• 2000 sonrası türk sinemasının komedi türünde mihenk taşı olan 3 filmin karşılaşması. hangisinin daha komik olduğu kişiye göre değişir.

marketten çıkarken kalın ispirtolu kalemle aral market yazısının başına y sonuna ı katarak yaralı market'e çeviren ibrahim'in gereksiz sululukları mı, ekrem abi'nin son fırtı çekmek uğruna şehadet şerbetini içmesi mi yoksa her türlü halı kilim travrl işi yapan arif ışık'ın uzay macerası mı daha çok ilgi çekici bilinmez ama eminim ki herkesin gönlünde bir kolpaçino yatıyordur.

edit: anket açmam istendiği için ekliyorum.

http://www.strawpoll.me/21101900
  • tabiki kolpacinodur...g.o.r.a da olabilir...pardon bu ikisinin getir goturunu yapar ancak...o degilde ekrem abi o son firti cekmeyecektin be abi...
  • kolpaçino biri tek geçerim
  • pardon da kolpaçino kim ki gora ile kıyaslanıyor?
  • zor soru. ama kolpaçino
  • (bkz: pardon) da bunun tartışması olmaz bile.
  • hala bu sözlükte kolpaçino’nun diğer komedi filmleriyle kıyaslandığını görmek üzücü. yazık... bu ülke sınırlarında yapılmış en iyi komedi filmi kolpaçino, ikincisi ise kolpaçino bomba’dır.
  • kolpaçino varsa recep ivedik de olsun karşılaşmada mesela
  • kolpaçino o kadar kötü ki çok iyi bir film özellikle replikler dillerde.
    bu da başarılı olduğunu gösterir.

bu üç film arasında en iyisi tabiki gora'dır

zorunlu edit: hiç bu kadar anlaşılmayacağını sanmazdım ilk cümlenin. bir sözlük yazarının anlayabileceği seviyede olduğunu düşündüm. beyni yananlar mı dersin bir anlam çıkartamayanlar mı.

şu başlığa bir göz atabilir anlamayanlar. benim çok sık kullandığım bir tabirdir ama neyse

(bkz: o kadar kötü ki çok iyi)
  • pardon pek aynı kulvarda olmasa bile g.o.r.a.'nın açık ara kazanacağı karşılaştırma.

edit: kulvardan kastım bir alttaki yazarın söylediğiyle paralel.
hesabın var mı? giriş yap