şükela:  tümü | bugün
  • az önce saraybosna film festivalinde izlediğim muhteşem film. afrika'da kilimanjaro dağına çıktıktan sonra hayatını kaybeden brezilyalı bir gencin gerçek hikayesinin anlatıldığı filmdeki afrikalı karakterler gerçek hayattaki kişiler ve saçma sapan muhteşem doğallıklarıyla en kral aktörleri yerin dibine sokuyorlar diyebilirim.

    hayatımın son 5 yılını seyahat etmeye adayan ve umuyorum ki kalan kısmını da adamaya yeminli benim gibi bir adam için hem çok tanıdık hem de çok güçlü bir film oldu. into the wild ile farkı konulara sahip olsa da beni ondan daha fazla etkiledi. sadece samimi bir gülümsemeye sahip olmanın, o kişiyi hiç tanımayanlar üzerinde yarattığı etkinin büyüklüğünü görmek inanılmaz.
  • ankara film festivali nde izlediğim ve sonunda gerçek hayat hikayesinden uyarlandığını görünce yüzümdeki gülümsemenin donup kaldığı harika film. hem yeni kültürler gördüm, hem sınav haftası içimdeki seyahat aşkı alevlendi, hem de salondan buruk ayrıldım. gerçek hayattaki gabriel için (bkz: gabriel buchmann)