33061 entry daha
  • 3. torbadan girsek ne olacak şl ye anlamıyorum. maalesef takımlarımızın seviyesi bu turnuvanın çok altında. uefa/eurolig de iki tur ilerlesek kafi.
  • türkiyenin en iyi futbol takımı. dünyada da derecelere oynuyor.
  • 4.torbadan katılacağımız şampiyonlar liginde, avrupa'da top oynayan iki takımdan birisi kaybedince sürekli 1.1 milyon euro kazanan camia. nasıl iş anlamadım gitti vallahi. utanmasalar süper kupa finali istanbul'da oynandı diye de para verecekler.
  • bu sene mali olarak ya çıkacak ya batacak gibi duran türkiye’nin önde gelen kulüplerinden
  • şampiyonlar ligine 3. torbadan katılma ihtimali olmayan takım. bunun gerçekleşebilmesi için playoff'tan gelecek 6 takımdan en az 5'inin uefa sıralamasında galatasaray'ın altında olması gerekiyordu.

sıralamanın linki

kophenag-young boys ve ajax-apoel eşleşmelerinin galipleri her türlü galatasaray'dan çok puana sahip olacakları için bu ihtimal de ortadan kalkmış oldu.

şampiyonlar ligine yine 4. torbadan katılacak kulüp. ne diyelim, yolumuz açık olsun.
  • "kaç para ulan bi falcao?" diye çemkirmek istediğim kulübüm.
  • herkes bu transfer sezonunu çok kötü geçirdiğini söylüyor ama asıl geçen devre arası transfer dönemini kötü geçirdi. bu yazki çıkmazı hazirlayan şey geçen devre arasinda yapilan diagne ve mitroğlu transferleri.

geleceğim yer şurası: acilen falcao transferinden vazgeçip geleceği düşünmek lazım. 33 yaşındaki falcao ile 3 senelik sözleşme imzalamak gelecek seneleri de tehlikeye atiyor. mevcut kadro zaten yaşlı ve temposuz. falcao'nun geldiğini de varsayarsak defans tandemi hariç as kadro:
    muslera 33
    mariano 33 (sözleşmesi bitiyor)
    nagatomo 32 (sözleşmesi bitiyor)
    donk 33 (sözleşmesi bitiyor)
    belhanda 29
    seri 28 (kiralık)
    babel 32
    feguli 29(iyi topçu ama temposuz)
    falcao 33(gelirse)

bu temposuz takım şampiyonlar liginde asla başarılı olamaz. daha kötüsü bu kafayla gidersek bir iki sene sonra takima yazacak topçu bulamayiz. geçen senelerde iki şampiyonluk sonrasi beşiktaş'ın yaptığı hatayı yapıyoruz. kadroyu gençleştirme trenini kaçırıyoruz.
  • luyindama, feghouli, diagne, belhanda, seri gibi isimler kamplarda yer almadığı için sene içi sıkıntı çeken kulüp.
    edit: çekecek.
  • bu transfer sezonunda ffp’ye rağmen iyi işler başaran spor kulübü.tanım faslını geçtiğimize göre bu transfer sezonunun değerlendirmesini yapabilirim.kaleden başlayacak olursak muslera ve okan ile burada büyük bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum hatta yıllar sonra güvenilebilecek bir yedek kalci var.stoperlere gelirsek, marcao ve luyindama kesinlikle çok yetenekli ve potansiyelli oyuncular ama ikiside aşırı özgüvenli ve hata yapmaya müsait ligde bir sorun olacağını sanmıyorum ama şampiyonlar ligi’ndeki durumları soru işareti.bek pozisyonunda mariano ve nagatomo artık yaşlandılar ve ilk hallerinden çok uzaklar.mariano linnes’in oluşundan dolayı ara ara dinlenebilir ama nagatomo için böyle bir şans pek yok ama ligde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.orta sahada ise belhanda seri ikilisinün arkasındaki büyük boşluk dikkat çekiyor yani buraya bir transfer şart.selçuk ve donk ise gerektiğinde burayı yedekleyecekler.kanat bölgesi zaten en rahat bölge feghouli, babel, adem, jimmy, emre mor ve yunus ile geniş bir rotasyon var.son olarak santrafor bölgesinde ise diagne, mitroglu ve transferi bitmeye yakın olan falcao var falcao’yu zaten konuşmaya gerek yok ama diagne ve mitroglu bence but takıma artık hiçbir şey veremez.mitroglu’nun maaşının bir bölümünün ödenmesi ile ayrılacağını diagne’nin ise opsiyonlu kiralık bile olsa bir şekilde gideceğini düşünüyorum.yani elde sadece falcao var dersek bir yedek santrafor transferinin elzem olduğunu düşünüyorum.galatasaray bu takımla süper lig’de sıkınrı yaşamaz ama şampiyonlar ligi ise koca bir soru işareti.
  • bu 3,3 milyon euro meselesine açiklik getirelim.

uefa bu sezon yenilige gitti ve uefa turnuvalarinin yarattigi maddi gelirin bir bolumunu, katilan takimlarin 10 yillik sureçteki performanslarinin + tarihte alinan avrupa kupalarinin belirleyici oldugu bir siralamaya gore dagitmaya karar verdi.

su an galatasaray o listede 42. sirada, sadece sampiyonlar ligine katilan/katilmasi beklenen takimlari sayarsak - atiyorum - 32 takim uzerinden 29. siradaydi. bu primin dagitim sekli su : her takim sirasina gore beli bir puan aliyor : 32 takim oldugu için 1. takim 32, ikinci takim 31,... son takim 1 puan agirliginda. toplam miktar toplam puana (32+31+30,...) bolunuyor ve ortaya çikan hesap, puan basi 1,1 milyon euro civari. birinci takim 32 x 1,1, ikinci takim 31 x 1,1... milyon euro aliyorlar.
    galatasaray, onundeki 3 takim elendigi için 3 sira yukari firliyor ve katilimci takimlar arasinda 3 puan daha agir basmasindan dolayi geliri 3,3 milyon euro artiyor.

ayak basti parasi, performans primleri ve yayin gelirleri ayrica duruyor.
24460 entry daha
hesabın var mı? giriş yap