• gerçekten belhanda'nın transferinden medet uman taraftarlara sahip kulüp.

--- spoiler ---

faydalı olamadı.

--- spoiler ---
  • vizyoner bir yönetime ihtiyaç çığ gibi büyüyor. üşüyoruz ünal başgaaan
  • üç futbolcunun bonservis+yıllık ücret+bonuslar toplamı 200 milyon tl! hiç akıllanmayacaklar. üretmediğin parayı harcıyorsun. bugün arsa sattın günü kurtardın yarın götünü satsan batmaktan kurtulamayacaksın!
  • geçen sezonun en önemli eksikleri takımın omurgasındaydı. şimdi bunu üçte bir oranında hallettik bence. maicon stoperi kapatır, gomis forveti, ama orta sahamız hâlâ yumuşak ve yavaş. mıymıntı selçuk'un eline bakıyoruz. tolga ilk haftalardaki hâlinden uzak.

bunun için orta sahasını biraz güçlendirirse çok canlar yakacak takım. tolga'nın biraz daha dengelisini bulmamız gerek. de jong, donk'tan kurtulmamız gerek. selçuk'tan da kurtulmamız gerek ama adamla ömürlük sözleşmemiz var, nereye kurtuluyosun?

yine de temel olarak bence bizim tolga-selçuk ikilisini kesecek bir orta ikiliye ihtiyacımız var. muslera - maicon - x - gomis omurgasının gücünü x'in niteliği belirleyecek en fazla.
  • adam yiyen bir ön libero ve 8 numara almadığı sürece yine şampiyon olamayacağını düşündüğüm takımım.gs'nin sıkıntısı zaten orta saha kevgir gibiydi.hala da öyle.forveti zaten iyiydi.en büyük eksikliğinden biri stoperdi o tamamlandı.ama asıl sıkıntı orta saha.en az 2 orta saha alınması lazım.umarım bakkal dursun bir tane de adam yiyen orta saha alır.hadi 8 numarayı da geçtim.

tabi sağ bek sol bek de elzem fakat asıl sıkıntı ön libero veteran ön libero de jong sakat tolga ve bitik selçuk ile bu iş olmaaaazz.
  • şampiyonlar liginde tecavüze uğrayıp uefada 2. bir tarihi fark yemekten direkler sayeside kurtulmuş uçucu madde bağımlılarının musallat olduğu türkiyenin en büyük klübü.
  • potansiyelli genç oyuncuların çoğu ile sözleşme imzalanmış. aylık olarak asgari maaş sağlanmış. tek kabul etmeyen yunus akgün olmuş ama arkadaşlarının kabul etmesi onuda etkileyecek ve kabul edecektir, diye düşünüyorum.

edit:imla

edit2: imzayı atmış haberler asılsız demiş.
  • her zamanki gibi sonuç yine hüsran olacak iki transfer verilen toplam para alacakları maaş vs 30 milyon euro civarı çarp 4 le 120 milyon türk lirası harcandı. kurban olduğum rabbim sen bizi bu liseli irbetlerden kurtar yalvarırım allaha havale ediyorum bunları. miyonlarca lira borcu olan takımda hala euro ile maaş alan adamlar var ve aldığı maaş 3 milyon euro şaka gibi. sonucu ben şimdiden söylüyorum not alın galatasaray belki kısa süreli geçici başarı elde edebilir bilmem ne ama yine uçuruma sürüklenecek yine rezillik çekecek yine hoca değişecek yine başkan değişecek aynı şeyler... peki şimdi şunu soruyorum bu süper zekalı liseliler eğer bu 120 trilyonluk parayı gatasaray altyapısına yani türk futboluna yatırım olarak yatırsaydı önümüzdeki 100 yıl galatasaray hangi konumlarda olurdu?
    galatasaray sadece iş bilmez yol bilmez gs liselilerinin takımı değildir!
  • orta sahaya transfer politikası "yanına" değil "yerine" olmalıdır. selçuk'tan bahsediyorum. selçuk yerine iyi bir orta saha alınmadıkça bu takımın silkinmesine imkan yoktur. orta sahasında selçuk olan bir takım hiçbir zaman güçlü olamaz, hızlı, akıllı ve dik oynayamaz.

tudor anladığım kadarıyla selçuk yerine birini istemiyor. bu nedenle tudor'a da pek güvenmiyorum. futboldan anladığını düşünmüyorum. tefe konulup çalınan sabri bile selçuk'tan daha "yarayışlı"ydı.

ünal aysal gider ayak bu takıma iki büyük kazık atmıştı. kulübü 2019 yılına burak selçuk ikilisine tapulamıştı. birinden kahrolası çinliler yüzünden kurtulduk ama diğeri belli ki daha iki sene anamızı belleyecek.

gomis, belhanda, stoper transferleri beni heyecanlandırmıyor, zira biliyorum ki maldini nesta ikilisi mezardan çıkıp gelse de selçuk birilerinin altında ezilip bize gol yedirecek.
  • durun la sakin olun beşiktaslıların dolduruşuna gelmeyin. bu başlıkta gsliden çok bjkli var.

borçlar baya düzene girdi riva sağolsun. ffp kriterlerini de tutturdu bu klüp. şu an geriye iyi kötü bir takım kurmak kalıyor. bruma ve poldi'nin maaş artı bonservisleri ile belhande+gomis ikilisinin ücretlerinin önemli bir kısmı denk geliyor.

belhanda elde patlamaz. oynayamasa bile satılabilecek bir oyuncu. gomis tam bizim ligin adamı. bu kadar gömmeyin takımı.

bjkliler gelmiş batacaksınız batacaksınız diyorlar da göremedikleri şey daha florya ve suada gibi varlıkları var bu klübün. sadece riva bile çok önemli bir kısa vade borcunu kapatıyor. borçta sıkıntı kısa vadedir gençler. uzun vadeli borçlar zaten yıllık sabit gelire sahip takımlarda sorun olarak görülmüyor. borç konusunda içiniz rahat olsun ffp'den gs'nin çıkıp bjk'nin kalması bile çok şey anlatıyor.

hem bizim transferleri eleştirenler lütfen kendi takımlarının en kritik adamlarının asla alamayacakları bonservis bedelleriyle kiralık olduğunu unutmasın. ben şahsen ödemen gereken kol gibi borcun varken mercedes kiralamaktansa audiye sahip olmayı tercih ederim. en azından iyi kötü değerlendirme şansın olur.

altyapıdan bomba gençler geliyor bunu da unutmayın. ayrıca transfer edilenler iyi kötü geçen sene performans göstermiş kişiler.

az sakin olun şimdiden hiçbirşey belli olmaz. bir görelim bakalım takım nasılmış bir maç yapsınlar hele
hesabın var mı? giriş yap