şükela:  tümü | bugün
30289 entry daha
 • oyuncularına sürekli ırkçılık yapılan camia.

  16 nisan 2012 beşiktaş galatasaray maçında bir kısım bjk taraftarları tarafından zamanın siyahi galatasaray futbolcusu emmanuel eboue'ye yönelik ırkçı gösterilerde bulunulmuştu.
  aynı dönem beşiktaş jimnastik kulübü'nün resmi yayın organı bjk tv'deki bir şahıs da emmanuel eboue'ye yönelik yine aşağılıkça ırkçı söylemde bulunmuştu.

  12 mayıs 2013 fenerbahçe galatasaray maçında da yine bir kısım fb taraftarları tarafından zamanın galatasaray futbolcularından emmanuel eboue ile didier drogba'ya yönelik ırkçı gösterilerde bulunulmuş, ırkçılık yapan birkaç fb taraftarı kendilerini komik şekilde savunmuşlardı.

  bugün ise yine bir rakip takım taraftarı tarafından galatasaray camiasının bir başka değerli siyahi sporcusu bafetimbi gomis ırkçılığa maruz kalmaktadır.

  yalnız bu ırkçı saldırıların zamanlamasının genelde galatasaray'ın yükselişte olduğu zamanlara denk gelmesi ne garip bir tesadüf değil mi? bu kadar mı acizsiniz arkadaş.. siz masada oynamaya devam edin, bu camia bu güzel sporcularıyla her zaman sahada oynayacak.
 • muhtemelen bu hafta da ligin en zayıf ekibi ile oynayacaktır.
 • rakip takımlara karşı son yıllarda bir kere bile ırkçılık yapmayan taraftara sahip kulüp. kulüp futbolcularına karşı yapılan ırkçılık eylemleri için #70335282 no'lu entrye bakabilirsinuz.

  bugüne kadar ne beşiktaşlı atiba'ya, babel'e, aboubakar'a ne de sow'a , lens'e, webo'ya, nani'ye ırkçılık yapılmadı. böyle birşeyle gündeme gelmedik. bu yüzden kulübümle ve taraftarlarımla gurur duyuyorum. bu sene kuyruk acınız belli ama vakit erken konuşmak için.
 • arkadaşlar rica ediyorum galatasaray hakkında yorum yazarken lütfen 'umut' kelimesini kullanmayın. hasbelkader gözüme çarpıyor, sonra bu adamın hala galatasarayla bir alakası var sanıyorum, göz bebeklerim büyüyor, nefes alıp verişim hızlanıyor, irkilme geliyor, titriyorum, kendime gelmem zaman alıyor. alışamadım gidişine hala.

  tanım: 2017-2018 sezonuna flaş giriş yapan takım.
 • son fatih terim döneminde eboue gibi, melo gibi, hatta emre çolak ve sabri gibi gerektiğinde birden fazla mevkide oynayabilen oyuncularla rotasyon imkanımız çok genişlemişti. şimdi yine benzer bir kadro yapısı kuruluyor. badou ndiaye, melo gibi, gerektiğinde ofasnif orta saha, gerektiğinde defansif orta saha oynayabiliyor. keza tolga ciğerci orta saha olmasına rağmen iki haftadır sol açıkta sırıtmadı. gary de iki kanatta da oynayabilir. asamoah transferi olursa hem sol bek hem sol açık olarak oynayabilir. bu tarz çok yönlü oyuncularla oynamak maç içine hamle yapabilme imkanı yaratıyor. fatih terim döneminde de bir çok kez bunun gerçekleştiğini gördük. yine aynı rotasyonların olacağı kanaatindeyim. ancak tudor bu konuda güven vermiyor. maçta her şey yolundayken bir sıkıntı çıkmaz ancak geriye düştüğümüzde, ilk gol geciktiğinde ya da baskı yemeye başladığımızda tudorun gerek değişiklikleri yapabileceğinden şüpheliyim.

  asamoah konusunda da, asamoah gelirse ilk aşamada feghouli den daha önce forma giyecekse sol açıkta başlamalı, daha sonra feghouli geldikten sonra duruma göre beke dönmeli. tolga ciğerci her ne kadar solda sırıtmasa da orta sahada fernando ve badou ya alternatif yedek olarak daha iyi olacaktır. bu durumda selçuk hiç düşünülmeyip satılmalıdır.

