23273 entry daha
  • kongre yapılan salonda hakan ve arif'in ihracına ilişkin oylama sonrası reddedilmiştir, denildikten sonra ıslıklarla alkışlarla tempo tutan bütün yöneticileri tutuklanması gereken, fetö sevici spor kulübü.
  • takımı ne hallere düşürdünüz yazıklar olsun orospu çocukları o koltukta oturacak yeriniz yok. olay hakan ve arif olayı değil atamızın adını ağzına almayan şerefsiz cemaate hizmet etmiş adamların oylamasından sonra izmir marşı söylemek nedir.
    not: bana yandaş, akpartili diye saldıracaklar için yazıyorum herkes favorilerimi entrylerimi okuyabilir. bir çift sözüm de dursun olacak o adama kulübün taşınmazlarını 3, 5 kuruşa peşkeş çektin yetmedi üstüne galatasarayımızı siyasi malzeme yaptın allah senin de belanı versin.
  • referandum ortamında o veya şu bahanelerle içi oyulacak takımdır. şimdiden rok gibi çakallar üşüşmüş takımın başına algı operasyonu yapıyorlar. şu karışık ortamda kimse bir şey anlamadan bir güç tarafından ele geçirilmeye çalışacaktır. bakalım direnebilecekler mi?

geçmiş olsun galatasaray. zamanında bizde fenerbahçe olarak yaşamıştık.
  • sıradan bir anadolu takımından farkı kalmamış 4 büyüklerden biri, kendi içinde sorunları bitmek bilmeyecektir
  • hakan şükür ve arif kendi sonlarını kendileri hazırladı. doğru karar!
  • hakan şükürle arif erdem klüpten ihraç edildi,memleketin tüm sıkıntıları bitti,ihraç olmasalardı dolar tekrar 4 lira,euro 4,5 lirayı zorlardı..taraftarı olduğum klüp pis bir siyasi kumpasın içinde,dikkatli olalım sevgili galatasaylılar
  • eskilerin bir tabiri vardır vicdanla cüzdan arasına sıkışmak diye. şu an itibariyle bu manada vicdanıyla cüzdanı arasında sıkışmış bir kulüptür.

şu an türkiye'de geçerli olan iki pozisyon var. birincisi ak parti'ye ve recep tayyip erdoğan'a mutlak biat ve itaat pozisyonu. ikincisi ak parti'ye ve recep tayyip erdoğan'a direnme pozisyonu. ya da buna direniyormuş gibi yapma diyelim. mevcut konjonktürde çok az kurum, kişi veya kuruluş direniş gösteriyor ya da gösteriyormuş gibi yapıyor. kuyruğu dik tutmaya çalışıyor.

çoğu kurum kuruluş doğrudan tarafını seçmek zorunda kalıyor veya bırakılıyor. hakan şükür ve arif erdem'in yılan hikayesine dönen kulüpten ihraç edilmeme sonra edilme hikayelerinde de galatasaray camiası bir seçim yapmak zorunda kaldı.

kulüp yöneticileri çoğunluk kararıyla hükümet tarafından fetö terör örgütüyle ilişkilendirilen hakan şükür ve arif erdem'in kulüpten ihraç edilmesini reddetti.

bunun akabinde hükümet kanadından galatasaray'ın yanlış yaptığı ve fetö terör örgütünü korur gibi davrandıklarına ilişkin açıklamalar geldi.

bu açıklamalarla eş zamanlı olarak galatasaray yönetim kurulu olağanüstü toplandı. ve kulübe aidat ödemeyen 2700 kişi ile birlikte kulübe aidatlarını ödemeyen hakan şükür ve arif erdem'i bu gerekçelerle kulüpten ihraç ettiğini açıkladı.

gençler bunun adı biat'tır. galatasaray camiası, evet diyen rıdvan dilmen gibi, arda turan gibi, murat boz gibi tarafını seçmiştir. bunun lamı cimi yok. bir sıkıntı da yok.

bu oylamada yani iki oyuncunun ihraç edilmesinde menfi oy kullanan kulüp üyeleri, maalesef mehter marşıyla geldikleri kulüpten izmir marşı söyleyerek gönderilmiş oluyor. yani galatasaray yönetimi, galatasaray kamuoyunu temsil eden üyelerin ekseriyetiyle ters düşme pahasına hükümete yaklaştığını açık ve net beyan etmiş oluyor.

şimdi bunu halkına ve camiana nasıl anlatırsın? ben aidat ödemedikleri için ihraç edildikleri hikayesini satın almadım. zira eğer bir böyle bir durumdan dolayı ihraç edilmeleri gerekli idiyse, bunu ihracı oylamadan önce de yapabilirdin, sonuçta bu aidatların vadesi dün dolmadı. fakat bu nedenle ihraç kararı genel kurulda çoğunluğun ihraç edilmemeleri üzerine olağanüstü toplantı düzenlenmek suretiyle alınan ani ve hızlı bir karardır. hem de bu karar eş zamanlı olarak 2700 kadar üyenin de kulüpten atılmasını sağlıyor.

