• aysal az paraya kıyıp kolarov, nani ve mikel (hiç olmadı melo) transferlerini yaparsa asrın takimı kurulmuş olur. tabi bunun için yabancı sınırında revizyon da gerekiyor. bu transferler sonrası oluşacak prestij, gelecek reklam ve başarılarla bunlardan daha alt oyunculara verilecek ücret arasındaki fark kapanir. zaten şampiyonlar liginde yarı final hedefleyen bir takimin bir sezon için toplamda 40 milyon euro civarı bonservis ödemeyi gözden çıkarması gerekiyor. adamlar tek oyuncuya 60 milyon veriyorlar sonuçta.
  • wellington aparecido martins'i alırsa kendi kendine büyük bir kazık atmış olacak takım. artık bunun transferini kim istediyse transferden pek anlamıyordur. kesin ya fatih terim'in yada bülent tulun'un işidir bu.
    akıl vermek gibi oldu ama hani vizyon filan diye aylardır konuşuyor takımın yöneticileri, bu yaşta 2 seneye yakın bir süre sakatlık geçirmiş dizinden ameliyat olmuş bir adam geleceğe yatırım olmasa gerek.
  • stoper olarak chedjou tercihi felipe melo'nun gerekliliğini arttırmıştır. söyle ki her ne kadar tanıtım videolarında kafa golleri varsa da defansif anlamda hava toplarındaki hakimiyetinin çok da iyi olmadığı söyleniyor. eğer çok çok iyi olsa belki melo'nun duran top savunmasındaki eksikliğini bir nebze giderebilirdik ama öyle değil. melo yerine aranan oyuncularda da bu özellik baskın değil.

felipe melo'yu çok seven,sahiplenen bir taraftar olmasam da transferi takım için şarttır.
  • 5 temmuzdan sonra 10 gün içinde bütün transferlerini tamamlamazsa sinirden kendimi sikeceğim takım.
  • erkek basketbol takımı euroleague 2013-2014 sezonunda 1. torbadan olympiakos, 2. torbadan montepaschi siena, 3. torbadan unicaja malaga 5. torbadan stelmet zielona gora ve 6. torbadan bayern munich 'ten oluşan c grubunda mücadele edecektir.
  • takımım.

sene 1996-1997, yer: kireçburnu-evde babannem, amcamlar ve halam var.

babamlar 4 kardeş,

babam ve halam: beşiktaş'ı
    büyük amcam: fenerbahçe'yi
    küçük amcam:galatasaray'ı

tutuyorlar.

büyük amcam soruyor "hangi takımlısın?" diye, "en büyük fener" diyorum, para veriyor.

halam soruyor, "hangi takımlısın?" diyor, "en büyük amokaçi" diyorum, aferim diyor. amokaçi o zamanlarda benim için her şey, beşiktaş'ta bir tek amokaçi var sanıyorum, diğer 21 topçu diğer takımda. beşiktaş yenince adam tek başına kazandı diye düşünüyorum...

küçük amcam en sevdiğim amcamdı, o soruyor "hangi takımlısın lan eşek sıpası?" diyor, "rerere rarara gassay gassay cimbombom" diyorum. sanırım soru sorarkenki samimiyetinden olsa gerek galatasaraylı kalıyorum...

o yüzden belki de, fenerbahçe parayı, beşiktaş özveriyi, galatasaray ise samimiyeti temsil ediyor aklımda.

o gün bugündür galatasaraylıyım, küçük amcam şu anda şizofren, herkesin ona komplo kurduğunu sanıyor, farkında olmadan gerçekte olmayan kişilerle konuşuyor. üç yıl boyunca kayıptı geçen gün babanneme gitmiş bir hafta sonra yine yok olmuş... üç yıl önce kaybolmadan önce beni görmüştü, maça gidiyordum galatasaray formam vardı, sarıldı, "sen birtanesin" dedi. iyi ki galatasaraylıyım dedim, iyi ki.
  • 2013-2014 sezonu için felipe melo, kolarov ve kerim frei transferlerini yapsın, emirates'de buluşalım kendileriyle.
  • kullandığı alanın tam anlamıyla ali sami yen spor kompleksi olabilmesi adına bahsedildiği gibi tt arena'nın yanına basketbol ve voleybol salonları yapılmasını çok istediğim kulübüm.

amerika'nın philedelphia eyaletininden alınmış bu google maps görüntüsünün aslını bindiğim uçak philedelphia'dan aktarma yaparken görmüştüm yıllar önce. basketbol, amerikan futbolu, beyzbol sahaları bir arada. tam bir spor kompleksi. bizim şehir planlamamız da böyle olsa ya keşke demiştim o zaman. umarım galatasaray bunu yapar.
  • 6+0+4 kuralı ile yabancı oyuncularından bazılarını göndermeyi ya da kiralamayı düşünmesi gereken takımdır.

