şükela:  tümü | bugün
 • simdiye kadar hakkinda hic bir entry yazilmamis battlestar galactica karakteri.
  kendisi gudikin tekidir. saylonlulara çalışan bir insan müsveddesidir. yalakadır.
 • battlestar galactica'nın yeni versiyonunda televizyonda görebileceğiniz en akıllı dialogların yazıldığı, komplike ötesi, izlemesi keyif veren karakter.

  baltar sürekli olarak kafasında caprica'da tanıştığı ve kolonilerin yokedilmesinden sorumlu number 6 adlı cylon androidi görmekte ve konuşmakta. bu yüzden baltar'ın gerçek dünyada yaptığı her türlü iki kişilik veya daha fazla kişinin olduğu konuşmalar hem number 6 ile hemde konuştuğu kişilerle olmak zorunda.

  arada number 6'e verdiği cevapları diğer kişiler içinde kullanmakta veya diğer kişilere verdiği cevaplarla number 6'e mimiklerle atıfta bulunmakta.

  james callis'in muhteşem oyunculuğuyla hayat verdiği karakter.
 • kaç bölümdür izleyip, yaptıklarını görüp te bir türlü nefret etmeyi beceremediğim karakter.. yapımcıların hayvanlığı, bi bölümde lime lime edecekken bu adamı, bir sonraki bölümde "ay yazık" deyip bağrına basasın gelmiyor mu, sinir oluyorum sinir..
 • her çok zeki ama sosyal yanı zayıf erkek gibi bir kadın* tarafından tuzağa düşürülmüştür
 • ilk batlestar galactica da ben bunun adini/soyadini balthazar diye hatirliyorum emin degilim lakin.
 • oyuncusu ds9'dan doctor bashir'e (alexander siddiq) benzeyen, ingiliz aksanıyla kotu adam havasini sonuna kadar yasatan, yanlislariyla, insaniligiyle ve sapkinliklariyla sempati toplayan ama en önemlisi de herhangi bir dizi formatindaki kotu adam arketiplerini temelden sarsan, bsg karakteri.
 • her nerd** gibi bir sarışınca kolayca yoldan çıkartılmıştır
 • kotu olmayan, ama kesinlike iyi de olmayan, insan irkinin 50,000 kisi kalmasina sebep olmus ama her ne olursa olsun sadece kendini dusunebilen, dahi karakter. utanmaz adam. tanrinin bile uzerine bahis oynadigi sasirtici bir kisilik. hastasiyiz. final bolumunden once sharon a yaptigi konusma ile hakkindaki tum teorileri cikmaza sokuyor.

  --- spoiler ---
  edit: 3. sezonda kaseyi adamababa' ya kaptirdiktan sonra kivircik koyuna der ki; ben naylonlarla is birligi yapmak zorunda kaldim cunku kafama silah dayaliydi, senin maazeretin neydi a gulum. ben de derim ki yapma gaius tek din kardesiyiz, hatunlari ikiser ucer yerken vicdanin yastigin altinda mi sakliydi. yine de insanligi kurtaracagina inaniyorum ben, gonulden inaniyorum.
  --- spoiler ---
 • kesinlikle tahammül edilemez bir karaktertir, şahsi kanatimce son derece de gerçekçilikten uzaktır. yaptıkları ve yapmadıkları, söyledikleri ve söylemedikleri her zaman tutarsız; tepkileri de zorakidir. bir de hep yanlış seçim yapar ya da bir şeyleri unutur.
  dizideki ellen tigh ile beraber, göründükleri sahnelerde insanı çileden çıkartan iki karakterden sözde kader kurbanı olanı. bir nevi her zaman sadece kendini kurtarmaya çalışan lost'daki michael dawson türevi.
 • hem orijinal* hem 2003 galactica'da* bulunan (adı ikisinde de baltar'dır) kötü karakter. iki yapımda da insan ırkının sonunu getirmeyi becermiş pislik bir karakterdir. lakin orijinal seride sırf insanları kendi yönetmek için saylonlularla işbirliği yapıp medeniyet yokedildikten sonra kalanları kendine köpek etme eğilimindeyken * * * yenisinde iq tavanda eq ise yerlerde bir zavallı olaraktan hatun tuzağına düşerek bu hazin görevini yerine getirmiştir. ilgiyle izliyoruz daha ne haltar karıştıracak bakalım...