26681 entry daha
  • küçük bir matematik hesabı yaparsak sezon boyu maç başı puan ortalaması 2.20 üzeri olan takım şampiyon olacaktır.

yani galatasarayın kalan 13 maçta maksimum 5-6 puan kaybetme lüksu var.
  • galatasaray'ın borcunu bitireceği söylenen florya gelirleri, 300 - 500 milyon eurolar konuşulurken 80 milyon euroda kalmış.

600 milyon tl üzeri gelirden tüm giderler düşüldükten sonra (geriye bir şey kalrısa) 3-5 bir şeyler daha alacaklar ama toplam gelirin 120 milyon euroyu geçmesi mümkün gözükmüyor pek. (ki 80'den kalanı 2020'den önce de alamayacaklar)

şampiyonlar ligi yok, satılabilecek futbolcuları yok, yeni stadyum ümidi yok (mevcut stadı borcu 1tl bile düşürtemedi), dursun özbek bunca borç arasında basketbol arenası yapma peşinde (basketboldan kim para kazandı ki arenası kazandıracak acaba? ülker bile arenanın bakımından öyle zarar etti ki, apar topar fenerbahçe'ye hibe etti koca basketbol stadını)

diğer türk takımları çok mu farklı gerçi? değil. ama beşiktaş'ın en azından şimdilik ümidi var, fenerbahçe ne kadar batık olursa olsun çevirebildikleri feci bir ekonomileri var.

devlet desteği olsa da olmasa da galatasaray'ın bir geleceği olduğunu düşünmüyorum.
    sebebi de türk futbolunun rezil hali aslında.

hiçbir sorumluluk altında bulunmayan yönetimler.
    dursun özbek gidip galatasarayın tüm malvarlığını üç kuruşa satsa, 50 tane transfer yapıp hiçbirini tek kuruşa satamasa, 5 sene şampiyon olamasa ve galatasarayın borcunu 5 milyar tl yapsa cezası ne olacak? dursun özbek ne kaybedecek? veya ünal aysal veya yıldırım demirören veya başkası. istediğiniz ismi koyun.

dava açıp paraları tahsil edebiliyor musun? hayır. yok öyle bir yasa.
    başlarına gelebilecek en kötü şey yönetimden kovulmak. o kadar.

zaten yakında gündeme gelir ama kulüpler ingiltere'deki gibi satılmalı arkadaşlar.
    kulübün başındaki kişi kulübü batırdığında canı yanmalı, parası gitmeli, canı acımalı, yatırımı gitmeli. gitmeli ki, kulüpleri batırmamak için elinden geleni yapsın. yoksa kulüplerimiz hali malum.

fikret orman çıkıyor siktiğimin ligindeki bir stopere 4.2 milyon euro veriyor. o 4.2 milyon euro kendisinin olsa verebilir mi? büzüğü yer mi? dursun özbek çıkıyor serdar aziz'e 4 milyon euro sayıyor. kendi parası olsa 500 bin eurosuna kıyabilir mi öyle bir kazma için?

neyse, yakında çıkar yeni bir şeyler.

devlet der ki; "kulüpler tüm taşınmazlarını devlete devretsin. borçlarını ödeyelim.
    hemen ardından da kulüplerin a.ş'lerini kişilere sattıralım, patron modeli yürüsün bu işler. yoksa ı-ıh olmuyor, çok zarar oluyor. hem devlet, hem kulüplerimiz zarar görüyor."

bu iş de muhtemelen galatasarayla başlar zaten.
  • xamax"tan 3 yer; rovansta 5'ler sampiyon kluplerde yari final oynar,
    fener'den sami yen'de 4 yer; 4 sene ust uste sampiyon olur,
    chelsea'den 5 yer; uefa ve super kupayi alir,
    madrid'den 6 yer; juventus'u geride birakip tur atlar,
    gelenden gidenden 4 yer, hamza ile muzesine uc kupa birden koyar.

savunmayi on planda tuttugu surece kaybetmeye mahkumdur,
    hucum ise genlerine islenmis en onemli koddur.
  • insanın hayat enerjisini yeri geldiğinde söküp alan camia. ve 2000 sonrası en kötü dönemini yaşamakta, süreklilik olarak bunu söylüyorum tabi ki. aciz bir yönetim ile başarı sağlamak branş farketmeksizin fazlasıyla zor. bu günler de geçecek elbet ama nasıl başarı yaşatan, taraftarını mutlu eden isimler unutulmuyorsa, taraftarının canını yakan isimler de unutulmayacak.
  • her ne hikmetse!

