şükela:  tümü | bugün
  • red white isimli yeni yemek mekanında satılan kutu gazoz'a verilen isim. aynı zamanda red coke adında da bir kolaları mevcut.
  • gazoz'a çocuk dilinde de gagoz denildiği görülür.
  • uludağ firmasının bir ürünü.
  • bir anlığına "kim bu beee" diye baarmama yol açmış, ama biraz düşününce kim olduğunu şıp diye anladığım çok harika insan çeşidi. 2003 yazı falan demiş, hinlikler yapmış, minik tepelerin, gölgelerin ardına saklanmış ama her nerde olursa olsun parmağımla gösterebilirim kendisini. yıllar önce demiştim ağırbaşlı abi tripli parlak göz diye, hala fikrimi deiştirmiş değilim.*
  • bir ekşi sözlük yazarı.
  • bugün şişesinin eğlencesine kanıp denediğim gazoz. hiç pişman değilim. bir niğde gazozu değilse de fruko'dan sprite'tan hayli ötesi.

şişesinde dışındakiler listesi var, bir de şu harika yan etki uyarısı*. bunu hangi firma akıl etmiş de üretmiş diye yan etikete baktım ki "ohbe gıda içecek san." yazıyor; güldürdün beni gagoz. yakında reklamları çıkacakmış, heyecanla bekliyorum.
  • gerçekten çok hoş tasarıma sahip bir şişeye, isme ve logoya sahip gazoz. merak ettim aldım, kesinlikle bir uludağ gazoz değil; ama gideri var.

daha az asitli, daha çok şekerli. bir de içtikten sonra sentetik bir tat kalıyor ağızda, su içince gidiyor.

o şişeye o logoya mazur görülebilir.
  • şişesi, logosu, üzerinde yazanlar falan çok hoş fakat tadında iş yok bence. zira çok hafif. su gibi adeta.

niğde gazoz çok daha başarılı bana kalırsa...
  • üzerinde şakalı komikli yazıların yazdığı , şişesi güzel tasarlanmış bir gazoz. bir şeyleri biriktirmekten nefret eden ben bile şişelerine el koydum , atmıyorum .
    tadını da niğde gazozuna benzettim . biraz fazla şekerli gibiydi . ama yine de bir gün bir yerlerde karşılaşırsak hayır demem , yine alırım .