• eminönü, şehremini, kuledibi, fındıkzade, fatih gibi beldelerde bir tümör gibi yayılan mardin nusaybinli bir girişimcinin açtığı kokoreç zinciri. hepsi standart mangal kömüründe pişiyor, köz biber... dileyene yanında pilav... çeyrek 1,5 yarım 2,5 gibi şüphe uyandırıcı rakamlara satılıyor ama 17. denemem hala birşey olmadı. havale geçiriyorum lezzetinden.

(bkz: kokorecin bir gence ettikleri)
  • bir şubesi de beşiktaş çarşı'da bulunan kokoreççi. kokoreçi tavada veya şampiyon'daki gibi sac üzerinde sulu kıvamda değil de közde kıtırımsı yemek isteyenler için ideal bir mekan. beşiktaş'a uğradığımda mutlaka yerim. şu sıralar acayip kilo sorunum var, bu yüzden de beşiktaş'a uğramıyorum.
  • gurbet illerde aklıma düşen caanım kokoreçin, istanbul'da yenibeleceği en über yer. bilhassa, adını aldığı galata'daki ilk şubesi diğerlerinden daha iyidir.
  • eminönü şubesinde yediğim kokoreçin aynısını kartal' da iki katı fiyatına yediğim, sırf iki kokoreç yemek için kartal' dan eminönü' ne gittiğim kokoreççi. buradan kendini kokoreççi zanneden şampiyon kokoreç vb. sesleniyorum; kapatın gidin abi dükkanlarınızı.
  • gaziosmanpaşa şubesinin devamlı müdavimi olduğum kokoreççi. yarım 3.5 tl, üç çeyrek 5 tl, tam ise 7 tl. tapılası kokoreç yapıyor. bak bu saatte canım istedi şimdi.
  • bir şubelerinin de istanbul vilayeti şişli kazası gülbağ nahiyesinde açıldığını biliyor muydunuz? profilo avm'yi bilenler, orayı çok rahat bulurlar, gülbağ şehit ertuğrul kabataş caddesinin başında konuşlanmıştır. 1 yarımı 4 tl, midye dolmalar 0,50 krş.tur. gittiğinizde yarım kokoreçin üzerine 2 midye ile cila çekiniz. sevgiler.
  • mecidiyeköy şubesi yoklukta giden kokoreçci.
  • kokoreci oldukça yağlıdır (iyi anlamda), golden kokoreç'le eş lezzettedir.

golden'de yarım ekmek 8 lira, gala'da 5.5 liradır.

tercih sizindir.
  • bugun mecidiyekoy subesinden siparis verdigim ve beni mest eden kokorec'cidir. sampiyon un sacma fabrikasyon kokorecini seven varsa bu abilerinkine bayilir.

edit: imla.
hesabın var mı? giriş yap