belki de sezonun seyrine yön verecek olan galatasaray-beşiktaş maçından önce oynadığı iki maçta da, nizami golleri verilmemiştir.

kayseri maçında 1, rize maçında 2 puanı çalınmıştır.

bütün bunları hakem hatasına yoranlar, temiz aile evladı değildir. orospu çocuğu bile değildir. işte bunların adı konamaz!

aylar evvelinden pazar günü oynanacağı ilan edilen beşiktaş maçı, pazartesi gününe alınmıştır.

tff, mhk ve beşiktaş cephesi görevini mükemmel bir şekilde yapmayı başarmış, galatasaray-beşiktaş maçı başlamadan bitirilmiştir. büyük ihtimalle bu maça cüneyt çakır veya mete kalkavan'ı atayarak tüy de diyeceklerdir.

karşı cephe işini mükemmel bir şekilde yapmışken bizim cephede neler oluyor?

gerçi bizimkine cephe demeye bin şahit ister.
    düşman cepheden sızdı derler ya, maşallahımız var, düşman bizim kulüpte karargahı ele geçirmiş.

kulübün mallarını yağmalamakla o kadar meşguller ki, cılız da olsa bir tepki göstermeyi geçtim, belki de çoğu galatasaray'ın ligdeki konumunu bilmiyor.
  • 64l4t4s4r47
    subnimal mesajlı entrydir.
    anlayana.
    **
  • ülke sınırlarındaki tek rakibi fenerbahçe spor klubüdür. yenmekten en çok keyif aldığı- yenilince en çok üzüldüğü takım fenerbahçedir. derbi deyince aklına fenerle oynacakları maçlar gelir. neredeyse hiç bi gs taraftarı fenerbahçe derbisi hariç bi derbi hatırlamaz.

çok garip ama çoğu taraftarı (bende dahil) bu hafta ( aslında tüm haftalar) beşiktasın ne yapcağından daha çok fenerin napcağını düşünüyor. hatta fenerbahçenin yenilgisini görmekten bana nedense hep bi mutluk verir. beşiktaşın ise hiç bi sonucu umrumda olmuyor. hatta avrupada ne yapmış o bile ilgimi çekmiyor.

işte bu işi anlamıyorum ben. beşiktaş iyi takım. geçen yılın kazananı. bu yıl açık ara favori. ancak gözümde hala küçük kardeş emrah gibi bişey. ne biliyim ha bursaspor ha beşiktaş gibi geliyor. bana deseler ki bi kadıköy galibiyeti mi yoksa 10 bjk galibiyeti mi yeminle kadıköy derim.

başlık altına gelen bu bjk taraftarları mesala cidden beni şaşırtıyor. garip deil mi yahu ama? olum bizden bunları çok önemseyen bi taraftar var mı sanıyorsunuz? ben bunların yazdığını okurken "tutmayın küçük enişteyi" diyesim geliyor.

okuyun lütfen siyah beyaz tutkunu kardeşlerim ( zaten başlığımızdan çıktığınız yok) ben geçen sezon sizin şampiyon olmanızı istedim. bu sezon biz olamayacağız yine sizin olmanızı isterim. hatta bizim olmadığız her sezon siz olabilirsiniz. ama bizim rakibimiz o-la-maz-sı-nız. sizi ciddiye bile almıyoruz. size gülüyoruz. değilsiniz olm napalım. ha samsunspor ha siz lan. 10 kerede 100 kerede şampiyon olsanız beşiktaşsın la sen.
  • (bkz: #58572759)
  • hahahahaha hassiktir :))) "hi birsispir hi bişiktiş"'miş... o zaman niye bursaspor başlıklarında 1 tanenizi bile görmüyoruz da beşiktaş başlıklarına sizi kürekle atıyorlar amk maklube ziyanı?

var olan beşiktaş başlıkları da yetmiyor içinizdeki nefrete, yeni yeni başlık sıçıp oralarda tekrar beşiktaş nefreti kusuyorsunuz. yıllarca söyledim keşke kalıbınızın adamı olsanız da harbiden beşiktaş'ı umursamasaniz. sizin gibi leş orospularin dilinden kurtulacagimizi bilsek 7974 kere küme düşeriz lan. ama yok şerefsiz bir şikeci olmak it gibi umursadigin bir rakibi sırf laf yetiştirmek için umursamiyoruz kiee hihihi demeyi gerektirir.

en son ne zaman akıllı mert özgüvenli komplekssiz bir taraftarına rastladigimi hatırlamadığım takım.
  • sizi umursamıyoruuuz.

aha buda umarsamadığımızın kanıtı olarak 5 paragraflı uzun bir yazı.

hahahahahasiktir..
11848 entry daha