şükela:  tümü | bugün
  • g5 isimli cihaz kullanılarak, titreşim yoluyla bölgesel incelme, sıkılaşma ve selülitlerde azalma sağlayan masaj türüdür. önceki yıllarda tercih edilen kavitasyon masajından çok daha etkilidir.
  • bir de g3 masajı vardır.
    kurma kolunu çekip bırakarak g3 ün rahatlaması sağlanır.
  • zayıflamaya gram faydası olmayan, sadece selülit görünümünde hafif düzelme sağlayan uygulama.
    gittiğim ilk 10 seansta, zayıflamak için ekstra hiçbir şey yapmamıştım dolayısıyla masaj da beni zayıflatamamıştı. sadece selülit görünümünü çok hafif azaltmıştı.
    baktım olmuyor başka yollarla (diyet, spor vs) kendim zayıfladım.
    bu da gol değil yani boşuna buna da para vermeyin.
  • bacaklarımı ve kalçamı mosmor hale getiren uygulama. masaj denince aklınıza gelen tüm güzel şeyleri unutun. masaj falan değil bu bildiğin çin işkencesi.

edit: 3.seanstan itibaren morarmalar azaldı ama uygulama esnasında hala çok acı çekiyorum. umarım sonuç buna değer.

edit2: şu entry’e “işe yaradı mı” diye o kadar çok mesaj geliyor ki buradan cevap vereyim:)
    5 seans gittim, akabinde güzellik merkezleri genelgeyle kapandı. bence masajın faydası var ama tek başına değil. bu yüzden destekleyici konulara da çok dikkat ediyorum. (su, spor, az kahve bol su tüketimi, düzgün beslenme) yani g5’e gidiyorum istediğimi yiyip içeyim durumu yok. (gerçi önceden de yoktu, beslenme şeklime hep dikkat ederim. tek değişiklik kendimi ekstra su içmeye zorlamak oldu ama onda bile çoğu zaman 2 litreyi tamamlayamıyorum.) şu an aldığım 5 seans, verdiğim zorunlu ara sebebiyle çöpe gitmesin diye evde spor ve egzersizle idare ediyorum. bence 1-2 aya sonuç daha iyi olacak. ama asıl soruya dönersek, masaj tek başına işe yarıyor diyemem. yani sadece masaj yaptırarak selülitlerimden kurtulayım diye bi şey yokmuş. (her gün masaj yaptırma imkanı olsa belki sonuç farklı olurdu, bu dediğim haftada 1-2 kez g5 yaptıranlar için geçerli. yoksa selülitle mücadelede en etkili yöntemin masaj olduğu hep söyleniyor.)
    incelme konusunda ise, etkili olup olmadığı şu an benim için düşündürücü, çünkü bugünlerde zayıflamışsın lafını çok duyar oldum ama işin aslı 1 kilo bile vermedim. (bu arada kilo problemim yok, zaten zayıfım.) ee kilo da vermediğime göre insanlar niye bana ağız birliği yapmış gibi “zayıflamışsın” diyor anlamadım. g5 inceltmiş olabilir mi diye düşünüyorum ama 5 seans böyle bir etki gözlemlemek için biraz erken.

bu arada morarmaların sebebi %90 uygulama kaynaklıymış, seanslar ilerledikçe fark ettim. gittiğim yerde yoğunluktan ötürü her seansa farklı kişi giriyor. bilgisiz olanlar cihazın uyguladığı basıncın üzerine bir de kendileri masaj aparatıyla aşırı bastırarak ezilmeye sebep oluyorlar -ki, gerçekten dayanılmaz bir ağrıya ve acıya sebep oluyor bu durum. halbuki en yüksek titreşimde bile cihazın tek başına dayanılmaz bir acısı yok, ilk 1-2 dakika alışma sürecinde sadece hafif bir ağrı/acı oluyor sonra bölge titreşimin etkisiyle uyuşur gibi olduğu için rahatlıkla dayanabiliyorsunuz. yani ilk 3 seansta yok yere acı çektim. cildim hassas olduğu halde son 2 seansıma giren kişi profesyonel olduğu için hiçbir acı ve morarma olmadı. bence işlem sırasında aşırı acı çekiyorsanız uygulayan kişiyi ekstra basınç uygulamaması için uyarın. “ama sert yapmazsak işe yaramaz” falan gibi cümleler hep safsata, haftalarca mosmor gezmekten başka bi halta yaramıyor.
  • ben ki bugüne değin güzellik merkezinin önünden geçmedim, bu karantina döneminde kendimi bir güzellik merkeziyle konuşurken buldum. şu anda gündemimiz cilt bakımı ve bu masaj. kısa sürede toparlanma sağlıyormuş. bir senede doğumdan kalan 16 kilo kendiliğinden gitti ama vücut da yumuş yumuş bir hal aldı. bir yerden başlamak gerekiyor. güzellik salonları açıldığında ben de masaja dair yaşadıklarımla bu girdiyi düzenlerim.