*

şükela:  tümü | bugün
 • turk evladina "ciayco" diyebilmeyi ogretmis cizgi film..
 • küçükken sahip olduğum spor ayakkabı markası.

  gi joe yazmasına rağmen ben "gijde" die okurdum, hologram vardı üstünde gi joe logosuyla bi adam dönü$ürdü oynattıkça..
 • turk askeri nasil mehmetcik olarak adlandirilirsa, amerikalilar da kendi askerlerini bu $ekilde adlandirirlar.

  bir de ayni isimli oyuncaklar vardir, ilk serisi 1975 gibi hasbro tarafindan cikartilmi$ yanilmiyorsam, bende 81 - 90 arasi tum asker serileri mevcuttur.

  ilk seriler tamamen askeri kiyafet, kamuflaj ve diger etkenlere onem verirken, artik action force gibi salak bir isimle piyasada dola$an minyaturler askerden cok sirkten firlami$ hokkabazlara benzemektedir.

  $u ya$inda hala ne oynarsin sorusuna verebilecegim cevaplardan biri olarak da tanimlanabilir.
 • internetten oyuncaklara bakarken (..öhöm) bunun gi jane versiyonuna rastlıyıp kopmuş olduum oyuncak..
 • bu adamcıkların içinde bulundukları şeffaf plastiğin iliştirildiği kartonun arkasında diğer adamların resimleri vardı thumbnail şeklinde.
  elebaşları duke adlı bir zat idi.
  bende ortalama türk gencinde olduğu gibi 2-3 tane vardı ama favorim alüminyum folyo paraşütü olandı. salardım 3. kattan, inerdi yumuşak yumuşak.
  o zamanlarda "transformers mı döver g.i. joe mu?" geyiklerinin bini bir paraydı. aah ah.
 • trt de cizgi filmi yayinlanirdi.deliler gibi izler video kasetlere kaydedip bir daha izlerdim.trt bir gun diziyi zart diye kesip hemen ertesi gun defenders of the earth'u yayinlamaya basladi.sok olmustum.o gun cocuklugumun bittigi hayallerimin oldugu gundur.
 • çocukken bayıla bayıla izlediğim bir çizgi filmdi. bir-iki sene önce bir bölümünü yakaladım izleyeyim dedim. gruba katılmış rus general vardı. "bu operasyonu başaramazsak rusya'ya dönmek zorunda kalırım ve bir daha kablolu tv izleyemem" gibisinden bir laf sarfederek beni dumur etti. abd propagandası yapan çizgi filmlerin en babasıydı.
 • bunlarin bellerinde siyah lastikler vardi. cok zorlayinca kopardi ama daha onemlisi yerlerinden cikmaya meyilliydiler. bi ciktimi bi daha yerine takamazdim. cobralarin adamlari ve silahlari daha bi gosterisliydi. cim istemeye istemeye hep kotu adamlari aldirmak zorunda kaldim ben de. belki icimdeki kotuluk tohumlari da ilk o zaman atildi kim bilir
 • cocuklugumun bi parcasında onemli rol oynamıs plastikten muhtevi kucuk adamlar...
  cizgi filminin jenerik muzigi kilolarca amerikan propaganadasına ragmen eser miktarda birlik anlayısı verip:
  international heroees diyo bitiyodu...
  cizigi filmin ilginc bi noktasıda patlatılan ucurulan bi aracın
  (hava,kara,su farketmez) icindeki kobra dollerinin mutlaka bi sansar misali bi delik bulup atlaması,kacması ve fıymasıydı...
  snake eyes adında bi karakterde mevzu bahisti ki bi elinde uzisi
  digerinde katanası oldugu halde ortalıklarda gezen bi nincaydı...
 • vaktiyle cizgi filmini gorup vuruldugum amerikan ozel timi. kucukken planorle ucan elemanin oyuncagini almı$ oldugum ve "adamlar harbiden yapmı$lar" dememe sebep olan oyuncaktir ayrica.