şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
102 entry daha
 • bu gece mücbir yılbaşı yayını sırasında çökmezse tam not alacak oluşum. babadan yadigar filli boya’da başarılı işler yapan gözde akpınar’ın kurucusu olduğunu da öğrendikten sonra gönül rahatlığıyla indirilip izlenesi oluşum aynı zamanda. reklamında abartılacak ne var o kadar anlayamadım bu arada.
 • reklam berbat ama cidden dikkat çekiciydi.
  gaye su akyol hanımı duyar duymaz bir kulak kabartttım.

  o esnada iç sesim reklamı izlerken;

  ah toplanmışlar korona da var kaç kişiye bulaştı şimdi o kalabalıkta.

  neyse bir kadın müteşebbisinmiş, izleyeceğiz efendim.
 • reklam müziği trash olduğu için kullanmayacağım platformdur. vizyon 0 tutmaz bu.
 • bende mi açılmıyor videolar yoksa genel bir problem mi anlamadım
 • varlığından an itibari ile haberdar olduğum platform.

  daha piyasaya çıkmayan exxen bu kadar gömülürken, bunun övülmesine anlam veremiyorum.
 • reklamını çok başarılı buldum.
  berbat diyenleri bülent serttaş'lı kombi reklamı'na alalım.
 • adı gözde akpınar inisiyatifinden geliyor diye bir şey duymuştum ama sallıyor da olabilirim tabii :)

  bedavadan ux danışmanlığı yapacak vaktim yok, üç beş bir şey söyleyeyim.

  - uygulamayı başka ekrana yansıtmayı ne yaptıysam çalıştıramadım. son seste reklam oynuyor sadece, sonra takılıp kalıyor. telefonun kendi ekranını yansıtarak çözdüm sorunu, o da pratik değil.
  - ekranı küçültüp, diğer şeylerle uğraşabilmek mümkün kılınmalı. bu bir adım öne geçirir uygulamayı.
  - uygulamayı çözene kadar göbeğin düşüyor. yukarıdan aşağı kaydırınca ana sayfa, aşağıdan yukarı kaydırınca başka bir şey. sağa basınca başka, sola basınca başka...
  - videoyu izlerken "sarmayan" kısımları ileri alayım diye çift tıklıyorsun sağa, iki video değişiyor. oysa bu artık video uygulamalarında neredeyse standart hale gelmiş bir şeydir.
  - telefon elindeyken pürdikkat izlesen bile ekrana illa ki değiyorsun. fakat sağa sola değdiğin anda video direkt değişiyor. böyle bir şey olabilir mi ya?
  - altyazı işi çok güzel. hoparlörden dinleyemeyeceğin veya kulaklık takamayacağın durumlar olabiliyor, gözün telefonda olup altyazıdan takip edebilirsin mevzuyu. üstelik işitme engelliler veya türkçe öğrenenler için de harika bir özellik. ama bazen hata veriyor, özellikle de yan yatırınca. büyük altyazının arkasında aynı altyazının çok çok küçük bir hali görünüyor.
  - yan yatırmak demişken, instagram'ın en sinir olduğum olayını uyguladıklarını gördüm. abi yıl olacak 2021, şu videoları dik çekmeyin ya!
  - ahmet mümtaz taylan'ın özellikle kapalı mekânlarda maske takmamasına gıcık kaptım. milletin dibine girip ağız kokusunu koklatıyor resmen. bir de sözde hesap kitap kafasıyla çıktığı yolda, gidip bebek kahve dünyası'ndan 9,75'e türk kahvesi, yeniköy'de bir balıkçıdan 25 liraya uskumru-ekmek ve şalgam alıyor... olmamış abi, açıkça olmamış, silin gitsin, boşuna gigabayt israfı.
  - vedat milor'un programı nefis! altyazılarda yöresel ağız kasan abimizin sözlerinin bire bir aktarımına bayıldım. daha geliştirilebilir tabii... gerek milor'un çok uzakta olması, gerekse pandemi nedeniyle biraz güdük kalmış.
  - mirgün cabas gain nedir ne değildir anlatmaya çalışmış ama anlatamamış. ikisi saat lafı eveleyip geveleyip durmuş. sinir bastı, ilerleteyim derken iki video ilerlemişim, isabet oldu mirgün'den kurtulduğum.
  - bir de çok kötü zamanda çıktı ya... kesin gölgede kalacak. belki zamanla tanınır, bilinir, duyulur. o zamana kadar izlenecek bir şeyler üretse bari.
  - gün içinde olan bitenleri özetleyen videolar güzel. belli ki bir süredir yayına hazır şekilde bu konseptte videolar hazırlıyorlarmış. yayına çıkacak gazeteler yapardı eskiden, sanki baskı yapacakmış gibi gazete hazırlarlar ve yanlışlarını görürler, düzeltirlerdi.

  şimdilik sevmedim, telefonun hafızası azaldığında ilk sileceğim uygulama olacak gibi duruyor. umarım kullanıcı deneyimini ve içeriğini geliştirir.
 • yapımcıları tanım olarak “yeni nesil medya” demişler
  bize hayırlı olsun demek düşer

  bana ilk kullanımda ios app biraz alışılması gereken gibi geldi,
  yani bence bu denli iddialı olunmamalı kendini kabul ettirmek kolay değil. ben ilk kullanımda alışamadım, birşey izlerken yanlışlıkla diğerine geçti falan kullanımı garip geldi. üzerine air play ile apple tv ye yansıtamadım, bar sarı oldu hep yükleniyor gibi gösterdi ama apple tv’ye yansıtamadı.
  birle üye olma zorunluluğu yani kullanıcıya önce bir süre tanına bilirdi. üye oldum, neredeyim anlamadım, yorgundum tv ye yansıtırım dedim uzanarak izlerim, oda olmadı, kapadım.
  elbette ben hedef kitle olmayabilirim, karta kaçtım galiba :(
 • bunu hdpyi destekleyen arkadaşlar mı yaptı? çok bariz şekilde o kesimin izlerini taşıyor.
 • tasarımı güzel hosuma gitti.engin günaydın'ın programı da fena değil.yalnız içerik cok doyurucu değil umarım çeşitlenir gitgide.
516 entry daha