şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şu sıralar avustralya açık'ta gilles simon'a karşı oynadığı maçın aralarında kola içen tenisçi. diğer meslektaşları gibi gıdım gıdım muz yemek veya türlü vitaminlerin karışımı sidiğe benzeyen şeyler içmek yerine kendisi çatır çatır coca cola içerek izleyenleri güldürmüştür. bir de cips yese tam olacak. doritos falan. ellerini de servis atmadan veletlerin getirdiği havluya falan siler.
  • dünyanın en amatör profesyoneli.
  • su, 'mac esnasinda kucuk ya da buyuk olumsuz bir sey olsa da kendimi ve maci biraksam, hemen yenilsem'cilik havasini geride birakabilse, kariyeri bambaska olacak.
  • roland garros açılışında, dehşet şekilde dans etmiş tenisçi. şuanki en sempatik sporcu olabilir kendisi eheh.

http://www.youtube.com/watch?v=ao3iqtw8dlc
  • roland garros 2013'te 5 numaralı seri başı berdych'i setlerde 3-2 ile evine yolladı az önce. berbat bir kura çekmişti ama işin içinden sıyrılmayı bildi kıvırcık.
  • wimbledon 2011'e, iki güne yayılan maçta elemelerden gelen dandik bir polonyalıya elenerek veda etmiş fransız tenisçi.

benim gibi kadınlarda ana ivanovic'i erkeklerde bunu destekliyorsanız vay halinize.
  • puan aldiginda hey yo tarzi hareketleriyle tenise zenci ekolünü bir nebze olsun getirdigi icin neseyle desteklenesi sporcu. evet tenis icin gereksiz uzunlukta bir boyu var, amma bodur ispanyollardan gina gelmisti, iyi oldu bu. su siralar ceyrek finalde bir diger bodur ispanyol, ferrer'i eleme cabasinda. becerecek gibi de görünüyor.

bu arada soyadi monfils, fransizca oglum demek oluyor yanilmiyorsam.

(bkz: hadi oglum)

edit: becerdi, roland garros 2008 yari finalinde.
  • tenisin pascal nouma'sı...
  • kesinlikle tembel bu herif, oyununu olgunlaştırmak adına hiç bir şey yapmadı yıllardır. maçlarda baseline'ın o kadar gerisinden oynuyor ki sürekli saha sola depar atmak zorunda kalıyor. esasında del potro gibi çok sert forehand'ler atabilecekken, daha teknik vuruşlar yapmaya çalışıyor ki bu vuruşları federer'inkiler yanında vuruştan saymazsınız, bazen çok kaliteli backhand'ler attığını inkar edemem ama onda da istikrar yok. osgood-schlatter diye acayip bir hastalık sonucu uzun süreler yüksek performansla koşamadığını ya da hareket edemediğini biliyoruz ama o üst vücutla çok daha iyi işler yapabilir, mesela servisinin üstüne bir şeyler koyabilir. ha bu arada o kadar kırılgan bir oyuncu ki 2 oyun üstüste şanssızlık yaşayıp maçın ilk iki oyununu kaybetse tüm maçı bırakabilir, benzer şekilde 2 oyun işler yaver giderse rakibini korta da gömebilir.

sert zeminlerdeki genel başarısızlığının nedeni de bu osgood-schlatter bu arada. tenisin oynandığı en yumuşak zemin olan toprak zemindeki başarısı da, aslında dizlerinin en rahat ettiği zeminin bu olmasından kaynaklı. bu hastalık yüzünden taktığı diz bandajları dikkatinizi çekmiş olabilir.

ulan entry içinde kendi kendime sinirimi geçirdim bari kendisi için en pozitif duygularımla bitireyim; roland garros'u kazansa beni şaşırtmaz.