şükela:  tümü | bugün
 • aslında burası bir nokta değil, alandır. minicik bir noktayı bulmaya çalışanların, sonunda kendilerinde g noktası olmadığını zannettikleri ve bu kavramın safsata olduğuna inandıkları görülmüştür.

  vajina girişinin, kişiye göre değişebilmekle birlikte 3-4 santim kadar ilerisindedir. üst vajina duvarındadır. bu bölgeyi bulamayanların yaptığı hatalardan biri de fazla hafif basınç uygulamalarıdır. bu bölgenin olduğu yerdeki cilt dokusu biraz tırtıklı (portakal kabuğu gibi mesela) ve kalındır. dolayısıyla daha fazla basınç uygulamak gerekebilir. küçük bir nokta olmadığından, parmakların ucuyla değil, tamamıyla, tüm yüzeyiyle baskı uygulanmalı ve "gel gel" hareketi yapılmalıdır.

  "kadın boşalması" tabir edilen fışkırma olayının da bu bölgenin uyarılmasıyla ilgisi vardır. "kadın prostatı" tabir edilen skene bezlerinden gelen sıvının idrar kanalından çıkmasıyla oluşur ancak çıkan sıvı, idrar değildir. hatta tam tersine, asidik değil, bazik bir sıvıdır. inanmayan tadına bakabilir :)

  son yıllarda g noktasının varlığının tespit edilemediğine dair bazı bilimsel çalışma sonuçları yayınlanmıştı. ne var ki, bunu ve "fışkırma"yı yaşayan kadın sayısı da oldukça fazla. basit bir tarifle bile fışkırma veya ona yakın şiddette sıvı çıkışı yaşayan kişiler olmuştu. bazıları da doğal bir yatkınlık sonucu kendiliğinden yaşıyor bunu.

  not: bunlar yüzyıllardır uzakdoğu bilgeliklerinde, taocu öğretilerde bilinen, uygulanan, tavsiye edilen konulardır. bunları yaşayan pek çok kadın da var. bu yüzden "daha bilimin bile tespit edemediği bir şeyi sen nereden biliyorsun" diyenlere, eğer kadınsanız voşşş diye yüzlerine fışkırıp "aha buradan biliyorum" deyin. erkekseniz de, "sevgilime yaşattım da oradan biliyorum. senin de götündeki g noktasını bulmamı ister misin?" deyin ve parmaklarınızla "gel" hareketi yapın. bu tür yorumlar, "ulan biz daha sokacak delik bulamazken millet nelerden bahsediyor" zihniyetinin sonucu olan ezikliğin ve kıskançlığın dışavurumudur :) takılmayın.

  not 2: bazı yürüme girişimleri oldu. erkeğim, genç arkadaşlar. sakin.
 • bir üçgensel bölgede kenarortayların kesiştiği yer.

  (bkz: ağırlık merkezi)
 • bir kadının kalbini ve beynini ele geçirdiyseniz bedeninde dokunduğunuz her nokta onun için g noktasıdır.
 • kadının kocasının yanıdır.
 • uzun uzun yazip g noktasindan bahsetmis sonra da diliyle bulmaktan falan.
  hayirdir dilin inek dili boyutlarinda galiba.

  g noktasi ile klitorisi karistiran dolu ortam .
  g noktasinin varligi bile kesin degil.
  ha varsa da iddia edilen yer vajinanin icinde. dil ile erisim hikaye yani.
 • geridedir.

  beride olsaydı adına b noktası derlerdi.
 • hanimefendinin bacaklari 30 derecelik aciyla acildiginda, sol meme ucu ile sag ayak topugunu birlestiren cizginin orta noktasi ile bacaklarin olusturdugu ucgenin tepe noktasini birlestiren cizginin orta noktasindan yine bu cizginin boyunun yarisi kadar sagdadir. tabiki ic kisimda. yine de bulunamiyorsa en iyisi cekinmeden sormaktir :

  - hayatim g noktan nerede?
  - bak hemen surada..
  - hmm, burada mi?
  - yok saga dogru yanas biraz..
  - burasi?
  - tamam, duz gel simdi. gel, geel, topla gel..
  - burasi mi?
  - oaah.. oaaaahhh..
  - burasi mi yahu? bisi soylesene?
  - hoaaa.. aaaaoh..
  - yahu anlamiyorum dediginden bisi..
  - oh beeeaa.. bak sakladim simdi, bakalim yeniden bulabilecek misin?
 • geçenlerde netflix’te explained diye bir belgesel izliyordum, kadın orgazm’ı adlı bölümü izlediğimde konu hakkında gerçekten çok fazla bir şey bilmediğimi farkettim. aslına bakarsanız, çoğu kadının da son bulguları bildiğini sanmıyorum.

  şöyle ki, yüzyıllardır kadın cinselliği tamamen erkek hegomanyası altında yazılıp çizilmiş durumda. yani aslında, konu ile ilgili bildiğimiz şeylerin hepsinin kadınlar tarafından yazılması gerekirken, hepsi erkekler tarafından yazılmış. dolayısıyla bilinen şeylerin çoğu yanlış, bunlardan biri de tabii ki g noktası.

  efenim örneğin yıllardır çoğu insan kadın orgazmını ikiye ayırır: vajinal ve klitoris kaynaklı olmak üzere. halbuki vajinal kaynaklı orgazm denen bir şey aslında yoktur. klitoris denilen, sinir uçlarının yoğunlukta olduğu bölgeden devam eden sinirler vajinanın iç duvarlarına doğru uzanır ve böylelikle kadınların vajinalarından da uyarılabilir olmasını sağlarlar. bazı kadınlarda bu sinirler iç duvarın bazı noktalarına çok yakın geçtiğinden bu bölgeler diğer bölgelere nazaran daha hassas olabilir ama bu her kadın için doğru değildir. dolayısıyla g noktası denen fenomen tamamen gerçekdışıdır.

  bunu bilmenin sana ne gibi bir faydası var derseniz, yok. ama fazla bilmekten kim ölmüş, öyle değil mi?

hesabın var mı? giriş yap