şükela:  tümü | bugün
 • galata köprüsü yeniden açılınca eski meyhanelerin pabucunu dama atan restaurantlar.
 • cansın restaurant :
  galatasaray koprusunde 4 yer alıp tekele doğru koşan pub,bar zinciri.
  telefon: (0212) 243 72 10
  golden horn cafe & bar:
  telefon: (0212) 292 13 50 - (0212) 292 13 51 fax: (0212) 292 13 49
  yıldızlar restaurant:
  telefon: (0212) 5289248 fax: (0212) 528 92 49
  new galata restaurant & cafe bar:
  telefon: (0212) 292 62 15 fax: (0212) 292 62 19
  galateia restaurant cafe & bar:
  telefon: (0212) 292 81 00 fax: (0212) 292 81 02
  altınbalık restaurant & cafe:
  telefon: (0212) 251 62 54
 • eksi sozluk raki balik zirvesinde görüldüğü kadarıyla pek ilgi görmeyen ve genellikle boş kalan mekanlardır. ya da ben çok sarhoştum insanları görmedim*.
 • deniz kenarına koydukları masalara oturma gafletinde bulunduğunuz takdirde yukarıdan olta sallandıran amatör balıkçılar tarafından yaralanabileceğiniz mekanlar.
 • denizin kenarında değil de ortasında yemek yenilen mekanlardır. şayet ki manzaranız topkapı sarayına bakan bir yerdeyse alkolün de etkisiyle kendinizi zamanla padişah / sultan hissedebilirsiniz.

  bir yandan yenicami, diğer yandan vapurlar, başka bir yandan galata kulesi, diğer bir yandan beyazıt kulesi derken... tarihe selam edilir. eski istanbulluların gittiği mekanlardandır, tarihe nostalji bab'ından.
 • pek bi kalkmış bi yerleri bu aralar sanırım. adını hatırlamadığım nargilesi olan ':armutlarda oturulan' birine gittiğimizde cuma günü sadece nargile aldığımız için bizi kaldırmaya çalışıp, sonunda da birşeyler daha alıp oturduğumuz, çalınan müziklerin içiçe geçip saçmaladığı mekanlar zinciri.
 • çok hoş bir manzarası olan, eski şehir görüntüsü, ışıklı haliç ve boğaz izleme imkanı veren kimi hoş dekorasyonlu yerler olsa da, nevizade bölgesi restoranlarından 1.5 kat fazla olan fiyatları ve bir keydirme çabası ile insanı soğutan yer. akşam vakti sakin oluyor, kalabalık olmuyor, hoş oluyor.
 • "kolonyalı mendil var mı" diye soran müşterilerine "lavabo var" diye cevap veren kabadayıvari garsonlara sahip restoranlar.
  yine de deniz kenarında taze balık yemek, halkın arasına inmek, istanbul'un simge mekanlarından birini görmek için gidilebilecek yerlerdir.
 • galata köprüsü'nü haketmeyen restoranlardır.
  işletme ve turizm zihniyetinin yanına dahi yaklaşamamış, garsonundan müdürüne, iki cümleyi bir araya getirip konuşamayan ama "beni kızdırma, fena olur" tavırlarını esirgemeyen mafyöz adamların temsil ettiği mekanlardır. böyle özel bir yer nasıl olur da bu görgüsüz zihniyete peşkeş çekilir, anlamak mümkün değil. garsonun terbiyesizliğini müdüre, müdürün kayıtsızlığını mekan sahibine şikayet ederek çözmeye yeltenmeyin çünkü hiç biri bir diğerinden farklı değildir. olur da sinirler iyice gerildi ve mekan terk edildiyse galata köprüsünden de hızla uzaklaşmak yapılacak en doğru harekettir çünkü terbiyesiz garson, arkadaşlarını toplayıp 4 kişilik kız grubunuzla kavga etmeye gelebilir. köprünün gündüz vakti çok kalabalık olması ve etrafımıza onlarca insanın toplanması boğazın sularında serinlememize engel olmuştur sevgili suser. karanlık ve biraz daha sakin bir saatte oradan çıkabilir miydik sorusunun cevabını hiçbir zaman bilemeyeceğiz.
  not: hayır, o gün alkollü değildik.
 • mekanlarına oturmayacağınızı sözlü olarak net bir şekilde belirtmenize rağmen yavşak tavırlarla gerekirse köprü boyunca sizinle birlikte yürüyen çalışanları vardır bu restoranların. kime şikayet edebileceğimi netleştirir netleştirmez uzun bir yazı döşeyeceğim bu konuda.
  güzelim mekan çiş kokusu ve bu tavırlarla resmen heba ediliyor.