bu durumda galatasaray yönetim kurulu başkanı'nın belki de bu oylamadan önce zaten bu kararı alabilecekleri konusunda hükümete güvence vermiş olabileceğini düşünmeden edemiyorum. dursun özbek'e hükümetten söz konusu iki oyuncunun kulüp üyeliğinden ihraç edilmesi konusunda baskı geliyordu. bunu bilmek için alim olmaya gerek yok. fakat kulüp buna henüz bir yargı kararı olmadığı gerekçesiyle karar almasını gerekli kılan bir durum olmadığını söyleyerek bu işten paçayı kurtaramadı. baskılar devam etti. bunun üzerine konuyu genel kurulda üyelerin oyuna sunma kararı alındı. eğer üyelerin çoğunluğu ihraç kararı alsaydı dursun özbek'in işi kolaydı. belki de önce hareketin üyelerden gelmesini beklediler. fakat evdeki hesap belki de çarşıya uymadı. üyelerin çoğunluğu büyük ihtimalle fetö'cü olduklarından değil ama hükümete ve erdoğan'a bir mesaj, bir ders vermek isteyerek olumsuz oy kullandılar. bunun sonucunda dursun özbek b planını devreye sokmak durumunda kaldı. 2700 üyeyi de arada harcama pahasına söz konusu oyuncuları ihraç etti.

yani arif ve hakan üyelik aidatlarını ödemiş olsalardı kulüpte kalacaklar mıydı? buna evet diyen varsa gerizekalıdır. bu mevzu bana gırgır dergisinin kendiliğinden kendi kendini tasfiye etmesi hikayesini anımsatıyor. bir karikatürist bir karikatür yayınladı diye yılların mizah dergisi kendisini lağvetme durumunda kaldı. zira aksi takdirde başlarına geleceğin haddi hesabı yoktu.

burada da benzer bir durum var, galatasaray kulübü yönetimi hükümete şirinlik yapmak için böyle bir karar aldı ve uyguladı. sporla siyasetin bu kadar iç içe olması ve son derece kısır bir anlayışla türkiye'deki spor kulüplerinin yönetilmesi gerçekten utanç verici bir durum.

düşünsenize almanya'da bir dini liderin önderliğinde bir grup angela merkel'e darbe düzenliyor. bu ilkokul mezunu rahip dini lider almanya'da değil, kanada'da yaşıyor. angela merkel'i fransa gizli istihbaratı uyarıyor ülkende darbe olacak diye ve son anda angela merkel darbeyi önlüyor. bu arada üç yüze yakın insan alman blietzkrieg saldırısında leopard tanklarının önüne kendilerini atıp şehit oluyorlar. angela merkel darbeyi baldızımdan öğrendim diyor. bu arada almanya genelkurmay başkanı ve almanya gizli servis başkanının ne yaptığından kimsenin haberi yok. angela merkel, zat ayns televizyonundaki bir haber programında bir sunucuyla whatsup'dan görüşüyor ve halkı sokaklara (şıtrasse'lere) dökülmeye çağırıyor. almanya onun öncesinde de sınırını ihlal ettiği gerekçesiyle angajman kurallarına uyup fransa'nın bir savaş uçağını vurmuştu. bu dini lider meğersem almanya'daki tüm kurumlardan himmet adı altında para toplarmış. çok sayıda da almanya'da özel okulu (privat şule) açmış. tabii bu arada meğerse bayern münih takımının çok ünlü iki oyuncusu oliver kahn ile lothar matheus da bu örgüte bağış yapmışlar. tabii darbe bastırıldıktan sonra almanya'daki kaiser wilhelm köprüsünün adı 15 juli şehitler köprüsü olarak değiştiriliyor. bu arada levandovski ile filip kanada'ya kaçıyorlar. bunun üzerine angela merkel kulüp başkanı franz beckenbauer'i arayıp bu iki oyuncunun kulüpten ihracını istiyor....neyse anlatırken bile konu çok saçma geldi.

o değil de ne saçma sapan bir ülke oldu lan burası?? galatasaray'a kayyum atanacak mı atanmayacak mı onu tartışıyoruz. yarın rasim ozan kütahyalı'nın galatasaray kulübüne kayyum atanması çok demiyorum, yüzde bir demiyorum, yüzde yarım da demiyorum ama böyle bir ihtimal var lan. binde bir de olsa, onbinde bir de olsa şartlar zorlanırsa rasim ozan kütahyalı kulüp başkanı olabiliyor. ve akabinde ertesi gün de çok demiyorum, 50 milyon demiyorum, 30 milyon da demiyorum rasim ozan'ın galatasaray kulübü başkanlığı'nın en doğru seçenek olduğuna inandırılacak en az 10 milyon kişilik potansiyel var. ne diyelim hayırlısı neyse o olsun.
  • maalesef canım kulübüm ülkedeki her güzel şeyi günden güne emen siyasete kurban gitmektedir. şu anda her kanalda herkes koskoca yüzyıllık kulübü gömüyor ve kimse çıkıp ses çıkaramıyor çıkaramayacak. kulüp, kongre vs. ne yapacak amk. adamları ihraç etsen dik duramadın, ihraç etmesen vatan hainisin. bu yüzden istiyorum ki, şu kulübü zengin bir iş adamı satın alsın ve kulübü kimseye gebe bırakmasın.
  • vergi cezaları silinirken, saray ziyaretleri yapılırken sıkıntı yoktu da şimdi iki kişiyi ihraç etti diye mi galatasaray yola gelmiş oldu, galatasaray zaten yoldaydı, hiç kimse kimseyi kandırmasın.

aba altından sopayı gösterdiler, fakat başkan sopayı iyi anlatamamış olacak ki kafasına yedikten sonra anlatımını düzeltti de öyle eski iki oyuncu ihraç edilebildi. kılıfı da aidat oldu.
  • olay galatasaray'ın ligden düşürülmesi ve devletin mali denetimine girmesi gibi duruyor. en az 2 sene takımınıza elveda deyin. zira bu borçlar nedir biri açıklasın
34403 entry daha
hesabın var mı? giriş yap