şükela:  tümü | bugün
 • bu film izlenmeli. buradaki kadar güzel sigara içmek yasaklanmalı. olmalı mı olmamalı mı?

  http://www.wat.tv/…heroique-bande-1wy1c_2eyip_.html
 • --- spoiler ---

  gainsbourg`a can verebildiysem ne mutlu bana.beni ilgilendiren gainsbourg`un gerçekleri değil, yalanlarıdır.

  --- spoiler ---

  (bkz: joann sfar)
 • --- spoiler ---
  - ne çiziyorsun?
  - bir serüven. herkesin "yüzünü görmek istemiyoruz" dediği küçük bir prens. hiçbir yerde işe almıyorlardı. insanlar bağırdıkça yüzü daha da büyüyordu. ama elinden başka bir şey gelmiyordu. yüzü kocaman olmuştu. hayatı cehenneme dönmüştü, kurtulamıyordu. yüzünü daha da büyütüp patlamak istiyordu ve patladı. tamamen farklı bir şeye dönüştü. korkunç ama zarif bir adama. insanlar onu çok seviyor. grimm masallarındaki gulyabaniler gibi seviyorlar. ondan nefret etmeyi seviyorlar.
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---
  seyrek doğar güneş mutluluk misali
  aşk da böyledir işte göstermez her zaman kendini
  seyrek doğar güneş mutluluk misali
  bazen notalar sahne alır kımıldatır yerinden herşeyi.
  --- spoiler ---

  serge gainsbourg'u tanımlayan sihirli kelimeler resim, müzik, sigara ve kadınlar... juliette greco, brigitte bardot, jane birkin ile yaşadığı aşklar.
  gainsbourg'un böylesine hızlı bir hayat yaşaması nedeniyle oldukça hızlı, tempolu olan bir film. fransa, fransa'nın kendine has dokusu, renkleri yine filmi izlenir kılan etkenlerden birkaçı. ancak filmde 'kirli yüz' ya da 'şeytan' olan figür basit ve göze rahatsız edici geliyordu.

  http://www.youtube.com/watch?v=qwlo66nw8bk
 • sigara dumanlarının arasında serge'in resim, müzik ve kaçık aklının buhranlarını paris fonunda anlatan biyografisi. en etkilendiğim bölüm de resim dolu çocukluk dönemiydi ki, hele de serge gainsbourg dinleyicisi için kaçmaz bir film olmuş kendisi.

hesabın var mı? giriş yap