• dünyanın en amatör profesyoneli.
  • şu sıralar avustralya açık'ta gilles simon'a karşı oynadığı maçın aralarında kola içen tenisçi. diğer meslektaşları gibi gıdım gıdım muz yemek veya türlü vitaminlerin karışımı sidiğe benzeyen şeyler içmek yerine kendisi çatır çatır coca cola içerek izleyenleri güldürmüştür. bir de cips yese tam olacak. doritos falan. ellerini de servis atmadan veletlerin getirdiği havluya falan siler.
  • roland garros açılışında, dehşet şekilde dans etmiş tenisçi. şuanki en sempatik sporcu olabilir kendisi eheh.

http://www.youtube.com/watch?v=ao3iqtw8dlc
  • 2020 dubai turnuvasında şu adamın yaşadığını yaşasam tenisi bırakmıştım. djokovic'e karşı 0-16'lık felaket bir karnesi vardı. ve nihayet bunu kıracaktı. üstelik 2020'ye muhteşem başlamış ve 2 atp turnuvası şampiyonu namağlup ünvanlı geliyordu.

süper bir 6-2'lik 1. set sonrası tie-break'e giden 2. set. durum 6-3 monfils önde ve 3 maç puanı var önünde. üstelik ilk 2'si kendi servisinde. allahsız al artık şu maçı. evde maç puanı diye zıplarken ne olduğunu anlayamadık. tribünde svitolina üzüntüsünden verem oldu.

böyle bir 2. set sonrası benim yüreğim maçın devamını izlemeyi kaldırmadı ki zaten 6-1 olarak sonlandı. o 1 oyunu bile iyi almış.

monfils izlemesi en zevkli oyuncuların başında geliyor. birisine ilk kez tenis izletçek olsam gider gaels monfils videosu açarım. ama o çok sevmemize rağmen mental seviyesini kariyeri boyunca gerçek tenis yeteneğinin yanına yaklaştıramadı.

bu kazmalığı nadal'ın 1. olma hayallerini de suya düşürdü haliyle.
  • şu an sebastian baez ile oynanan maçta final setini 4-0’dan 7-5 çevirerek maçı 3-2 kazanmış tenisçi. gerçekten yaşına rağmen seyirciyle bütünleşerek maçı çok zor bir noktadan çevirdi tebrik etmek gerek.
  • birazdan başlayacak atp stuttgart yarı finalinde rafael nadal'ı tokatlayacak kortların en eğlenceli siması.

röpteşambır + viski kombinesiyle izliyorum.
  • olağanüstü zor topları çevirebilen ve belki de bu yüzden genelde savunma ağırlıklı oynayan, ilerleyen yaşına rağmen çok atletik ve izlemesi çok keyifli bir tenisçi.

tie-break’e kalan ya da fazlasıyla uzayan maçlarda bir gece önce yatmadan dürüm-ayran yapmış gibi götünden solur aha dersin şimdi sıçtı, hata yapacak kesin. yine de ne yapar eder hayvani topları çevirir, uzun rallilerden çıkar ve üstün gelir. tabi her zaman değil. aynı zamanda kontrol etmekte zorlandığı duyguları ve istikrarsızlığı ile de ünlüdür. zaten bunlara çare bulmuş olsa bir kaç grand slam kupası olurdu şimdiye ladar.

tenis dünyasının semih erden’i diyebiliriz kısaca.

asfgfgdfdg şaka lan şaka, semih erden’de duygu kontrolü olmadığı gibi kişilik bozukluğu ve düşük iq gibi sıkıntılar da var. o yüzden üst düzey ortamlarda hep tepe taklak olmuştur, hatta bir maç veya sezonu moral bozukluğu, taraftara küsme, yöneticiye kızma gibi sebeplerle yakmışlığı vardır. monfils’in zekası ve oyunlardaki kazanma hırsı ise bambaşka. zaten halinden de epey memnun gibi.

(bkz: entry’nin sonunda sıçmak) gael monfils’ten semih erden’e geçmeyeydik iyiydi ama sağlık olsun.
  • tenisin pascal nouma'sı...
  • puan aldiginda hey yo tarzi hareketleriyle tenise zenci ekolünü bir nebze olsun getirdigi icin neseyle desteklenesi sporcu. evet tenis icin gereksiz uzunlukta bir boyu var, amma bodur ispanyollardan gina gelmisti, iyi oldu bu. su siralar ceyrek finalde bir diger bodur ispanyol, ferrer'i eleme cabasinda. becerecek gibi de görünüyor.

bu arada soyadi monfils, fransizca oglum demek oluyor yanilmiyorsam.

(bkz: hadi oglum)

edit: becerdi, roland garros 2008 yari finalinde.
hesabın var mı? giriş yap