  aynı zamanda altyapıdan mutlaka ama mutlaka bir forvet ve bir on numaranın takıma yavaş yavaş monte edilmesi gerektiğini düşünüyorum. belhandanın olmadığı yerde badou o görevi görebilir ancak kadroda o bölgeye bir yedek oyuncu yine de olmalı. bu da altyapıdan sağlanırsa çok güzel olacak.
 • asamoah gelirse sol bek oynatması gereken takımım.

  her ne kadar 4-1-4-1 şablonuna bağlı gibi gözükse de takım gerektiğinde fernando ile 5-li defansa dönerken, rakip sahaya yerleştiğinde 3-5-2 ile set hücumu yapmaktadır.

  tolga'nın ceza sahası içinde olmasını başka türlü açıklayamıyorum

  dolayısıyla set hücumunda asamoah sol kanatta oynayacak, sol kanat oyuncusu ise daha çok gizli forvet rolüne bürünecektir, tıpkı iki haftadır tolga'nın yaptığı gibi.

  garry rodriguez bu işi yapabilir mi, bir görmek lazım.

  ama jese gibi sol kanat forvet karışımı bir oyuncu oraya çuk oturur.

  bence galatasaray üç taktik ile oynayacaktır.
  4-1-4-1, 3-5-2 ve 4-2-3-1. maç içinde bu üç formasyon arasında geçişler görebiliriz.
 • bugün durumu anlamak için geçen seneye bakmak gerekiyor. malum herkesin dilinde "geçen sene de böyleydiniz" sözü var.

  evet geçen sene güzel başlangıç yapmıştık.ilk iki hafta altı puan , ilk dört hafta on puan toplamıştık. hatta ilk devre bittiğinde onyedi maçta otuzaltı puan toplamıştık ki fena sayılmazdı. beşiktaş'dan iki puan , başakşehir'den ise üç puan geride bitirmiştik.

  yetmişbir puan ile şampiyon olunabilen süper lig sıralamasında devre arasında yapacağımız transferle belki de bişeyler olabilir diyorduk.

  devre arası transfer yapılsa da işler inanılmaz kötü gitti. bence bunun en önemli nedeni yönetimin gelecek sezon için çalışmalara başlamış açık açık olmasa da takımdan ayrılacak futbolculara yol vermesi idi. takım ruhu kalmamış , salaş , boşvermiş bir takım ortaya çıktı.

  galatasaray aleyhine inanılmaz hakem hataları oluyor bir tane itiraz yok!!
  gol yiyoruz en ufak bir refleks yok!!!

  ikinci devre başladığında ilk sekiz maçta toplanan puan sayısı on!!

  velhasıl lig bitimi ve yapılan transferler , gönderilen futbolcular herkesin malumu.

  peki bu seneyi geçen sene ile kıyaslamak doğru mu?
  yeni bir takım, dört yıllık mukaveleler,başarıya mecbur bırakılmış teknik heyet.

  artık şu geçen sene , şu sene muhabbetleri bitmeli ve kenetlenmeliyiz.

  inşallah ilk devre kırkbir puan toplarız ve sene sonunda hedefimize ulaşırız.
 • (bkz: gegenpressing)

  basarili bicimde tatbiki zor ama iki mactir gordugumuz o ki bunu yapmaya calisiyor galatasaray.
 • stoper , sol bek (açık) şart, sahada 11 yabancı ve yedekten girecek 3 yabancı görmek istiyoruz.
 • eğer hakikaten asamoah gelecekse, bence kendisini sol bek değil de orta sahada oynatması gereken takım. bildiğim kadarıyla asamoah'ın asıl mevkisi orta saha. tudor'un bu sisteminde linnes'in fazla sırıtmadığını gördük 2 maçta. orta sahada da sola kıvrık oynayan tolga ciğerci idi ki o bile iyi gözüktü. onun bile iyi oynadığı yerde asamoah ciddi fark yaratacaktır. solak olması da bir avantaj olur. takımın dinamizmi de törpülenmemiş olur bence.
13 entry daha