şükela:  tümü | bugün
 • tokyo 2020'de 125 kg'da çeyrek final müsabakasında altın madalya umudumuz taha akgül'i 8-0 gibi açık bir skorla yenerek yarı finale çıkmış 21 yaşındaki amerikalı güreşçi. sanırım yeni bir güreş efsanesiyle karşı karşıyayız.

  bu twitten 5 sene sonra olimpiyat çeyrek finalinde taha akgül'ü 8-0 yendi.
  https://twitter.com/…status/767025673219125248?s=19

  edit: 21 yaşında tokyo 2020'de ilk olimpiyat şampiyonluğunu almış oldu.
 • normal güreşçilere göre gözle görülür bir şekilde hıza sahip amerikalı güreşçi . yaşı da çok genç . ileride olimpiyat ve şampiyonalara amborgo koyacak gibi duruyor.
 • serbest stil 125 kiloyu önümüzdeki 10 yıl domine edecek gibi gözüken 21 yaşındaki güreşçi kılığındaki yıkım güllesi. olimpiyat finalinde geno petriashvili'ye karşı 5-2'den 8-5 geriye düştükten sonra son 10 saniyede aldığı puanlarda maçı kazandı. büyük bir efsanenin doğuşuna şahitlik ettik sanırım.
 • muhtemelen önümüzdeki yıllarda güreşin yeni efsanelerinden biri olacak amerikalı güreşçi. gençlerde kazanmadığı şampiyonluk yok. bunların yanına 21 yaşında olimpiyat şampiyonluğu ekledi.

  ayrıca olimpiyatlar öncesi idol olarak gördüğü taha için sürünün lideri artık yaşlandı, genç aslan oynamaya geldi bir sözü var. bu sözün altını da doldurdu. bu tür reytingi yüksek amerikalı güreşçilerin işin içine girmesiyle güreşin ilerki yıllarda popülerliği artacak gibi gözüküyor.
 • kendi kilosumda iki tane favori olan hayvan gibi hayvanı yenen adamdır bakalım amerikalıların güreştede güclenmesi ne hale getirecek sporu
 • kendi sikletinde rakipsiz gibi duran, yaptıgı macları cok kolay kazanan 2020 tokyo olimpiyatlarında 125 kg serbest stil sampiyonu abd'li guresci.
  bugunun en heyecanlı macı bana gore geno petriashvili ile yaptıgı mactı. zaten kendisini tek zorlayan rakipte petriashvili olmustur ama dedigim gibi sadece zorlayabildi istedigi zaman, sure kısıtlı bile olsa yani son bir saniye bile kalsa ihtiyacı olan sayıyı alabilecegini gosterdi.
 • adam 125 kilo ama havalarda taklalar atiyor. sanirsin sinek siklet gurescisi.
  https://twitter.com/…tatus/1423617542552125442?s=20

  ailesinin sampiyonlugu kazandigi macin son saniyelerindeki hallerini kayda almislar. baba beyaz bu arada. sevincten cildirmislar anne baba ve abi.

  bu arada guresle yakindan ilgililer tahmin etmis olabilir ama ismini meshur guresci dan gabledan esinlenerek vermis aile. babasinin rol modeli falandi herhalde.

  bakinirken denk geldim. kendisinin universitesinden mezun bir baska meshur ncaa sampiyonu guresci, sonrasinin wwe ve mma dovuscusu brock lesnarla antreman videolari var. adam olacak cocukmus.
 • çıkan son haberlere göre wwe ile imzalamış olimpiyat şampiyonu. geçen ay yapılan summerslam etkinliğinde de bulunan steveson'ın wwe semalarında kurt angle etkisi yaratıp yaratmayacağını ise zaman gösterecek.
 • 5 gün önce instagramda taha akgül ile ilgili şu paylaşımı yapmış olimpiyat şampiyonu sporcu.

  kendisi wwe ile ilginç bir anlaşmaya imza attı. anlaşmaya göre üniversite takımına dönebilicek ve ncaa şampiyonluğunu bir kez daha savunacak. daha sonra profesyonele geçtiğinde ise wwe’de çalışıcak.

  kendisi aynı zamanda amatör mma maçlarına da çıkmayı planlıyormuş. bir nevi yeni nesil brock lesnar diyebiliriz bu kardeşimiz için. bakalım bu yetenek neler başarıcak.

  bu arada taha akgül kendisi hakkında yapılan bu güzel paylaşımı ne yazık ki paylaşmamış kendi profilinde, keşke paylaşsaymış.
 • son olimpiyatların 125 kilo sikletindeki şampiyonu olan abd'li güreşçi. twitter ve instagramdaki paylaşımlarında söylediğine göre çocukluğundan beri güreşçimiz taha akgül'ü idol olarak görüyormuş. olimpiyatlardan sonra imzalı formasını almış.
  taha zaten abd tarihinin en iyi güreşçilerinden olan kyle snyder ile de yakın arkadaşlar.
  biz belki değerini bilmiyoruz, ama elin amerikalısı gayet iyi biliyor sporcularımızın değerini.