şükela:  tümü | bugün
 • birçok evlilik yapan group 4 firması en son evliliğini falck ile yapmıştı 90'lı yılların sonunda. (bkz: group 4 falck)
  daha sonrasında bu evlilikten istediği randımanı alamayınca dünyanın en büyük güvenlik firmalarından biri olan securicor ile evlenerek group 4 securicor halini almıştır.
  şuanda hali hazırda 110 ülkede 560bin çalışanı ile güvenlik sektöründe para taşımadan, özel hapisaneciliğe, elektronik güvenlikten, fiziki güvenliğe, alarm haber alma merkezinden liman güvenliğine kadar birçok güvenlik branşında hizmet vermektedir.
  türkiye'deki kolunda ise 4bin civarı güvenlik elemanıyla alarm haber alma, fiziki ve elektronik güvenlik ile para taşıma branşlarında hizmet vermektedir.
  ülkemizin önde gelen güvenlik firmalarındandır.
  (bkz: www.g4s.com)
 • isvec'teki para depolarinin cok profesyonelce soyulmus oldugunu ogrendigimiz firmadir. zararin 100 milyon euro'dan fazla oldugu soyleniyor.
  soygun hakkinda ciddi bilgi vereceklere 1 milyon dolar odul vaad etmektedirler.
 • ösym'nin sonraki seneler için kitapcık basım ihalesini şartsız olarak vermesi gereken global güvenilir firma.
 • hollanda venlo tren istasyonunda tanistigim bir mensubundan aldigim bilgiye gore aslinda son derece tehlikeli bir yapılanmadır. kurumsal mafyanın tam olarak fiziki hali firmadır. gordugum kadarıyla da bu firmaya elini veren bir devlet organi, cok kısa sürede kolunu kaptırır.
 • londra 2012 olimpiyat oyunlarında yeterli sayıda güvenlik elemanı sağlayamayacağı için hükümetten yardım istemiş firma.
 • ülkemizde acil isim değişikliğine gitmesi gereken firma.
 • türkiye operasyonu ciddi bir değişim geçiriyor iki senedir.
  en son 16 senelik çalışanı olan ik ve kalite direktörünü işten çıkarmış.
  artık bu değişim midir, temizlik midir bilemem.
  fakat son 4 senedir yaşadığı kan kaybını düşünürsek bu son dakika operasyonlarıyla hasta iyileşir mi ex mi olur orası meçhul tabi.
  bir firmanın genel müdürlük binasının bahçesinde vahşi batı misali kurumuş çalı yuvarlanıyorsa artık gerisini siz tahayyül edin.
 • "g4s, beş kıtada 120’den fazla ülkede 625 bin çalışanıyla dünyadaki en büyük özel askeri şirket. dünyanın en büyük mali idare şirketlerinin dokuzu g4s’nin hisselerini elinde tutuyor.

  şirketin en önemli müşterileri arasında ingiltere, abd, israil ve avustralya hükümetleri var. g4s, özel sektörde chrysler, apple ve amerika bankası gibi şirketlere hizmet veriyor. chevron adlı şirket, hızlı müdahale edebilen piyadeleri de kapsayan ayaklanma bastırma operasyonları için g4s ile anlaştı. g4s güney sudan‘da benzer operasyonlar yürütüyor. israil’deki kontrol noktalarına ve hapishanelere, filistin’deki yahudi yerleşimlerine izleme ekipmanları satıyor"
  peter phillips, "yirmibirinci yüzyılda faşizm" http://gezite.org/yirmibirinci-yuzyilda-fasizm/