şükela:  tümü | bugün soru sor
 • big bang*in lideridir ve t.o.p ile beraber rapperıdır. big bang'ten benim de favorimdir. gerçek adı kwon ji yong'dur, gd olarak da bilinir. grubun beyni diyebileceğimiz gd haru haru da dahil pek çok hit parçayı yazmıştır. sadece 22 yaşında olmasına karşın başardığı şeyleri düşününce alkışlamamak elde değil. grubun başarılarını es geçersek-ki zor- 2009 yılında çıkardığı solo albümü heartbreaker bile başlı başına bir başarıdır. yılın albümü ödülünü almıştır. 2 yıl geçmesine rağmen bugün bile the greatest love dizisinde albüme adını veren parçanın parodisi yapılmıştır.

  grubun benim için en özel üyesi olan gd'yi daha farklı yönleriyle ele alalım. öncelikle kendisi tam bir fashionistadır, çinliler bile öyle düşünüyor. kimsenin üzerine yakışmayacak saçmalıkta kıyafetleri süper taşır. ona bu konuda t.o.p de eşlik eder. mesela şurda. şurda leoparı süper yakıştırmıştır, damalıyı da taşır, sahnede kürke bürünüp yine hayran bakışları toplayabilir. şöyle de şirindir.

  müzikal kimliğine dönersek heartbreaker dışında breathe ve a boy parçaları da kesinlikle dinlenesidir. a boy onu keşfettiğim parça olduğundan ayrıca önemlidir. solo çalışmaları ve big bang dışında bir de t.o.p ile düet albümü çıkarmışlardır, knock out favorimdir.

  en son solo albüm çalışmalarıyla meşguldü ve japonya'larda dolanıyordu. gelişmelerle tekrar karşınızda olacağız.

  edit:canlı performansını paylaşmazsak ayıp olur. şurada t.o.p ile, şurada solo izleyebilirsiniz.
 • secret garden parodisiyle anladım ki gerçekten kız gibi çocukmuş. yüzü güzel yani o manada. üstelik fazlasıyla sevimli. ayrıca zevkli giyiniyor ne giyse yakıştırıyor kendine.
 • yakın zamanda japonya'da esrar kullandığı ortaya çıkınca kariyeri tepe taklak olmanın eşiğine gelmiştir.
  uyuşturucu kullandığından şüphelenip, inceleme yapmışlardır. kanında çıkmasa da saçından alınan örnekte az miktarda rastlanmıştır. bunun için sadece uyarı almış ve olay basına sızmadan temmuzda hallolmuştur.
  ancak geçen hafta basına sızdı ne yazık ki ve şirketi hemen düşünmek için gd'nin bir süre ortamlardan uzak kalacağını duyurdu. kore bu uyuşturucu mevzusunda inanılmaz katı, cezaları sert. gd sadece uyarı alsa da şirket bir de numaradan düşünme süresi çıkardı. olayın üzerinden aylar geçince mi vicdan muhasebesi akıllara geliyor?
  şimdi gd şu aralar çıkarması gereken solo albümünü ve t.o.p ile gelecek aydan itibaren girişecekleri japonya macerasını askıya aldı. ortamdan ne kadar uzak durur bilemeyiz ama en azından tv kanalları mimlemediklerini açıkladılar- evet kore'de bu tür suçlara karışınca tv kanallarının kara listesine girebiliyorsunuz.
  kısacası durumu bilinmezliğini koruyor ama bu kadar büyük bir starı işinden gücünden tamamen uzaklaştıramazlar. yine de daesung'ın da yokluğunda hem şirketi yg için hem de big bang için ikinci bir darbe oldu. yakın zamanda sahalara dönmesini diliyoruz.
 • kendisinin denemediği saç modeli kalmamıştır herhalde, ama şu son tropikal kuş modeli hiç olmadı ya. canım. şu haline geri dön. lütfen :(
 • son olarak karşımıza mantar olarak çıkıp, onda işin bitmediğini ve hala garip saçlar bulabileceğini göstermiştir.
  alıp mantar gibi yerden sökesim geldi, biri gd'yi toplasın, ne t.o.plasın mı?
  iğrenç esprilerimi alıp gidiyorum, tamam.
 • kore'nin yenilesi işlerinden biridir , genç yaşına rağmen fazlasıyla başarılıdır , gözümüzün bebeğidir . beyle devam kwon leader .
 • crooked diye pek eğlenceli çok eğlenceli bir şarkısını youtubeda gezerken keşfettiğim insan

  http://youtu.be/rkhshgfrfmy

  (bkz: yine bir gün youtubedayım)
 • a boy adlı şarkısına bayıldığım babyface kişi. abartmadan söylemek gerekirse; standart güzelliğe sahip ülkelerdeki kızların %60'ından çok çok daha güzeldir.*

  ayrıca song joong ki'ye aşırı derecede benzemektedir.
  gd
  sjk
 • ben tanistim bu adamla. biraz fazla zorluyor ama iyi cocuk
 • who you acayip güzel bir şarkı, kıpır kıpır böyle insanı istemsiz bir coşku alıyor ama mesale that xxx'i dinle otur ağla.
  bu çocuk bu sözleri kime yazıyor, insan merak ediyor.