi 35 saniyede yenmistir. ufc'de dovusmesini heyecanla bekliyoruz.
 • artık iyice zıvanadan çıkmış dövüşcüdür. wamma maçlarına bakıyorum da arlovski onca tekme yumruk didindi etti fedor şaka gibi "nabıyon lan ibiş" der gibi tek bir yumrukla bitirdi adamı, tim silvia zaten kıpırdayamadı bile. arlovski nin horse-kick inde adam ikiye katlandı iplere kadar gitti ama suratına bakıyorum canı falan yanmamış da sadece sıkılmış gibiydi ki 1 sn sonra yeter deyip indirdi arlovski yi. bu adamı yenebilecek değil de zorlayabilecek biriyle bir maç ayarlasalar bari.
 • kevin randleman maçında yediği suplexten, dağılmadan çıkabilecek tek dövüşçüdür kanımca. dağılmamış, hatta bunun üzere çok kısa bir sürede kendini toparlayıp, karşı tarafı pes ettirmiştir, insan değildir. arlovski maçı kısa sürmüş olsa da, maçı domine eden isim arlovski idi. submission ile fedor'u yenmek söz konusu olmasa da, maçın uzaması durumunda herkesi şaşırtacak bir nakavt gelebilirdi. ayrıca şimdilik brock lesnar ile karşılaştırılması pek doğru olmaz. lesnar hem mma'de yeni, hem o kas kütlesiyle fedor ile uzun süre tükenmeden mücadele etmesi mümkün değil. talihsiz bir nakavt olmazsa (ah şu nakavtlar), fedor'un güle oynaya döveceği kimsedir.
  (bkz: güle oynaya dövmek)

  onca başarılarının yanında röportaj ve demeçleri o kadar mütevazı ki, bazen rol mü yapıyor acaba diye düşündüren kızıl ayı, rus sporcusu.