şükela:  tümü | bugün
  • kartal da olan şubesini kapatıp suadiye park da sanırım eski park balık'ın yerine açılmış mekan. salı günü saat 16:00 da arayıp 2 kişi cam kenarı rezervasyon yaptırmak istediğinizde garson ile şefin telefonda kendi aralarında yaptığı "4 kişilik masayı 2 kişiye vermeyiz" muhabbetini duyup sonrasında size tüm masalarımız rezerve, alt kattan yer verebiliriz masalını anlatmalarını işitirseniz şaşırmayın. hafta içi erken saatte bile 2 kişiyi müşteriden görmeyen oysa küçümsediği o 2 kişi 1 büyük rakı, mezesi, ara sıcağı, ana yemeği, tatlısı, meyvesi ile ziyadesiyle keyif yapacak olan 2 kişi olmasına karşın sizi sallamayan mekandır. 1 sene sonra neden battık, neden tutmadı, kimse balıktan anlamıyor, kebapçı mı yapsak diye düşünür dururlar!
  • karakoy subesinin hotel hettie'nin (karakoy vapur iskelesinin yani) terasinda olmasi kusursuz manzarayi isaret etmekte. fiyat, kalite ya da lezzet konusunda henuz bilgim yok ancak manzarasinin muhtesem oldugunu biliyorum.

hava aciksa adalara kadar bogaz manzarasi, sultanahmet yarimadasi, galata koprusu, bogazici koprusu dahasi istanbulun cogu iste.

ancak hotel hettie'nin asansorleri son 2 kata cikmiyordu. asansor giris cikisi can sikabilir. zira hotelin asansorune dar bir koridorda bekleyip girildigi dusunulurse ve 2 kisinin yanyana zor durabildigi dusunulurse sikintili olabilir.

restaurantin oldugu yer daha once otelin kahvalti salonuydu, bir gun kahvalti yapmistim ve gun ici olmasina ragmen manzarasi gayet iyiydi.

o manzara hatirina bir kez gidip denemekte fayda var.

(bkz: manzarasi icin gidilebilecek yerler)
  • suadiye şubesinde deniz mahsullü zeytinyağlı enginarını mutlaka tadın. böyle lezzet olabilemez. şu saatte 3 taneyi rahatlıkla yerim olsa.
  • istanbul'da iyi meze yapan birkaç balık lokantasından biri.

karaköy şubesi için fiyat/lezzet/hizmet makul. haliç'e bakan manzara keyifli. bir egeli olarak rakının yanındaki mezede çok hassasım. buraya gittiğinizde girit mezesini iki eliniz kanda olsa deneyin, kalmadı derlerse yaptırtın. kızarmış yoğurtlu izmir biberi de yine mutlaka denenmesi gerekenlerden.
  • karaköy'dekine yakınlarda iki kere gittim. mezelerin hepsi de istisnasız çok iyiydi. deniz mahsülleri köftesi, levrek marine acayip güzel. ayrıca kalamar tavayı olması gerektiği gibi yağ çektirmeden, kurutmadan tam kıvamında yapan nadir mekanlardan.

servisi iki seferde de kalabalığa rağmen hızlıydı.

mezeler ve ara sıcaklardan balığa yer kalmadı, o konuda bir yorumum yok.
  • karaköy'deki yerleri gerçekten çok iyi. buradaki tek kusur angry birds gömleğimle benim şu an.
  • karakoydeki subesi, artik yok, benim icin hayatimin en ozel anlarindan birine sahnedir. hicbir zaman unutmayacagim o kisiye o geceye. yemekleri ambiansi falan nasildir nedir hic hatirlamiyorum bile amk da masadan bar gibi bi yere sigara icmek icin gittigimde ve de o geldiginde mekan kapanana kadar ki muhabbet su hayatimda ettigim top3 muhabetten biridir. 3dksini bile tekrar yasamak icin o kadar cok seyden vazgecerdim ki... bi ses et.