şükela:  tümü | bugün
 • lady gaga'nın netflix'te yayınlanacak belgeseli. elbette ki tanıtımını madonna hakkında konuşarak yapmaya başlamış bile.
  öf. çok 2012.
  ileri okuma: (bkz: lady gaga/#70392843)
 • lady gaga'nın, son albümü joanne'i çıkarırken yaşadığı süreci anlatan, bir (bkz: amy) olamasa da oldukça başarılı bulduğum belgesel.

  gaga, joanne albümünde farklı bir şey denemek istiyor.

  (bkz: diamond heart) şarkısında masumiyetini kaybedişinden,
  (bkz: john wayne) şarkısında hayatındaki iniş çıkışlardan,
  (bkz: million reasons) şarkısında ayrılıklarından,
  (bkz: joanne) şarkısında kayıplarından,
  (bkz: dancin in circles) şarkısında ağrılarından ve acılarından,
  (bkz: perfect illusion) şarkısında aldanışlarından ve kandırılışlarından,
  (bkz: angel down) şarkısında kaostan ve hayal kırıklarından,
  (bkz: hey girl) şarkısında yalnızlığından ve ihtiyaçlarından,
  (bkz: a-yo) şarkısında kaçışlarından,
  (bkz: sinner's prayer) şarkısında kabullenişlerinden ve umutlarından,
  (bkz: come to mama) şarkısında ise sevgiden ve affedişlerinden bahsediyor.

  bugüne dek genç bir kız olduğunu, bu albümden sonra ise kendisini güçlü bir kadın gibi hissettiğini söylüyor. tabiri caizse joanne, gaga'nın ustalık eseri sayılıyor.

  şöhretin beraberinde getirdiği zorlukları gözler önüne seren belgesel, gaga'nın hem madden hem de manen çektiği acıları seyirciye hissettiriyor. çıkardığı her albüm ve giriştiği her yeni proje neticesinde hayatındaki erkeklerden birini kaybeden gaga, geceleri yatağa yalnız girdiğinden ve herkesin bir gün kendisini terk edeceğini bildiğinden bahsediyor.

  son albümüne kadar bir ütopya yaratan ve yarattığı bu ütopyada yüzlerce farklı şekilde sevenlerinin karşısına çıkarak ufuk açan gaga, bu defa iç dünyasını açıp duygularını anlatmaya kalktığında hak ettiği değeri göremiyor. hayranları ondan şov ve görsel şamata beklerken gaga, sevenlerinin bu defa yüreklerine dokunmayı tercih ediyor. bence çok da iyi yapıyor.
 • dünya prömiyerini bu yaz toronto uluslararası film festivali'nde gerçekleştiren lady gaga belgeseli.

  gaga'nın joanne albümü sürecini tatlı bir samimiyetle anlatılmış. hikayesi olan işleri sevdiğimiz bir gerçek. bu bir şarkı da olsa koca bir film de hep böyle. filmin geneli için yapabileceğim en güzel eleştiri amerikanların yapmayı genelde sevdiği o yapmacık bir kanırtma yoktu. hani ikon bir karakteri daha uçlara çekmek amaçlı hollywood'un hikayenin orasına burasına yerli yersiz yerleştirdiği şişirme balonlardan bahsediyorum. olanlar da ufak tefekti, sayılmaz.

  söz konusu gaga olunca insan daha uç anlatımlar ummuyor değil. ama joanne albümünün neden daha mütevazı bir tarzı olduğunu anlatırken bu soruyu da cevaplıyor sanırım gaga. belki de bu belgesel ilk albümünden sonra çekilseydi daha çılgın bir şeyle karşılaşabilirdik. kim bilir? ama şu tevazu olayını da samimi buldum sahiden. daha olgun bir kadın var karşımızda ve güzel bir olgunluk bu yansıttığı.

  öte yandan amy kadar etkilemedi sahiden de. bilmiyorum neden amy winehouse'un hayatı, belgeseli itibariyle de benim için çok daha etkileyici ve ilham verici gelmişti. hikayelerinin oryantasyonlarının farkı olacak belki de. yine de düşünmeden duramıyor insan amy de gaga kadar şanslı bir ailede büyüseydi ya da amy'nin de aile bağları o denli sıkı olsaydı bugün aramızda olur muydu diye? yani bittiğinde belgesel kafamda bu soru eşliğinde million reasons'ı dinlerken buldum kendimi.
 • gaga'nın, 19 yaşında lupus hastalığı nedeniyle ölen halasına ithafen “joanne” albümünü hazırlama sürecini,nfl half time show sürecinde yaşadıklarını , hastalığını vs anlattığı belgesel ancak bana inanılmaz samimiyetsiz geldi. yani bu "ben de sizden biriyim bakın neler yaşıyorum" tavrı artık çok eskilerde kaldı. mesela büyükannesine gittiğinde sanki joanne ile ilgili tüm fotoğafları ve hatıraları ilk defa görüyor gibi davranması, hareketleri, konuşmaları falan aşırı itici ve yapay bence. madonna'ya laf çarpması da aynı şekilde, başkasının ekmeğini ye artık gaga ya.
  neyse işte işiniz gücünüz yoksa, bol vaktiniz varsa ve bu vakti ne yapsam diyorsanız izleyin, yoksa çok da şey değil.
 • lady gaga gibi femme fatale olarak rahatlikla niteleyebilecegim cok ciddi bir ikonun ozel yasantisinda acidan kivranirken ya da produktore kuafore is yaptirirken nasil yelkenleri indirebildigini gormemle beraber kendimi yalniz hissetmedim. cunku kendimde ozel yasantidaki su yumusak yuzlulugu bazen bir eksiklik olarak nitelendiriyordum, rahatladim. isler boyle yuruyormus :d devam...

  joanne sarkisinin hikayesini dinleyince cok etkilendim.

  zaten albumu daha onceden yuzlerce kez dinlemistim. fakat film icinde albumde o kadar gozume carpmayan bazi sarkilar ilgimi daha cok cekti...

  giving me a million reasons
  give me a million reasons
  givin me a million reasons
  about a million reasons
 • lady gaga'yı seviyorum. bu belgeseli izledikten sonra ise uzun uzun onunla konuşmak istiyorum.

  pr çalışması mı bilemem ama belgesel lady gaga'ya bakışımı etkiledi. çok düzgün cümlelerle kendi içindeki çok enteresan duyguları anlatmış.

  belgeselde lady gaga'nın halasına yazdığı şarkıyı babaannesine dinlettiği sahne çok duygusaldı gerçekten; fakat benim etkilendiğim sahne başka. otelden çıkıp hayranlarının yanından geçip arabaya binmesi gerekiyor. sade bir tişört ve kot pantolon giymiş. işte o sahneden sonra daha önceden bu otelden arabaya geçişte neler yapmış diye gösterdikleri saniyelik görüntüler var. bu tezatlık çok güzel olmuş. keşke her kadın 30 yaşında olsa.

  mükemmelliyetçi olması belli ki onu hem mental hem de fiziksel olarak rahatsız ediyor. kimse de içine atıyon atma dememiş bu kıza.

  uzun süredir takmış olduğum şarkısıyla yazıyı bitirelim madem.

  https://www.youtube.com/watch?v=x_ia3xidgio