- emmanuel culio: bu adamın alınmasına dahi karşı çıkmıştım. bam üçlüsünün olduğu zamanlarda iyi oyuncuymuş gibi göründü insanların gözüne ama, artık sözleşme mi feshedilir, lige yeni gelen takımlardan birine mi kakalanır bilmiyorum. elden mutlaka tamamen çıkartılması lazım.

- nordin amrabat: severim kendisini, sempatiktir falan ama, şu kural yüzünden gitmesi gereken bir diğer isim takımdan. kiralanabilir, özellikle ingiltere'de herhangi bir takıma (championship de olabilir) kiralanırsa kendisi için de iyi olur. hala daha drogba'nın real madrid'e attığı golde yaptığı asist tazeyken, birilerine yollamak mümkündür.

- johan elmander: ben isterim ki kalsın bu adam. ama kendisini de çok sevdiğim için oynyabilmesini isterim. umarım gidecekse de kalpler kırılmadan gönderilir.

- albert riera: melo alınmazsa kalabilir. o zaman melo'nun yerinde ya engin ya da yekta oynayacak demektir (melo yerine yabancı transferi yapılmadığı takdirde). ancak melo alınırsa, o zaman sol bekte türk futbolcu oynaması gerekmektedir. ama "git" desen nereye gidecek bu adam? senede 3 milyon alıyor. yaşı 30'u geçmiş durumda. zaten orijinal sol bek değil. kimse almaz. ha kötü mü? kesinlikle değil... ligin en iyi sol bekiydi geçen sezon devşirme olmasına rağmen. zaten kendisini biraz zorlayabilecek bir sol bek olsa, onu da galatasaray transfer etmek için kolları sıvardı. ama yok işte! ümit özat'tan sol bek yapmak zorunda kalmıştı türk futbolu bundan seneler önce. hakan ünsal gitti, sol bek bitti.

- dany achille nounkeu tchonkeu: kendisini özellikle efsane tweet'inden sonra daha da çok sevmeme rağmen, chedjou'nun gelişiyle +4'teki yerinin neredeyse garanti olduğunu düşünmekteyim. eğer kendisi bu durumu sıkıntı etmeyecekse, varsın dursun, yoksa eminim kendisine uygun bir takım bulunabilir. bu takımın da kiralık olması galatasaray'ın menfaatlerinedir.

drogba, sneijder, muslera, chedjou, eboue bu takımın aslarıdır. melo gelirse, melo da öyle... zaten topladığında 6 oluyor.

belki de yapılabilecek, ama hiç bir galatasaray'lının gönlünün razı gelmeyeceği, bir şey daha var: trabzonspor'dan onur'u isteyip, alındığı takdirde muslera'yı satışa çıkarmak. o zaman melo ve riera aynı anda oynayabilir. melo'suz gs ve melo'lu gs için kadro önerilerim şu şekildedir:

melo'suz gs:

-------------------muslera-------------------
    ------------------------------------------------
    -eboue-----chedjou------semih------riera-
    -----hamit--------selçuk---------engin-----
    -------------------sneijder--------------------
    -----------drogba-----------burak------------

yedekler: emirhan, gökhan zan, yekta, emre çolak, sabri, erman / kazım, hakan
    .............................................................................................................................................................

melo'lu gs:

-------------------muslera-------------------
    -eboue-----chedjou------semih----hakan-
    ---------------------melo----------------------
    --------hamit-----------------selçuk---------
    -------------------sneijder--------------------
    -----------drogba-----------burak------------

yedekler: emirhan, gökhan zan, çağlar, emre çolak, sabri, erman / kazım, engin / yekta
    .............................................................................................................................................................

galatasaray, 6+0+4 ile ilk 11'inde çok büyük problem yaşamıyor. hatta geçen senekinden daha iyi bir defans göbeği olacak bu sene. ama yedekler büyük problem. hele hele yedek santafor mevkii hiç güven vermiyor. sol beke de çağlar'dan daha iyi bir türk bek bulmak farz! artık altyapıdan biri mi geçer yoksa anadolu ekiplerinden türk sol bek olanlarından birine milyonlar mı dökülür bilmiyorum, ama türk sol bek olmak zorunda.

aslında stsl için yeter de artar bile bu kadro. ama amacı şl'de çeyrek (hatta yarı) final görmek isteyenler için o kadar da iyimser bir tablo değil şu. bu durumda galatasaray'lıların diyebileceği tek bir şey kalıyor:

(bkz: fatih terim, allah kerim)
hesabın var mı? giriş yap