şükela:  tümü | bugün
  • nakartıyla, ritmiyle buram buram teoman kokan şahane şarkı
  • yazar olmazdan evvel bir sarkicinin cok begenilen, sarkicinin ismi soylenince akla gelen sarkilarinin ilk entrylerini yazan yazarlari takdir ederdim ilk dinleyenlerden oldugu icin. su anda bakiyorum bu basligin dorduncu entrysi ben olmusum. bes senelik sozluk iki senelik yazarlik hayatimda cok olmamisti bu. hizli degilim sanirim dinlesem bile yazacak kadar hizli degildim. simdi bakiyorum da kendimde olunca yazarin takdir edilecek tarafi yokmus. az once banyoda fayanslari saydim uzerindeki desenleri objelere benzetmeye calistim, birazdan disimi fircalayip uyurum muhtemelen neyini takdir edeyim boyle adamin.

'ne alakasi var yazdiklarinin bu baslikla totos' deme verdik basta satir arasinda mesaji al acik yaziyorum bu sarki bi kac yil icinde teoman denince akla gelen sarkilarindan olacak. ergen genc kizlar bu sarkiyla tribe girecek. sarkiyi hakkiyla dinleyip cok sevenlerde olacak elbette. ama ergen kizin durumu baska, neden dersen o ergen. ama bu sarki olacak. baya olacak. * *
  • teoman'ın eski şahane şarkılarının ruhunu taşıyan nefis şarkısı.
  • yağmurlu gecelerden mucize bekleyen, uzun süre bekleyen, beklemeye devam edenlerin şarkısı... alın loop'a dinleyin... ben öyle yapıyorum şu aralar.
  • kupa kızı ve sinek valesi'nin devamı (sanki).
  • ' bir şey olacağı yok ama insan bekliyor, bekliyor işte'
    her sözü tokat gibi surata çarpan gerçek bir teoman şarkısı.
  • dursun dünyanın devamı sanki. gözyaşların kurumuştu... sevgi yok hiç gözlerinde...

ne sevgim kaldı çünkü ne gözyaşlarım
  • acitan sarkilardandir. nakarati cok hosuma gitmiyor aslinda. ama sarkinin oyle iki dizesi var ki kalbimi acitiyor. eski sevgili ile sevgililigin ilk zamanlarinda, daha herkesten iliskimizi saklarken gezmeye gitmistik basbasa. yagmur bastirmisti, bir evin sacaginin altinda yagmurun dinmesini beklemistik. oyle guzeldi ki; o yagmur hic dinmesin istemistim. iste teoman "hep seni hatirlatir her cama carptiginda" dedigi zaman o an aklima geliyor. diger yaralayan dize ise "birsey olacagi yok ama, insan bekliyor bekliyor iste" dedigi an. insan bekliyor be, eski sevgili artik acik acik seni sevmedigini soylese de bekliyor. insanin mantigi almiyor belki ama bir insani gercekten cok sevince, o umut kirintisi hep oralarda bir yerlerde kaliyor.
  • "bir şey olacağı yok ama insan bekliyor…bekliyor işte" kismi bana, yuklenmeyen bir oyunu zorla 10 kere ustuste yuklemeye calisip, ayni hatayi almami hatirlatmistir. resmen, yuklenmiyecegini bile bile, insan bekliyor…bekliyor iste..
    (bkz: olmayacağını bile bile tekrar denenen şeyler)
  • insanlık halleri'nin 3. parçası.

gözyaşların kurumuştu
    hem de hiç ağlamadan
    karşılıklı unutmuştuk
    hem de hiç unutmadan

hep seni hatırlatır
    her cama çarptığında
    sırılsıklamdık yağmurda
    galata’da rıhtımda

“ne yazık,” demiştin
    “sevgi yok hiç gözlerinde”
    yıldızların altında